18 malebných zahradních návrhů chat plných barev

Dnešní dvory mají tendenci upřednostňovat trávu před květinami a keři, zejména v přední části. Pro ty z nás, kteří milují zahradničení a pečlivé plánování a péči, která je spojena s vytvářením prosperující zahrady, není předzahrádka bez květin prostě to pravé. Pro výrazné barvy a husté a mírně zarostlé zahrady nehledejte nic jiného než zahradu ve stylu chaty!

Zahrady ve stylu chaty jsou bezstarostné, mírně zarostlé a naprosto hýří barvami. Hodí se ke každému stylovému domu, ale zahrada u chaty nikdy nevypadá přirozeněji než kolem staré malé chatky.

Jsme rádi, že vám můžeme představit výběr krásných chatových zahrad, které vypadají, jako by byly převezeny z anglického venkova. Všechny tyto návrhy jsou velmi typické pro chatové zahrady a uvidíte některé z nejoblíbenějších prvků, včetně popínavých lián, altánů, dekorativních předmětů, rustikálních cest a přeplněných zahradních záhonů plných okrasných květin, jedlých a bylinek.

Použité květiny se samozřejmě liší podle vaší polohy, ale na zahradách chaty by vždy měla být směs domorodců a exotů, s různými velikostmi, barvami a tvary.

Doufáme, že si tyto kuriózní, krásné zahradní návrhy zamilujete stejně jako my!

1. Chalupa ve stylu starého světa s předzahrádkou a sloupem lampy


Tato krásná chata má cihlový komín, doškovou střechu a rustikální cestu, která se rozděluje, když se blíží ke vchodovým dveřím. Chodník lemují plochy pestrobarevných divokých květin a zarostlé křoviny. Železný sloup lampy stojí hned za záhony a poskytuje dostatek světla během večerních hodin. Přes stromy a keře nejsou vidět žádní sousedé, což tomuto domu dodává osamělou atmosféru.

2. Zděná chata s zděným plotem a dřevěnou bránou

Mírně zakřivená cihlová zeď kolem tohoto chatového domu má jedinou bránu, která blokuje chodník z ulice, což dodává domovu další zvláštní atmosféru. Nad krátkou stěnou jsou vrcholky nestříhaných keřů a živých plotů spolu s několika stromy. Blíže k domovu, topiary a závěsné koše propůjčují zahradě další barvu. V zadní části domu je malý bílý laťkový plot.

3. Chata s doškovou střechou s rozlehlou zahradou

Chata s naprosto obrovskou předzahrádkou zaplněnou až po okraj divokými květinami, živými ploty, keři a kvetoucími stromy. Středem dvora je pěstěná tráva, která poskytuje hřiště a prostor k procházkám a zalévání zahrady. Vlevo je vyvýšený betonový květináč naplněný ještě více květinami. Za domem jsou vysoké stromy, které stíní zadní část domu.

4. Modrá chata s verandou a kamenným lemováním

Tato malá chata má rustikální nádech s odhaleným přírodním dřevem. K betonovým schodům vede dlážděná cesta. Vzhledem k tomu, že chata je uprostřed lesů, je pozemek zastíněn, což znamená, že rostliny milující stín nebo tolerantní rostliny jsou nezbytné pro prosperující zahradu. Záhon na levé straně domu je plný těchto rostlin a ohraničený velkými balvany.

5. Bílá chata s dlážděnou cestou

Krásná bílá štuková chata s připojeným zahradním přístřeškem, dlážděnými cestami a několika krásnými zahradními plochami vedoucími k předním dveřím. Tato chata je vícegenerační dům a zahrady jsou společné pro obyvatele. Na zahradě jsou především keře a vysoké rostliny, ale také různé růže a exotika. V zahradě uprostřed můžeme vidět několik kvetoucích náprstníků.

6. Žlutá a zelená chata s kamenným plotem a opěrnými zdmi

Tato krásná žlutá chata s výraznými trávově zelenými dveřmi a okenními římsami a obrovským zděným nádvořím vedoucím k předním dveřím. Velkoformátové kameny nádvoří jsou přerušeny dvěma půlkruhovými výsadbovými záhony, které rámují ochoz ke dveřím. Opěrné zdi jsou lemovány více výsadbovými záhony, které se opakují ve stejné barvě jako na dvou středních záhonech.

7. Dvoupatrová chata s dlážděnou cestou

Tato krásná dvoupatrová chata má jedinou, dobře udržovanou dlážděnou cestu vedoucí k předním dveřím. V blízkosti vchodu do zahrady domu je viditelná větvičková konstrukce, která je běžným prvkem zahrad chatek. Zbytek dvora je až po okraj zaplněný narcisy a tulipány, bez viditelné běžné trávy. Blíže k domovu jsou vidět treláže a velké keře.

8. Chata se zarostlým bílým plotem

Malá, ale krásná chata s doškovou střechou, při pohledu z druhé strany bílého plotu domu. Samotný dvůr je doslova přeplněný rostlinami, až liána a květiny šplhají přes plot a do upraveného dvora vedle chaty. Vinná réva dokonce převzala jeden z domácích stromů, kromě mnoha mříží po celé zahradě.

