17 nejlepších rostlin pro vchodové dveře

Okamžitě podpořte svou přitažlivost pomocí těchto krásných nápadů na rostliny v předním vchodu.

Při výběru rostlin myslete na množství světla, které oblast dostane během dne. Zvažte rostliny, na které se rádi díváte, a umístěte je do oblastí, kde si je můžete vychutnat vy i ostatní z ulice.

Měli byste také zvážit, kolik času jste ochotni věnovat péči o vaše rostliny. Než učiníte konečné rozhodnutí, zvažte těchto 17 rostlin pro váš vchod.

Petúnie
Většina petúnií je podsaditá a dorůstá délky až 14 palců a šířky 2 stop. Petúnie najdete téměř ve všech barvách a pokvetou od konce jara do podzimu. Pokud se bojíte, že nejsou dostatečně velké pro oblast vašich domovních dveří, zvažte typy Grandiflora, protože jejich květy jsou široké až 4 palce. Jakmile se zima ochladí, umístěte tyto rostliny na chladné místo dovnitř.

Magnólie
Deštníkové stromy, rostoucí od 15 do 30 stop, mají listy dlouhé až 24 palců a široké 10 palců. Krémově bílé miskovité květy s až 10 okvětními lístky kvetou koncem května. Tyto květiny mohou být až 8 palců široké. Tato rostlina miluje slunce a střední množství vláhy.

Boston Fern
Kapradina bostonská miluje vlhkost, proto pod ní vždy mějte podnos naplněný kamenem a vodou. Můžete najít různé bostonské kapradiny s různými typy fondů, včetně vlnitých, kudrnatých, zkroucených, převislých a překrývajících se. Tato rostlina dorůstá do výšky 3 stop a těží z měsíčních slabých hnojiv. Většina odrůd začíná vzpřímeně, ale s věkem se půvabně klene.

Sladký Alyssum
Sweet Alyssum je rostlina tvořící rohož, která může dorůst až 9 palců. Na jaře se objevují drobné květy se čtyřmi okvětními lístky a tato rostlina bude kvést, dokud nepřijdou nejteplejší letní dny. Zkraťte ji asi o 50 % a na podzim znovu pokvete. Tradičně jsou květy bílé, ale můžete najít růžové, růžové, fialové a meruňkové možnosti.

Begónie
Pokud vaše veranda dostane skvrnité slunce, pak mohou být begónie perfektní volbou. Umístěte tuto možnost na místo, kde bude zajištěna dobrá cirkulace vzduchu. Můžete najít trpasličí varianty dorůstající do výšky asi 8 palců a další varianty, které rostou až do výšky 12 palců. V závislosti na zvolené odrůdě můžete najít možnosti s jedním nebo dvěma květy. Většina kvete od poloviny léta, dokud je nepřinesete dovnitř před prvním mrazem.

Coleus
Coleus je stínomilná rostlina, která dorůstá do výšky 6 až 36 palců. Můžete najít možnosti v každé barvě duhy, kromě hlubší modré. Květy se objevují v hroznech v létě a začátkem podzimu. Tato rostlina má krásné vícebarevné listy. Dejte této rostlině příležitostný nápoj a je pravděpodobné, že se vám bude dařit.

Hortenzie
Pokud chcete keř pro vaši oblast před vchodovými dveřmi, pak pro vás může být perfektní volbou hortenzie. Kontrolujte alkalickou hladinu v půdě, pokud máte konkrétní barvu hortenzie. Pokud zvolíte modrou, pak ji zasaďte do silně kyselé půdy nebo chcete-li růžovou, vysaďte ji do mírně zásadité půdy. Tento keř kvete dlouhou dobu v létě ve zploštělých květních hroznech.

Chryzantéma
Chryzantémy jsou trvalé oblíbené pro oblasti předních dveří. Pokud se vám líbí vzhled huňatější chryzantémy, pak ji koncem jara zaštípněte. Tuto na podzim kvetoucí rostlinu najdete v různých barvách, které jsou v ostrém kontrastu s tmavě zelenými listy této rostliny. Tato rostlina miluje slunce.

