15 úžasných nápadů na výsadbu pařezů

Bohužel jsou chvíle, kdy je nutné stromy kácet. Někdy přenášejí choroby a bakterie, které ohrožují okolní rostlinný život, někdy jejich růst ohrožuje jiné struktury a jindy mohou jejich kořeny zničit krajinu.

Ať už máte ke kácení stromu jakýkoli důvod, je důležité vědět, že se nemusí jednat o zcela destruktivní akci proti přírodě! Může být zasazen jiný strom, aby jej nahradil, ale růst nového stromu může trvat několik desetiletí nebo i déle.

Bezprostřednějším způsobem, jak vrátit přírodě a využít pahýl stromu, je přeměnit jej na jedinečný a stylový květináč! Existuje nespočet možností pro květináče, ale použití pařezu vám pomůže zbavit se očních bolestí na vašem dvorku a také je to bezplatný způsob, jak zasadit květiny nebo jakoukoli jinou požadovanou zeleň!

Podívejte se na těchto patnáct příkladů pařezů, které byly přeměněny na květináče, a najděte inspiraci pro vytvoření vlastního přírodního květináče.

1. Barevný květináč na pařezy

Tito kreativní inovátoři proměnili tento velký pařez ve velký květináč na barevné květiny! Přeměna pařezu na květináč je skvělý způsob, jak dodat trochu barvy exteriéru vašeho domova.

2. Pohádkový domov Pařez stromu

Tento design je rozkošnou alternativou k odstraňování pařezů a je vyzdoben tak, aby vypadal jako domov pro víly! Zopakujte tento nápad a ubytujte své vlastní místní víly nebo zahradní trpaslíky a poskytněte skvělý způsob, jak zabavit děti.

3. Čerstvě zbavené pahýly

Hladký povrch kolem dokola, tyto pařezy mají poněkud sofistikovaný vzhled a lze je posouvat, aby vytvořily dokonalý vzhled pro vaši zahradu nebo dvorek.

4. Hnijící zlý pařez stromu

Prohnilý pařez obehnaný asfaltem by byl jinak jen symbolem rozkladu. A přesto, že jej naplníme zeminou a zasadíme nové květiny, může se stát příkladem toho, jak plodný může být život!

5. Funkce staré houby

Starý pařez přemožený houbami a mechem se přemění na charakteristický květináč, který hostí jasné a živé divoké květiny.

6. Letité přírodní pařezy

Tyto dva pahýly jsou trochu rozdrcené, ale svěží zeleň vysázená kolem nich a barevné květiny zasazené uvnitř poskytují atraktivní vzhled.

7. Čerstvé pařezy dvou stromů

Tyto dva mohutné pařezy by jinak v krásné zahradě bolely oči. S vykopaným středem a zasazenými květinami uvnitř se však stávají zásadní součástí zahrady.

8. Přirozený pohyblivý pahýl

Tento velký odizolovaný pahýl drží atraktivní růžové a žluté květy. Tento design je pohodlný, protože jej lze přemístit kamkoli, kde máte pocit, že vaše zahrada potřebuje trochu přirozené barvy.

9. Pařez palmového sazeče

Tyto odřezané palmové pahýly poskytují jedinečný a stylový květináč pro každou malou zelenou rostlinu. V opačném případě vykopejte větší část středu a zasaďte barevnou květinu, která okoření vaši zahradu.

10. Přírodní zahradní pařez

Velký zarostlý pařez, tento příklad vypadá docela přirozeně a asimilován do zahrady kolem něj. Řada různých rostlin rostoucích z pařezu poskytuje nádherné zobrazení barev.

11. Pařez mořeného dřeva

Tento pahýl byl obroušen a namořen a přeleštěn. Díky kombinaci umělých a přírodních zdrojů je tento květináč jedinečný a inspirativní.

12. Bíle natřený pařez

Tento velký pahýl byl natřen bílou barvou a vyčnívá zpod bujných rostlin a běžících lián. Použití barvy k zvýraznění vašeho vlastního pařezového květináče může proměnit již tak jedinečný nápad v jedinečný design!

13. Pařez nálevky

Tento přirozeně jedinečný pahýl tvoří dokonalý tvar květináče pro jakýkoli druh květiny nebo rostliny. Tento design, obklopený květinami, je docela elegantní.

14. Funkce čerstvé houby

Tento velký pařez obsahuje jasně žlutou houbu rostoucí kolem základny, která působí jako přirozený akcent designu květináče. Tulipány zasazené v pařezu doplňují zbytek designu.

15. Wicked Age stump

Tyto hříšné kmeny se větví ze starého opotřebovaného pařezu. Tyto jasně červené petúnie, zasazené do spletitého pařezu, poskytují šmrnc pro jinak prostou zahradu.

 

Zdroj: gardenloversclub.com