20 inspirativních fotografií zahradních květin

Zatímco píšeme o mnoha různých typech zahrad a DIY projektech pro dvorky všech typů, rádi občas uděláme krok zpět a oceníme to, co je v samém středu této naší společné lásky: květiny.

Bez ohledu na to, co se svou zahradou plánujete dělat, jak ji chcete tvarovat nebo jak ji tvarujete podle svého smyslu pro styl, budete s květinami pravidelně komunikovat. Tyto krásné rostliny jsou samotnou podstatou zahrad, důvodem jejich bytí.

Často diskutujeme o drobnostech domácího zahradničení, pokud jde o tvarování, udržování a definování samotné zahrady v uměleckých a užitkových termínech, ale jen zřídka přibližujeme, abychom se blíže podívali na to, co přesně se do těchto zahrad skrývá. I když je skvělé mít v rukávu arzenál DIY triků, je důležité si pamatovat, proč jsme tady.

Bez dalších okolků se tedy ponoříme do některých z našich oblíbených fotografií zahradních květin a představíme tyto jemné, nádherné zázraky v jejich přirozeném prostředí. Dávejte pozor na květiny, které zvláště upoutají vaši pozornost, protože možná budete chtít naplnit svou vlastní zahradu těmito jemnými zázraky.

1. Růžové růže na mřížovém oblouku
To, co na tomto párování milujeme nejvíce, je nádherný kontrast mezi jasně růžovými růžemi, tmavě zeleným listím a nedotčenou bílou samotného mřížového oblouku. Květiny se objevují ve správném množství, aby upoutaly pozornost, ale ne ohromující.

2. Poštovní schránka a maminky
Naprosto milujeme myšlenku umístit některé z našich oblíbených květin dopředu a venku, aby je každý ocenil. Obklopení poštovní schránky návalem barev je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak změnit celkový vzhled vaší krajiny z pohledu ulice.

3. Repurposed Fountain Garden
Jak jsme již dříve ukázali, milujeme jedinečné nápady na kontejnerové zahrady. Tato masivní koupaliště pro ptáky se proměnila v něco mnohem užitečnějšího a krásnějšího, co můžeme ocenit my lidé, obklopeni barevnými trvalkami a prstencem bohaté zeleně. Jistě, nemusí to být vítaná oddechovka pro naše opeřené přátele, ale je to vynikající zahradní centrum.

4. Zahrada praskne na předzahrádce
Zatímco většina zahrad se zdá být zastrčená na dvorcích po celém světě, na tomto svěžím trávníku se objevují různé světlé květiny, včetně kopretin Gerber, muškátů, japonského javoru, netýkavek a dalších. Dodávají trávníku prvek nesrovnatelného kontrastu a hřejivých detailů.

5. Snap draky, fialky, vánoční hvězdy a pansey
Zde je další skvělý příklad nezarámované zahrady, která praskne přímo z rozlehlého zeleného trávníku. Organicky tvarovaný sprej barev zahrnuje některé z nejodvážnějších barevných kontrastů a rozmanitost květin, jaké jsme kdy viděli, a naprosto dotváří krajinu.

6. Maminky, Okrasné zelí, Pansys a Matthiola
Milujeme způsob, jakým jemná paleta barevných cibulovin může doplnit a doplnit ozdobný zahradní plot. Zdejší bílé pikety jsou orámovány září zeleně, fialovými a oranžovými květy způsobem, kterému se žádná umělá dekorace nevyrovná.

7. Růže stojící mimo
Mohou to být nejznámější květiny, a to z dobrého důvodu: růže jsou skutečně vynikající výtvory. Jejich pestrobarevné a složitě vrstvené okvětní lístky přitahují pozornost i těch nejkrásnějších vrstevnic. Tato pečlivě vytvořená krajina trávníku a zakřivených květinových záhonů je dokonalým příkladem.

8. Tulipány, papírové bílé a hroznový hyacint
Máte-li přes zahradu nebo dvůr procházkovou cestu, dlužíte si, že byste ji mohli obložit tulipány a jinými vysokými květinami. Vytvářejí dokonalou chodbu pro procházení krajinou, dodávají kontrast, barvu a vodítko pro každého, kdo tráví čas na dvoře.