Arborvitae Stálezelené stromy
Stálezelené stromy Arborvitae dorůstají do výšky 20 až 40 stop a mohou být skvělou volbou pro výsadbu poblíž vašich domovních dveří. Aromatické listy, které vypadají šupinatě, se objevují ve zploštělých sprejích. Červenohnědá kůra na vzrostlých stromech se pravidelně odlupuje a pomáhá vytvářet vizuální zájem. Této nekvetoucí dřevině se daří v plném stínu, snese však i polostín.

Croton
Zatímco krotoni porostou na slunci, preferují stín, takže to může být dobrý strom pro vaši předzahrádku, kde ho dům zastíní. Tato varianta obvykle dorůstá do výšky asi 10 stop, takže ji můžete také zasadit do velkého květináče. Polostálezelené listy jsou svrchu zelené a zespodu stříbřitě šedé. Listy se na podzim zbarvují do dýně oranžové. Na tomto stromě se na jaře objevují zelenožluté květy podobné vánoční hvězdě.

Caladium
Caladium, které se často nazývá sloní ucho, nerado vysychá, takže jej udržujte vlhké. Tato rostlina dorůstá do výšky asi 18 palců. Tato nekvetoucí varianta nasazuje listy ve tvaru srdce, které mohou být až 10 palců dlouhé a 7 palců široké. Zelené listy jsou růžově skvrnité a mají bílé žilkovité linie. Chraňte tuto rostlinu před větrem a pravidelně ji přihnojujte.

Okrasné trávy
Stovky okrasných trav se budou skvěle vyjímat u vašich domovních dveří. Některé dorostou do výšky 15 stop, zatímco jiné zůstanou mnohem kratší. Mnoho z nich má atraktivní hlavy semen, které dodávají zimní krajině vizuální zajímavost. Zvažte seříznutí většiny možností na konci zimy, abyste podpořili silný nový růst.

Zimostráz
Zimostráz je širokolistý stálezelený strom s nejméně 70 různými odrůdami. Většina dorůstá do výšky 2 až 3 stop. Zasaďte tuto variantu do mírně kyselé půdy v polostínu nebo na plném slunci. Poroste v plném stínu, ale tam je podezřelejší na roztoče. Tato varianta má mělké kořeny, proto ji zasaďte do oblasti, kde nemusí soutěžit o živiny.

Mandevilla
Umístěte do nádoby malou mřížovinu a zasaďte do ní Mandevillu. Této rostlině se daří na plném slunci nebo v polostínu. Existuje asi 120 druhů této trubkové varianty. Většina dorůstá do výšky 3 až 10 stop. Květy ve tvaru trubky až 5 palců dlouhé se na této stálezelené rostlině objevují v létě a vydrží po celý podzim. Barva hrdla se často liší od primární barvy květu. Listy, které mohou být až 8 palců dlouhé, jsou tmavě zelené.

Heuchera
Heuchera, často nazývaná korálové zvonky, je polostálá rostlina rostoucí mezi 12 a 24 palci. Tato rostlina na jaře nasazuje dlouhé hůlky drobných zvonečkovitých květů, které trvají po většinu léta. Ohromující zeleň na této možnosti z ní činí atraktivní možnost po celý rok. Zatímco tam jsou zelené listy, můžete snadno najít rostliny s bronzovými nebo červenými listy.

Calibrachoa
Tato rostlina, která se často nazývá million bells, zřídka dorůstá výše než osm palců. Téměř ve všech barvách duhy najdete možnosti, které kvetou květinami podobnými petúniím. Jeho koncové stonky jsou plné květů od jara do podzimu, což z něj činí vynikající volbu pro nádoby a závěsné koše. Zatímco milují slunce, bude se jim dařit v polostínu.

Lantana
Lantanas přichází ve třech různých odrůdách a mnoha barvách. Některé možnosti se snaží dosáhnout výšky 12 palců, zatímco jiné vyrostou až do výšky 36 palců. Zatímco tuto možnost musíte zalévat často, když se usazuje, je odolná vůči suchu, jakmile zestárne. Drobné květy na této na podzim kvetoucí rostlině se objevují ve shlucích a jsou často dvoubarevné.