17 úžasných výtvorů zahradních dekorací

Páteř zahrady je založena na tom, co tam roste, ale to neznamená, že dekorace nemohou být stejně důležité jako živé rostliny! Dekorace v zahradě nebo na dvorku udávají určitý tón prostoru, který může doplňovat nebo kontrastovat tamní rostlinný život.

Dobře vyzdobená zahrada může sledovat konkrétní téma nebo být náhodná a vzrušující! Ať tak či onak, dekorace ve vašem venkovním prostoru hrají obrovskou roli v prvním dojmu a prvotním vzhledu vaší zahrady.

Ať už se rozhodnete vytvořit si vlastní dekoraci nebo najít perfektní kousky z obchodu, dekorace jsou zábavné a důležité při navrhování vašeho zahradního prostoru. Existuje tolik různých možností a témat a někdy může být zdrcující snažit se rozhodnout, co bude fungovat nejlépe.

Abyste měli dobrou představu o tom, co považujeme za úžasně kreativní a jedinečné dekorace, dali jsme dohromady těchto sedmnáct příkladů, podívejte se na ně na další stránce a najděte inspiraci pro svůj vlastní prostor!

1. Žárovka Bug
Tato žárovka s opravdu kreativním a působivým designem je skvělým akcentem na vaši zahradu. Postavte ho na vrchol skály, vedle světel nebo ho zavěste na terasu, abyste zvýraznili jakýkoli prostor.

2. Lidé z březového dřeva
Určitě dekorace, které se jen tak nevidí! Tito lidé z břízy dodají každému venkovnímu prostoru přívětivou a veselou atmosféru.

3. „Rockový koncert“
Tyto rozkošné malé kameny jsou skvělým způsobem, jak přidat nějakou dekoraci do vaší zahrady. Poskytují také příležitost začít zábavné řemeslo s přáteli a / nebo rodinou.

4. Srdce ve stylu gabionu
Kuřecí drát tvoří klec kolem těchto kamenů a vytváří atraktivní venkovní dekoraci, která je levná a snadno se vytváří. Použijte více kuřecího drátu, abyste získali různé tvary pro různé tematické zahrady.

5. Želví rodina
Tato rodina želv funguje jako předěl mezi dvorem a zahradou a zároveň působí jako fantastická a zajímavá dekorace tohoto venkovního prostoru.

6. Velká dutá houba
Tato zahradní dekorace, velká vydlabaná houba, jistě zaměstná každé malé děti dírami, do kterých může nakouknout, a zároveň poskytne vaší zahradě jedinečnou vlastnost, která upoutá pozornost.

7. Strom lahví
Poměrně jednoduchý a levný nápad na dekoraci, tento stromeček z láhve se zdá být na speciálním stojanu, ale stejný nápad lze upravit tak, aby fungoval s jakýmkoli malým stromem s krátkými a tenkými končetinami!

8. Svařované kovové květiny
Tyto kovové květiny jsou skvělým řemeslným a uměleckým dílem. Jejich konkávní pedály mohou sbírat déšť a poskytovat provizorní koupel pro ptáky. Pravidelně tyto dekorace čistěte, aby si vaše zahrada zachovala dokonalý a úhledný vzhled.

9. Staromódní větrný mlýn
Tento staromódní větrný mlýn je vyroben z mořeného dřeva a má v interiéru malé světlo. Skvělý způsob, jak zajistit noční osvětlení vašeho dvorku a zároveň mít atraktivní strukturu, kterou oceníte ve dne.

10. Crystal Wind Spinner
Elegantní a křehký design, tento Crystal Wind Spinner může přidat třídu do vašeho venkovního salonku. Jeho malá velikost z něj dělá skromný, ale rafinovaný kus dekorace pro každou zahradu.

11. Mozaikový ještěr
Tato mozaiková popínavá ještěrka je barevným a jedinečným doplňkem do každého venkovního prostoru. Připevněte jej na zeď nebo blízko některých skal, abyste zdůraznili další prvky ve vaší zahradě.

12. Duhové skleněné květiny
Světlo jemně prosvítá skrz tyto skleněné květiny a ukazuje nádherné duhové barvy, které doplňuje a zvýrazňuje zasazené květiny za nimi.

13. Metalwork Rooster Band
Tyto zábavné sochy kohouta tvoří zářivé barvy. Jsou skvělým způsobem, jak přidat do vaší zahrady trochu koření tím, že ukážete osobnost a kreativitu.

14. Sochy hlavy sovy
Tyto roztomilé a stylové dekorace sovy jsou vyrobeny z leptaného kamene a odolají opotřebení živly a zároveň dodají vaší zahradě zábavnou a přívětivou atmosféru.

15. Chrlič
Chrliči „chránili“ svá bidla po staletí, takže víte, že jim můžete věřit, že dohlédnou na vaši vlastní zahradu. Klasická dekorace, chrliče, mohou do každého prostoru přidat prvek stylu a statečnosti.

16. Keramická malovaná plechovka na vodu
Tato velká malovaná keramická plechovka na vodu je skvělá pro přidání barvy a šmrncu do vašeho venkovního prostoru. Korálky navlečené na drát a zavěšení na hubici je pěkný přizpůsobitelný dotek.

17. Židle a stůl Natural Stick
Jaký lepší způsob, jak si užít odpolední vzduch s milovanou osobou, než v těchto přírodních a rustikálních židlích vyrobených z tyčinek? Všimněte si také jedinečného pahýlového stolu mezi dvěma židlemi pro odkládání nápojů nebo jiných různých předmětů.