18 květináčů, které si budete chtít vyrobit hned teď

Nelze popřít, že tradiční zahrady jsou nádherné, ale vyžadují spoustu práce. Pro ty z nás, kteří mají malé dvorky, zaneprázdněný program nebo chtějí přepnout rostliny ven nebo kolem dvora, může být údržba tradiční zahrady náročná. Květináče jsou skvělým řešením jak pro zahrádkáře bez prostoru, tak pro zahrádkáře bez spousty času.

Jsou ideální pro udržení rychle se šířících rostlin (jako je bambus) pod kontrolou.

Ano, truhlíky do květináčů jsou skvělým řešením mnoha zahradnických problémů, ale plastové nebo terakotové květináče mohou vypadat levně a být v rozporu s vaším osobním stylem.

Takže místo toho, abyste kupovali první truhlík, který najdete, podívejte se na tuto sbírku úžasných nápadů na květináč – určitě najdete perfektní styl pro vaši zahradu nebo terasu! Tato kolekce obsahuje vše od jednoduchých dřevěných truhlíků pro své vlastní potřeby až po projekty, které opakovaně využívají pozinkované vany nebo dokonce velké betonové truhlíky.

Dávejte pozor na některé z kreativnějších způsobů, jak učinit vaše truhlíky víceúčelové, včetně laviček na květináče a truhlíků, které poskytují trochu nočního náladového osvětlení.

Myslíme si, že s těmito truhlíky najdete přesně to, co hledáte!

1. Jednoduchý dřevěný květináč s plastovými vložkami
Tuto kolekci začínáme nejjednodušší nabídkou: dlouhým, ale úzkým květináčem vyrobeným z 2×4. Tři plastové vany s vyvrtanými otvory pro odvodnění pomáhají udržet rostliny oddělené a zabraňují hnilobě dřeva.

2. Šikmé sázecí stroje
Abyste dodali každému dvorku jedinečnou architektonickou zajímavost, doporučujeme vyměnit čtvercové vodorovné květináče za tyto šikmé květináče, které jako sluneční paprsky vyčnívají z tohoto rohového zahradního záhonu.

3. Sázecí box ve tvaru L
Květinový truhlík ve tvaru L se může pěkně vejít do rohu nebo vedle vyššího květináče, jako je tento. Tyto boxy se báječně hodí na jakoukoli zahradu nebo terasu.

4. Sázecí box Lavička
Tato dvouvěžová sázecí lavička slouží k ozdobení vnější strany tohoto zahradního domku a poskytuje trochu místa k sezení, kde si můžete užít svou tvrdou práci.
5. Vrstvená kamenná fasádní nádoba na květináče
Pokud chcete uhlazenější vzhled, stavba kamenného nebo kamenného fasádního květináče může dodat každému domu okamžitou přitažlivost. Levný a snadný způsob, jak ozdobit přední nebo zadní část vašeho domova!

6. Osvětlený bambusový květináč
Pro vzhled, který je ve dne ležérní, ale v noci mimořádně dramatický, nainstalujte světla podél vnitřního okraje květináče. Tento efekt vypadá nejlépe s vysokými stonky bambusu a tenkými sušenými větvemi.

7. Sofa Planter Box
Tento květináč je perfektní na této dvoupatrové palubě. Zapuštěná pohovka je lemována měkkými růžovými květinovými krabicemi, které poskytují třídu a lehkou vůni, kterou si můžete vychutnat při návštěvě nebo relaxaci venku.

8. Odklápěcí krytá skleníková nádoba na květináče
Tento chytře navržený DIY skleníkový květináč je pokrytý zahradním materiálem, který pomáhá udržovat ideální teplotu pro vaši zeleninu a bylinky!

9. Rustikální sázecí box s dělenou kolejnicí
Pokud je váš styl spíše venkovský, zkuste přidat rustikální nádech tím, že jeden ze svých současných truhlíků obepnete ohrádkou s dělenými kolejnicemi.

