17 nápadů na úpravu předzahrádky, které zvyšují přitažlivost obrubníků

Udělejte několik změn v zeleni a tvrdém terénu na vašem předním dvoře, abyste dodali spoustu přitažlivosti.

Přidejte hodnotu svému domovu zvýšením přitažlivosti obrubníku pomocí atraktivních a funkčních nápadů na úpravu zahrady před domem. Rozhodněte se pro tradiční terénní úpravy předzahrádky, jako jsou základové keře, přidejte modernější architektonický vzhled s ukázkovými rostlinami nebo si vyberte vzdušný plán chaty. Podívejte se na tyto nádherné vstupní zahrady a najděte tajemství, jak předvést svou nejlepší přední stranu.

01 ze 17
Nápady na zahradní úpravu chodníku

Konvalinka se skvěle hodí pro lemování chodníků.
Proměňte svou přední procházku ve stylové provedení tím, že ji olemujete rostlinami se snadnou údržbou, jako je pestrý hosta a zimostráz. Vykouzlete ještě více kouzla tím, že do cesty vložíte mírnou křivku, která dodá vašemu chodníku měkký a jemný vzhled.

Testovací zahradní tip
Vyberte si zajímavý materiál, aby byla cesta k vašim domovním dveřím ještě nezapomenutelnější. Cihly, dlažební kostky a dlažební kostky propůjčují více kouzla než tradiční cement.

02 ze 17
Naplňte svůj dvůr květinami

Výsadba barevných květin je spolehlivý způsob, jak učinit váš dvůr přívětivější. Použijte výrazné, jasné odstíny, abyste vytvořili výrazný dojem, i když nemáte mnoho místa. Plán ve stylu chaty může zahrnovat různé trvalky na malém dvoře.

Testovací zahradní tip
Ověřte si pravidla vaší obce pro výsadbu na parkovacím pruhu (ten plácek mezi ulicí a chodníkem). Některé komunity mohou mít omezení ohledně toho, jak vysoké mohou být rostliny nebo jak daleko byste měli zasadit od požárního hydrantu.

03 ze 17
Nechte prostor pro zábavu

Dalším skvělým nápadem na úpravu předzahrádky, který působí přívětivě, je přidání terasy. Stejně jako na předních verandách v minulých dnech se můžete posadit a zamávat sousedům a přitom si v letním večeru vychutnávat vychlazenou sklenku limonády.

Testovací zahradní tip
Vyzdobte si terasu před domem květinovou sukní nebo malým živým plotem, aby působila intimněji a uzavřeněji – aniž byste vytvořili nepřátelskou bariéru.

04 ze 17
Zkrášlit svah

Travnaté svahy mohou být náročné na údržbu, takže nápadem na úpravu předzahrádky pro kopcovitou nemovitost je přeměnit ji na krásnou přehlídku listů a květin. Udržujte jej snadnou péči pokrytím svahu svými oblíbenými rostlinami. Díky výsadbě stoupající k domu působí velkolepě.

Testovací zahradní tip
Smíchejte půdopokryvné rostliny, trávy, stálezelené rostliny, letničky a trvalky, abyste vytvořili výsadbu, která vypadá dobře po celý rok.

05 ze 17
5 jednoduchých nápadů na terénní úpravy předzahrádky

Vyzkoušejte tyto triky, abyste si během chvilky vylepšili krajinu před domem.

 

06 ze 17
Nechte přírodu být vaším průvodcem

Přijměte přírodní instinkty na svém dvoře jednoduše tím, že budete následovat její vedení. Vyberte rostliny a další krajinné materiály pocházející z vašeho regionu. Ptáci a motýli, které vaše předzahrádka přitahuje, okouzlí vás i vaše hosty.

Testovací zahradní tip
Zabudujte na svůj dvůr koupací zařízení nebo krmítko pro ptáky, abyste přilákali ještě více ptáků.

07 ze 17
Nápady na zahradní úpravu zelené předzahrádky

Zasaďte různé stálezelené rostliny, aby váš dvůr vypadal klasicky krásně po všechna roční období. Vyberte si z půdopokryvných, zakrslých keřů a velkých stromů. Stálezelené listy navíc nabízejí nepřeberné množství textur a barev.

Testovací zahradní tip
Ujistěte se, že vybírejte vždyzelené rostliny, které dozrávají v požadované velikosti, aby na vaší zahradě nevznikl zarostlý nepořádek.

