17 nápadů na vertikální zahradu, které vás nadchnou

Vertikální zahrady jsou zábavným způsobem zahradničení, aniž byste museli trávit veškerý čas na kolenou na dvorku. Jsou skvělé pro lidi, kteří mají problémy s koleny nebo zády, nebo pro ty z nás, kteří nemají velké, krásné prostory pro naše displeje.

Kreativní nápady, které jsme pro vás shromáždili, jsou vhodné pro jakýkoli prostor. Můžete mít čerstvou zeleninu, květiny a bylinky bez ohledu na to, zda máte velkou zahradu, terasu nebo žijete v malém bytě.

Zkuste tedy některé z těchto nápadů a inspirujte se na jaro!

1. Závěsná tabule Herb Garden

Roztomilý rámeček na zavěšení na tabuli na bylinky, který vám umožní snadno označit vaše bylinky. Jedná se o roztomilý a snadný projekt, který lze dělat s dětmi všech věkových kategorií. Pověste několik z nich pro rychlou a snadnou bylinkovou zahrádku, do které se domácí mazlíčci jen těžko dostanou.

2. DIY plstěné závěsné květináče

Tyto roztomilé květináče jsou vyrobeny ze starých svetrů a několika knoflíků. Rostliny jsou uloženy v plastovém sáčku, takže se nemusíte obávat, že by látka byla hrubá! Jedná se o skvělý způsob, jak zpestřit obyčejný drátěný plot.
plstěný váček květináč

 

3. Závěsný sukulentní rám

Skvělý způsob, jak vystavit různé sukulenty uvnitř nebo venku. Jen se ujistěte, že po zasazení sukulentů necháte rám naplocho několik dní, aby se všechna vaše tvrdá práce nezhroutila ve změti zeminy a rostlin!

4. Mřížkové sázeče

Kovovou mřížovou konstrukci této vertikální zahrady lze postavit podle vašeho vkusu. Chcete stěnu hrnkových květin nebo bylinek! S lehkostí můžete mít pevnou a pevnou zahradu. Ideální pro domácnost v industriálním stylu!

5. Změňte účel starého žebříku

Je úžasné, co se dá dělat s žebříky. Tento roztomilý projekt vede vinnou révu nahoru a dolů po žebříku a umisťuje na schody malé skleněné květináče pro jemnou, jednoduchou zahradu, která vypadá fantasticky.

6. Staré sázeče trubek

Několik trubek s odříznutým vrcholem lze zavěsit na stěny nebo plot a vytvořit kaskádovou vertikální zahradu. Dejte trubkám jasnou barvu a přidejte barvu i do své zahrady!

7. Šikmá paletová zahrada

Stejně jako rám sukulentů je tato šikmá zahrada vyrobena z malé palety. Úzké prostory mezi lamelami kvetou sukulenty a další zelení.

8. DIY dřevěná paleta a květináč Terra Cotta

DIY vertikální květináč vyrobený ze staré dřevěné palety, háčků a obyčejných starých květináčů na terakotu. Jednoduchý design umožňuje snadné opření o dům nebo o plot.

9. Pop Bottle Wall

Kdo nemá tuny popových lahví? Ty lze snadno zavěsit v řadách provlečením tenkého provazu každou stranou láhve. Dokonalá, nenáročná bylinková zahrádka. Jen nezapomeňte ty láhve nejdříve vymýt!

10. Organizér obuvi

Plátěný organizér na boty je levný a super snadný způsob, jak založit vertikální zahradu. Pouzdra jsou robustní a lze je velmi snadno zavěsit kamkoli. Chytré řešení pro někoho, kdo nemá rád kutily!

11. Naskládané přepravky

Malá montáž, roztomilá šablona a jste připraveni začít vertikální zahradu! Postavte je tak vysoko, jak chcete; dokážou vašemu dvorku dodat soukromí i styl!

12. Topsy Turvy Terra Cotta Pots

Jedná se o zábavný projekt s dětmi. Výsledkem je kuchařská, křivá socha. Vytáhněte révu z vrcholu nebo do řady z nich zasaďte bylinky pro zábavný a zajímavý vzhled.

13. Trellis Planters

Pro roztomilé a snadné otočení na tradiční mřížoví zavěste cínové květináče na každou z příček. Pokud někdy budete chtít rostliny vyměnit, je to mnohem jednodušší, než vytrhat rostlinu, která vyrostla kolem mřížoviny.

14. Vysoké trubky

Jsou ideální pro pěstování jahod! Vyvrtejte otvory do trubky a pevně ji upevněte do země. Seskupte několik dohromady, abyste opravdu vypěstovali nějaké bobule!

15. Upcycled Jeans

Pokud máte pár džínů, které jsou příliš opotřebované nebo nemoderní, upcyklujte tyto džíny pomocí tohoto malého šicího projektu k vytvoření závěsných květináčů!

16. Recyklovaný sud vína

Starý sud na víno lze rozřezat na části a vytvořit tak patrový květináč pro sukulenty, trvalky nebo cokoli chcete! Skvělé do venkovského nebo chalupářského stylu!

17. Stojací sázecí stroje

Pokud se chystáte na větší výzvu, zkuste si postavit sadu dřevěných květináčů na míru. Jsou robustní a lze je připevnit k plotu a přidat vertikální zahradní prostor.