10. Rekultivované dřevěné krabice na květináče Chevron
Vzor je skvělý způsob, jak dodat venkovnímu prostoru barvu a vizuální zajímavost a zároveň jej zachovat decentní a elegantní. Tyto květináče se vzorem chevron jsou dokonalým příkladem.

11. Pozinkovaná nádoba na květináče
Pozinkované vany jsou fantastické pro tolik věcí a jsou stejně fantastické jako květináče pro ty, kteří to s kontejnerovým zahradnictvím myslí vážně!

12. Sázecí box s mříží
Jakýkoli jednoduchý květináč lze ozdobit připojením mřížky. Jsou ideální pro trénink vinné révy nebo dokonce malých okrasných stromů, jak je znázorněno níže. Jedná se o super elegantní způsob, jak přidat zeleň na malý, uzavřený dvůr nebo terasu.

13. Modrý květináč pro rohový prostor
Tento květináč je vyroben ze staré mřížky, která je umístěna dohromady tak, aby vytvořila jedinečný zkřížený vzor, který jí dodává více trojrozměrný vzhled. Hranice jsou vyrobeny z desek 2×2 a samotný květináč je umístěn mimo zem, aby měl lepší odvodnění. Jakmile jsou všechny kusy slepeny lepidlem na dřevo, můžete je natřít libovolnou barvou. Pro více informací se podívejte na tyto DIY instrukce přes Anikas Diy Life

14. Vyvýšená sázecí skříň s drenáží a policemi
Tento vyvýšený květináč je navržen tak, aby vám poskytl výšku a odvodnění, které ve své zahradě potřebujete. Je vyrobena z ošetřených 2×4, které jsou navrženy tak, aby odolávaly vodě, aby lépe odolávaly živlům. Na spodní straně je police, kam lze umístit rostliny v květináčích. Uvnitř truhlíkového květináče je skrytá drenážní hubice z PVC potrubí. Pokyny, jak vyrobit tento květináč, najdete v tomto instruktážním videu Fix This Build That

15. Moderní květináč s elegantním designem
Jedná se o malý květináč, který je ideální pro okenní tabuli menší terasy. Je vyroben z cedru a je mírně zvednutý od země, aby se podpořilo odvodnění. Tato krabice je natřena bílou barvou, aby ladila s okolím, ale můžete ji natřít jakoukoli barvou, kterou chcete. Vzhledem k tomu, že květináč je navržen tak, aby dobře odvodňoval, přisypání půdy kameny k odvodnění přidá. Podrobné pokyny najdete v tomto videu od autorů DIY Creators

16. Dřevěný květináč se dvěma úrovněmi
Tento květináč je skvělý na verandu nebo terasu, protože je dvoupatrový. Začněte s ošetřeným řezivem, které je chráněno před přírodními živly, a poté začněte stavět rám pro váš květináč. Vyplňte strany 2x4s; v tomto příkladu je dřevo umístěno pod úhlem, ale můžete použít jakýkoli vzor, který se hodí do rámu. Pokud chcete podrobný návod na stavbu tohoto květináče, postupujte podle tohoto průvodce pro kutily prostřednictvím The House of Wood.

17. Třípatrový květináč pro menší květiny
Tento květináč má tři patra, která se podobají schodům, takže pokud hledáte něco, co by vás při cestě ke dveřím vašeho domova cítili příjemně, je to skvělá možnost, kterou je třeba zvážit, a lze ji snadno postavit. Navíc je zvednutý ze země, aby voda neležela na dně květináčů. Pokyny k výrobě tohoto truhlíku najdete v této příručce pro kutily prostřednictvím Anikas Diy Life

18. Krabice na květináče z cedru se železnými hranami
Tento květináč má trochu elegantní design, který bude vypadat skvěle na každé verandě nebo terase. Uzly v kresbě dřeva vypadají skvěle, zvláště s železnými hranami, které drží tento květináč pohromadě. Základna květináče je zvednutá a dřevo je rozmístěno tak, aby půda mohla snadno odtékat. Pokyny k vytvoření tohoto moderně vyhlížejícího truhlíkového květináče naleznete v tomto návodu pro kutily prostřednictvím Crafted Workshop