17 kreativních nápadů na řemeslnou výrobu terakotových nádob (projekty)

Terakotové květináče jsou jedny z nejméně oceňovaných květináčů ve světě zahradnictví. Tyto květináče bývají těžké, jsou trochu křehké a dodávají se v jediné barvě – oranžové.

Většinu času jsou tyto květináče přehlíženy ve prospěch plastových nebo keramických květináčů, které bývají mnohem atraktivnější, když je koupíte z regálu.

Samozřejmě, pokud jde o tyto často přehlížené květináče, lze je proměnit v neuvěřitelné nové displeje pro vaši terasu nebo zahradu. Kdo říká, že květináče na terakotu musí být nudné?

Prohledali jsme internet a našli jsme některé z nejchytřejších a nejrozkošnějších způsobů, jak tyto obyčejné staré květináče na terakotu zmodernizovat a převést je z bla na „wow!“

Od jednoduchých soch po zvonkohry, ptačí koupele, stoly a další – určitě najdete projekt, který si naprosto zamilujete.

Začněte, inspirujte se a začněte tvořit!

1. Apple kontejnery

Tyto fantastické a rozkošné malé nádoby jsou vyrobeny z jednoduchého květináče na terakotu, odkapávací misky a hliněné stonky. Natřete květináče libovolnou barvou – nám se nejvíce líbí červená – a pak jednoduše sestavte. Toto je fantastické řemeslo, které můžete dát jako dárek. Třeba učiteli? Začátek nového školního roku se rychle blíží!

2. Terra Cotta Dog

Proměňte skupinu květináčů barvou, pěnovými ušima a chomáčem přírodních vláken na vlasy. Přidejte lesklý obojek a máte rozkošnou sochu psa pro vaši zahradu! Tento projekt je projekt, se kterým děti určitě budou chtít pomoci. Nechte je, aby si vyrobili vlastní menší verze, aby vaší větší verzi dali pár štěňat!

3. Lucerna majáku

Pokud hledáte sochu, která jen křičí „plážový dům“, nebudete se chtít dívat kolem této lucerny majáku. Naskládejte na sebe dva malované terakotové hrnce, pak je položte solární nebo svíčkou osvětlenou lucernou a vytvořte rozkošnou sochu majáku, která opravdu funguje! Můžete také použít řadu z nich k osvětlení zahradní cesty nebo jednoduše poskytnout jemné záře během večerních hodin.

4. „Ptačí bouda“

I když toto rozkošné krmítko vypadá, jako by to mohla být ptačí budka, vstupní otvor je pouze namalovaný. Což je skvělé pro nové kutily, protože vysekání otvoru v křehkých terakotových květináčích může být složité. Místo toho použijte drenážní otvory na dně květináčů a drenážních misek ke snadnému zavěšení tohoto barevného krmítka na větev, abyste mohli sledovat, jak se ptáci zastavují na rychlou svačinu.

5. Květináče vyložené látkou

Nebo, pokud chcete své staré květináče jen oblékat, můžete je podložit a pokrýt barevnou, hezkou látkou. Vaše květináče získají zcela nový vzhled a stále je budete moci používat pro zamýšlené účely! Opravdu milujeme způsob, jakým látka ulpívá na stranách a vypadá spíše jako neuvěřitelně jemný a detailní nátěr než látka!

6. Terra Cotta věnec

To je skvělý nápad! Najděte květináče všech velikostí, naplňte je sukulenty nenáročnými na údržbu a poté je uspořádejte kolem pevného drátěného rámu, abyste vytvořili jedinečný věnec, který budete hrdě vystavovat. Nezapomeňte do věnce přidat několik různých prvků, aby byl vizuálně zajímavý. Milujeme přidání vintage hrnku na kávu k výše uvedenému věnci spolu s kombinací nelakovaných a malovaných květináčů.

7. Gumball Machines

Toto je další tip na dárek, který bude vypadat skvěle jak uvnitř, tak venku. Základem „gumball machine“ je převrácený květináč, na jehož vrcholu je skleněná mísa. Vršek je vyroben z malé drenážní misky a robustní koule na rukojeť. Uprostřed zavažte stuhu, abyste zakryli všechny švy, a máte krásný stroj na žvýkačky, který si vaši přátelé zamilují!

8. Terra Cotta Snail

Jedná se o neuvěřitelně kreativní zahradní sochu postavenou téměř výhradně z malovaných terakotových květináčů. Skořepinu drží pohromadě silný provázek a strany jsou provlečeny do hvězdicového vzoru, což je podle nás úžasný detail – a pravděpodobně takový, který by nás nenapadl. Hrdlo je také vyrobeno z terakotových nádob, zatímco hlava a spojovací část hrdla jsou z polystyrenu. Přidejte trochu barvy na hlavu a pár dalších malých detailů a máte rozkošného zahradního šneka!