9. Chatová zahrada s jedlinami a ptačími budkami

Krásná žlutá chata s lichoběžníkovým oknem ve druhém patře s výhledem do dvora. Dvůr je rozdělen několika řadami rostlin a stromů, převážně jedlých. Vlevo vidíme několik dekorativních kousků, zatímco vpravo vidíme ptačí budku navrženou a postavenou tak, aby vypadala jako miniaturní verze chaty. Ke dveřím vede jednoduchá kamenná cesta, lemovaná malými keři. Jedná se o chatovou zahradu v plenkách.

10. Cihlová chata s nestříhanými živými ploty

Tato poměrně velká cihlová chata je obehnána cihlovou zdí a má malou branku, která návštěvníky láká na přední ochoz. Přes vršek zdí jsou vidět rostliny zahrady, některé se dokonce naklánějí přes zeď. Tato zahrada upřednostňuje kvetoucí rostliny u zdi a menší keře a okrasné stromy blíže k domovním dveřím. Vpravo je mohutně zarostlý živý plot.

11. Tradiční Chata s modrými akcenty

Krásná bílo-modrá chalupa s velkým dvorem a spoustou záhonů hýřících barvami. Snad nejjasnějším exponátem je velký, poněkud neukázněný růžový keř rostoucí poblíž malé zastřešené verandy v zadní levé části chaty. Zatímco většina dvora roste divoce, několik topiarií a živých plotů je úhledně upravených, stejně jako rozloha pěstěného trávníku uprostřed.

12. Přední procházka tradiční chaty s modrými akcenty

Další pohled na přední část výše uvedené chaty, ukazující jednoduchou kamennou cestu vedoucí na krytou verandu, obklopenou bujnou flórou, včetně vysokých květin, velkých kvetoucích keřů a dokonce i okrasných javorů a kvetoucích stromů. Vroubkované detaily na střeše umocňují malebnou atmosféru chaty v tomto klidném pozadí. Několik keřů skutečně roste přes cestu.

13. Bílá chata se štěrkovými cestami

Upravenější příklad chatové zahrady s výsadbovým záhonem obklopeným úhledně zastřiženými živými ploty, s divočejší zahradou zcela vpravo, plnou jedlí. Cesty v této zahradě jsou štěrkové a setkávají se poblíž přední části domu a vedou ke schodům na nekrytou verandu. Rustikální dřevěné plotové tyče a mříže dodávají designu trochu starosvětské chuti.

14. Obdélníková chata s hustými květy

Rustikální chata s dřevěným oplocením kolem úhledných řad květin. Různé bílé a purpurové sedmikrásky se prolínají a vypadají jako nekonečná louka lučních květin. Opravdu pohled k vidění. Druhá strana domu je ve srovnání se svěžím Edenem na předzahrádce pustá. Jak je pro chatové zahrady typické, okrasné květiny se mísí s jedlinami.

15. Kamenná chata s kamenným plotem

Chata blízko ulice s jednoduchou, krátkou skládanou skalní stěnou obklopující nemovitost. Zahrada je plná hustých kvetoucích keřů a rostlin, spolu s několika malými okrasnými stálezelenými rostlinami a jedním vysokým kvetoucím stromem. Došková střecha připomíná anglický venkov a sedí jako tlustý klobouk na vrcholu světlého cihlového domu.

16. Dvoupatrová chata s kamennou opěrnou zdí a vlečnou kvetoucí révou

Majestátní chata s dřevěnou šindelovou střechou a skládanou kamennou zdí na levé straně pozemku, za kterou jsou vidět jen koruny stromů a živé ploty. Vedle zdi je malá cestička do zadní části domu, která je oddělena od předzahrádky malým dřevěným plotem. Na druhé straně plotu začíná zahrada s pastelovými květinami a spoustou popínavých lián, které zabraly levou spodní stranu domu.

17. Chata pro více rodin s japonským javorem a popínavou révou

Masivní kamenná chata s prostorem pro více rodin, se vchody oddělenými laťkovými ploty. Štěrkový a hliněný chodník vede nahoru k jednotce úplně vpravo, která je obklopena hustými keři a skvrnami jasně červených květů. S kývnutím na exotiku, design zahrnuje krásný japonský javor. Přední část domu je pokryta popínavou révou, která se během podzimu mění v jasné odstíny.

18. Současná zděná chata s loukou květin

Krásná kamenná cihlová chata s rozlehlou zahradou plnou okrasných stromů, popínavých lián, divokých květin, keřů a kvetoucích stromů. Snad nejúžasnějším doplňkem zahrady je velký, jasně chrpově modře kvetoucí okrasný strom poblíž vstupních dveří. Mezi další eklektické doplňky zahrady patří pastýřský křivák, který drží krmítka pro ptáky, a kamenná opěrná zeď, která je vidět vlevo.