08 ze 17
Vytvořte vyrovnávací paměť

Zabalte malou předzahrádku středně velkými rostlinami, které pomohou chránit domov před hlukem z ulice. Pěstování různých rostlin způsobí, že dvorek bude vypadat větší, protože vašemu oku poskytne více textur, barev a tvarů.

Testovací zahradní tip
Věnujte čas tomu, abyste se při navrhování dívali z oken. Výhled si tak užijete stejně jako kolemjdoucí pohled do zahrady.

09 ze 17
Používejte kontejnery

Kontejnerová zahrada poskytuje nepokoje barev, i když je vaše předzahrádka primárně dlážděná. Hrst velkých květináčů naplněných jasnými nebo voňavými květinami promění vaši přední krajinu v umělecké dílo.

Testovací zahradní tip
Nainstalujte jednoduchý systém kapkové závlahy, který usnadní údržbu nádob.

10 ze 17
Break It Up

Mnoho majitelů domů si představuje svou předzahrádku jako jeden pás pozemku mezi chodníkem a domem. Krajinnou magii však můžete udělat rozbitím kolmými výsadbami. Například zakřivený okraj dodává eleganci a eleganci.

Testovací zahradní tip
Pokud máte neatraktivní příjezdovou cestu, použijte takový okraj, abyste ji částečně skryli.

11 ze 17
Používejte prostor chytře

Nemovitosti malých měst se neomezují pouze na základové keře a trávníky s poštovními známkami. Nápad na terénní úpravy předzahrádky zde nabízí vrstvený vzhled s různými velikostmi a tvary pro poutavou krajinu.

Testovací zahradní tip
Opakováním prvku vnesete do návrhu kontinuitu a zabráníte tomu, aby krajina vypadala jako šmrncovní.

12 ze 17
Zdůrazněte Vstup

Malé domy ve stylu rančů, kterým chybí výška nebo velké proporce, se někdy mohou ztrácet při házení. Dobré terénní úpravy si jich však všimnou. Použijte například okrasný altán nebo plot, abyste upozornili na dům a označili vchod.

Testovací zahradní tip
Bílé struktury vyniknou ještě více proti barevným květinám a nebílému domovu.

13 ze 17
Spojte přírodu a umění

Smíchejte přírodní a umělé prvky, abyste svému dvoru dodali ustálený a pohodlný vzhled. Umístěte například balvany blízko cesty a použijte půdní kryty, jako je pachysandra. Kvetoucí keře, jako je azalka, rododendron a pieris, zjemňují vzhled kamene.

Testovací zahradní tip
Podívejte se na funkce z vašeho domova, které vám pomohou při návrhu. Malé stromy mohou odrážet sloupy například na verandě nebo použít vodní prvek založený na tvaru jednoho z architektonických prvků vašeho domova.

14 ze 17
Play Up the Drama

Vyberte výrazné prvky, které na sebe přitahují pozornost, abyste pomohli své krajině vyjádřit se. Například spirálovitě zastřižené jalovce lemující přední chodbu vytvářejí pocit vznešenosti a formálnosti.

Testovací zahradní tip
Ujistěte se, že váš dům zapadá do dramatu, které ve své krajině budujete. Zde uvedený příklad by mohl být překonaný, nebýt jasně modrých předních dveří.

15 ze 17
Zasaď tapisérii

Prvky vašeho domova někdy poskytují vodítka o tom, kde vzít terénní úpravy. V tomto případě si složité cihlové a kamenné detaily vyžadují podobně dekorativní krajinu. Linie nízkého živého plotu ze zimostrázu odrážejí architekturu verandy a propůjčují nádech formálnosti.

Testovací zahradní tip
Hrajte také barvy. Vyzkoušejte zahradu, která obsahuje stejné barvy jako váš domov – nebo vytvořte kontrast tím, že přejdete na opačnou stranu barevného kruhu.

16 ze 17
Vytvořte Fork

Dejte hostům lákadlo k procházce vaší zahradou tím, že si rozdělíte cestu. Tímto způsobem budete mít přístup ke kontrole více částí vaší krajiny.

Testovací zahradní tip
Nezapomeňte zahrnout několik vonných odrůd, které dodají vaší krajině smyslovou přitažlivost.

 

17 ze 17
Další skvělé způsoby, jak zvýšit přitažlivost.