9. Ptačí koupel Terra Cotta

Tato barevná vana pro ptáky se dá sestavit opravdu snadno, i když k tomu budete potřebovat opravdu velké květináče na terakotu. Začněte se svým největším květináčem na dně a poté naskládejte další květináče v pořadí podle velikosti, dokud nedosáhnete požadované výšky. Poté na vrch připevněte velkou drenážní misku – ujistěte se, že jste zalepili všechny otvory! Pokud chcete, můžete přidat menší misku na stranu a vytvořit tak patrovou ptačí koupel.

10. Terra Cotta Bike Rider

Použijte malé a středně velké květináče na terakotu k vytvoření vlastního terakotového golema do pozice na historické dětské tříkolce. I když se samotná tříkolka může časem ztratit ve vaší rostoucí zahradě, terakota na ní jistě přitáhne pozornost. Zasaďte do hlavy kvetoucí rostlinu, abyste přidali více barvy, nebo liány do spár.

11. Terra Cotta Rain Chain

Tento jednoduchý, ale krásný řetěz do deště promění jednoduché vedení vody ze střechy na zem nebo do skladovací nádoby mnohem elegantnějším a uklidňujícím. Jedná se o jeden z nejjednodušších vodních prvků, které lze vytvořit, a i když neprší, tak se krásně houpou ve vánku, podobně jako zvonění větru. Ujistěte se, že natřete své květináče na terakotu jemnou, uklidňující barvou, která se vám bude líbit po mnoho let.

12. Houby Terra Cotta

S pouhým rychlým nátěrem a trochou pevného lepidla můžete vytvořit barevné muchomůrky pro vaši zahradu, které jsou nejen dekorativní, ale jsou dostatečně pevné, aby na ně děti mohly sedět, pokud si to budou přát. Vše, co budete pro tento projekt potřebovat, je velký květináč na terakotu a drenážní miska spolu s barvou. Toto je další skvělý projekt, se kterým mohou děti pomoci. Zvažte také vytvoření stolu, abyste vytvořili fantasy čajovou oblast!

13. Terra Cotta Table

Tento jednoduchý stolek je prostě nádherný a horní deska se skutečně zvedá, což znamená, že získáte také trochu úložného prostoru. I když tento stůl není dostatečně velký ani vysoký na to, aby byl konferenčním stolkem, je skvělým odkládacím stolkem, na který můžete postavit sklenku limonády, když se budete vyhřívat na letním slunci na terase nebo zahradě.

14. Stojan na šperky Terra Cotta

Toto je další vnitřní použití pro květináče na terakotu, které si prostě zamilujete. I když je zde zobrazen jako stupňovitý stojan na šperky, lze jej použít také jako stojan na ovoce, držák na košíčky nebo cokoli, co si přejete! Jednoduše umístěte dva terakotové květináče mezi drenážní misky a vytvořte robustní věž. Ujistěte se, že namalujete své kousky předem, abyste se nakonec nepokoušeli malovat hotový výrobek!

15. Terra Cotta Garden Bells

Jedná se o úhledný pohled na tradiční zvonkohru s využitím kovaného železného stativu k zobrazení sady terakotových květináčů, které drží pohromadě korálky a dlouhý provázek. Ve vánku spolu jemně cinkají a vytvářejí uklidňující okolní hluk. Použijte jasné barvy k zachycení některých jasnějších tónů květin ve vaší zahradě!

16. Stojan na svíčky Terra Cotta

Pomocí jednoduchého nátěru a šablony můžete přeměnit terakotové květináče na krásné výstavní kusy, které pojmou téměř jakoukoli velikost svíčky, kterou si přejete. Nejlépe vypadají venku, ale pokud si budete přát, můžete si je vzít i dovnitř. Skvěle se hodí i na dárky, zvláště pokud je vyrábíte společně s dětmi.

17. Servírovací tác na ovoce Terra Cotta

Stejně jako stupňovitý stojan na šperky i tento servírovací podnos využívá naskládané květináče a drenážní misky k vystavení ovocných pohárů pro vaše hosty. Prostě se nám líbí, jak byly strany odtokových nádob natřeny, ale zbytek vystavených kusů zůstal svou přirozenou terakotovou oranžovou barvu. Vaši hosté si zamilují tento skvělý nápad na podávání osvěžujícího ovocného koktejlu!