16 svěžích, zábavných a kreativních nápadů na zahradní květináče

Zatímco zahradničení přímo v zemi je nejpřirozenější, holistickou metodou pro využití vašeho zeleného palce a pěstování květin a rostlin, někdy chcete pěstovat svou zahradu ještě blíže k domovu. Vstupte do zahradního květináče: kontejnerová zahrada navržená tak, aby vzkvétala přímo na vaší terase nebo terase.

Víme, že existuje mnoho standardních možností, které najdete v každém obchodě s potřebami a které udrží půdu a rostliny dokonale adekvátně, ale chtěli jsme tam najít čerstvé, zábavné a jedinečné nápady. Shromáždili jsme některé z našich oblíbených nálezů přímo zde v naději, že inspirujeme naše kolegy milovníky zahrad.

Všimnete si jak kontejnerů zakoupených v obchodě, tak idiosynkratických domácích řešení, časem prověřených nastavení a zcela nových nápadů. Ve snaze vytvořit fantastická zahradní řešení na terase a palubě došlo k překvapivému množství inovací.

Doufáme, že se vám bude procházení naší nabídky líbit a budete se inspirovat stejně jako my. Každý z těchto projektů přináší tucet dalších nápadů a rozšiřuje rozsah toho, co je možné na našich dvorcích. Dejte nám vědět, pokud máte nějaké vlastní nápady, o které se chcete podělit!

Začneme poměrně jednoduchým nastavením: menší, detailnější nádoby, které lze umístit přímo na váš zahradní nábytek. Tento pár bílých keramických nádob obsahuje množství barevných žárovek, které dodávají tomuto venkovnímu stolování dokonalý akcent.

Toto naprosto originální nastavení využívá žebřík s rámem ve tvaru A a odpovídající mořené desky z tvrdého dřeva k vytvoření domácí police pro různé porcelánové květináče. Samotné nádoby jsou předělané nádobí s jemnými květinovými vzory a úchyty, které dodávají nádech detailů.

Masivní bílou vnější stěnu domu s výhledem na toto cihlové a kamenné zabalené patio zdobí řada závěsných květináčů, z nichž každý překypuje květinami na monolitickém bílém pozadí. Závěsné květináče také zdobí tradiční zdivo vlevo a dodávají tomuto velkému venkovnímu prostoru jedinečné umístění barev a života.

S výhledem na rozlehlou terasu s červenými dlaždicemi vidíme velké květináče s křovím, které zdobí okraje. Kulaté nádoby jsou spárovány s mřížovými sloupy vpravo, zatímco dlouhé obdélníkové květináče ve stylu krabice obepínají okraj této zvýšené terasy.

Když se vrátíme k dalším projektům ve stylu domácího vaření, vidíme na tomto obrázku vznešenou recyklaci starého kolečka. Tento rezavý starý trakař, lemovaný tradičnějšími kontejnerovými zahradami ve tvaru hrnců, byl natřen béžovým tónem a naplněn nádhernou řadou kvetoucích rostlin.

Tato kamenná dlážděná terasa, která sousedí s rozlehlou zahradou a ukázkovým trávníkem, přidává sadu zakázkových kontejnerových zahrad, které překypují barvami duhy. Velké kruhové hrnčíře lemují obdélníkovou nádobu, definují okraj terasy a spojují vizuály se zahradou za ní.

Máme zde skvělý projekt recyklace, který přeměňuje staromódní vanu na nohy ve velkolepou kontejnerovou zahradu. S červeným nátěrem hasičského auta a bílým lemováním je světlá vana dokonalým prostorem pro uchování bohaté zeleně na této kamenné a rustikální dřevěné terase.

Jedním z nejjednodušších, ale nejúčinnějších projektů, které jsme našli, je toto vznešené opětovné použití starověké konve. S trochou barvy (nebo vůbec žádnou) a důmyslným párováním květin můžete mít dokonalý, nenápadně krásný květináč na terasu. Růže zde dokonale kontrastují s tlumenou barvou plechovky.

Tato velká terasová kontejnerová zahrada, zasazená uprostřed opravdové říše divů, je vyrobena ze starého betlému, až po okraj naplněná bohatou půdou a dokonale upravenou řadou kvetoucích rostlin. Velká konstrukce mu umožňuje stát nad svým okolím a skutečně vyčnívat uprostřed moře stejně krásné zahrady.

Tento tropický dům plovoucí na okraji trávníku vedle terasy nabízí nádobu z bambusu a proutí ve stylu houpací sítě, která drží vypouklou pyramidu přenosných květináčů naplněných květinami. Prostor obklopují velké rostliny aloe, které září v teplé tropické mlze.

Tento malý, ale neuvěřitelně účinný zahradní květináč je až po okraj plný detailů, včetně leštěných vzácných kamenů a vypouklých sukulentů. Souhra detailů v této nádobě na mísy je svým přístupem zenová.

Díky široké cihlové terase s částečnou kuchyňskou linkou zde byl dostatek prostoru pro montáž hoblíků, ale majitelé zvolili jemný a nenápadný přístup. Tradiční nádoby ve tvaru hrnce mají květiny zastrčené pod a na horní desce, lemují nízkou cihlovou zeď a stojí vedle kuchyňské linky.

Podobně jako u našeho dřívějšího projektu s nástěnnými květináči, tento nápad zahrnuje menší závěsné nádoby, zavěšené na bohatý dřevěný plot, který obklopuje terasu. Toto je další skvělý levný nápad, který lze s trochou času a trpělivosti provádět doma.

Na tomto vyvýšeném a oploceném moderním balkonu vidíme pár jednoduchých nápadů na terasové květináče: nejprve rostlinu kapradiny v tradičním květináči ve tvaru květináče, zatímco tenký pracovní stůl vlevo byl přelakován na bílo a uvnitř drží obdélníkový květináč se zahradní zeleninou. Projekty jako tento umožňují i obyvatelům bytů užívat si zahradničení na terase.

Podobně jako u předchozích nápadů na nástěnné květináče, tento projekt pro kutily umožňuje rozlohu čerstvé zeleně na vertikálních plochách obklopujících terasu. Samotné květináče jsou přepracované a přebarvené kávové plechovky, namontované na jednoduchém drátěném rámu, který je zavěšen na exteriéru domova.