9. Bambusová lavice a netýkavky
Musíme to přiznat: milujeme tuto bambusovou zahradní lavičku! Pravděpodobně by dokonale zapadl téměř do každé zahrady, ale obklopený silnou vrstvou netýkavek je naprosto vznešený.

10. Tříkolová kontejnerová zahrada plná vlnitých petúnií
Zvláštní, jedinečné a zdobené kontejnerové zahrady jsou některé z našich oblíbených zahradnických návrhů a projektů. Ať už pro kutily nebo zakoupené v obchodě, dodají každé zahradě novou vrstvu účelu a užitečnosti. Petúnie jsou oblíbené, krátké květiny, které přicházejí v desítkách zářivých barevných kombinací.

11. Košíky Petunie s Boston Ivy
Dobře umístěný břečťan může naprosto proměnit zeď, dům nebo jakoukoli jinou strukturu. Dodává pocit vážené historie, nával svěžích barev a hravost, které se člověkem vyrobené doplňky nemohou rovnat. Tato štíhlá zahrada překypuje rozmanitostí a umocňuje již tak nádhernou scénu.

12. Impatiens Islands
Pokud milujete kamenné zahradní cesty stejně jako my, budete vědět, že nejlépe se jim daří, když jsou zarámované s dobře udržovaným trávníkem nebo zahradou. Tato krajina dělá to nejlepší z obou světů tím, že je po okolní trávě poseta malými barevnými ostrůvky v podobě impatiens.

13. Maminky a Pink Daisy, s Vincou
Tato vznešená malá zahrádka kapesní velikosti je až po okraj plná různých typů a barev okvětních lístků, dokonale orámovaných miniaturním bílým laťkovým plotem. Milujeme takové složité doteky, které nám připomínají, že detaily v malém měřítku jsou stejně důležité jako celkový obraz.

14. Různobarevné květiny obklopující rybník na zahradě
Okolo tohoto zahradního jezírka a vodopádu je naprostý hojnost nádherných květin. Máme Coleus v bordó, vpředu sedmikrásky Gerbera, růžové germanium, ageratum ve fialové, pavoučí rostlinu visící na dlouhých listech a trochu břečťanu vzadu, který pomáhá orámovat celou prezentaci.

15. Výbuch šalvěje
V útulné zahrádce na dvorku s bohatou zelení od země až po plot vidíme šplouchání šalvěje, která praská uprostřed. Jemné odstíny dodávají tomuto prostoru kontrast a přitažlivost, ideální pro lenošení ve stínu s krásným okolím.

16. Osamělá Socha Uprostřed Květin
Když máte velké krásné rostliny, jako jsou tyto, někdy je nejlepší strategií jednoduše ustoupit a nechat je zářit. Pokud však chcete přidat nějaký uměle vyrobený detail, nemůžete udělat chybu se subtilní sochou nebo dvěma.

Kombinace barev je naprosto úchvatná, obsahuje jak barvy šperků, tak pastely.

17. Levandule, rámování sedmikrásky, fialky a španělský mech
Pokud máte rádi kontejnerové zahradnictví, budete chtít vybrat ty správné květiny správné velikosti. Tento nádherný květináč do oken je dokonalým prostorem pro výsadbu sedmikrásek a fialek, čímž se přímo před vaším domovem rozzáří barevná paráda, kterou oceníte uvnitř i venku.

18. Strašák visící s černookými Susanami a Heliotropem
Vysoký kontrast je někdy nejlepší způsob, jak položit různé květiny vedle sebe. Tady máme nádherné zářivě žluté černooké Susany obklopené plyšovými fialovými heliotropy pro dokonalé cvičení v kontrastních barvách. Určitě se díky nim bude strašák cítit jako doma!

19. Bambusem zabalené trvalky
Milujeme malé bambusové oplocení na míru, které obklopuje tuto zahradu, dokonale nařezané kusy omotané provazem pro elegantní definující řešení. Pokud chcete zarámovat svou zahradu přírodním, ale vysoce řemeslným způsobem, existuje několik lepších možností.

20. Kontejnerové Zahradnictví Na Zdi
Na exteriéru tohoto domu v rustikálním stylu vidíme odvážnou řadu kontejnerových zahrad připevněných k oknům a lemujících pěší cestu. Zde vidíme ve většině truhlíků vlnité petúnie, zcela vpravo muškáty a dokonce i některé rozchodníky. Pamatujte, že i když nemáte tradiční zahradní prostor, můžete to dobře zařídit.