20 nejnápaditějších nápadů na recyklované květináče pro vaši zahradu

Recyklace je jedním z nejlepších způsobů, jak můžete zlepšit svou zahradu, bez ohledu na její velikost nebo tvar. Když vezmete některé věci, které byste stejně vyhodili, a vyrobili z nich nápadité recyklované květináče pro vaši zahradu, pomáháte životnímu prostředí a zvelebujete svůj domov tím nejlepším možným způsobem! Za jedno odpoledne můžete svou zahradu vylepšit, aniž byste utratili ani korunu.

Ale co je nejlepší na používání recyklovaných věcí k výrobě květináčů?

Možná se vám bude líbit úspora místa a peněz: opětovné použití starých věcí místo nákupu nových vám pomůže vyčistit váš dům od nepořádku a zároveň ušetřit peníze. Možná je to pozitivní dopad, který přinášíte na životní prostředí, ušetříte nevyužité věci na cestu na skládku a učiníte je znovu užitečnými. Věříme však, že naprostý smysl pro radostnou kreativitu dělá z recyklace starých předmětů do květináčů fantastický nápad pro každého zahradníka.

Rozhlédněte se po svém domě, garáži nebo zahradě. Pokud jste něco jako my, snadno objevíte nepoužívaný majetek, od starých bot po nepoužívaný nábytek, elektroniku a další. S trochou fantazie a otevřenou myslí můžete proměnit téměř cokoliv v dokonalý květináč, který překypuje radostí z tvoření. Kontejnery, jako je tento, jsou levné nebo zdarma, jsou velmi originální.

1. Vintage vozy
Vozy jsou ideální pro velké květinové záhony, mají dostatek prostoru a přenositelnosti. Zkuste přelakovat tělo na novou barvu, pokud chcete.

2. Sázecí nádoba na čaj
Stará dekorativní konvička, jako každá pevná nádoba s otevřeným víkem, tvoří skvělý květináč. Mnohé z nich mají nápaditý design, který by se na zahradě opravdu vyjímal, a rukojeť usnadňuje přesun.

 

3. Květináče a pánve
Když už mluvíme o kuchyňském nádobí, podívejme se na tyto květináče a pánve. Můžete použít různé velikosti a tvary a dokonce je kombinovat pro efekt tippy-pot, jak je vidět zde.

 

4. Zásuvkové květináče
Máte nějaké staré komody, které se již nepoužívají? Zkuste odstranit zásuvky, abyste vytvořili fantastické nádoby. Jen s trochou čerstvé barvy budou opravdu pop.

 

5. Budík Planter
Tento nový pohled na malý květináč využívá staromódní budík, který proměňuje vnitřní konstrukci v perfektní záhon pro vaše rostliny. Návod je překvapivě jednoduchý!

 

6. Trenažérové sázecí stroje
Zmínili jsme obuv v horní části tohoto článku a zde je dokonalý příklad. Boty nebo holínky jakéhokoli typu postačí, ale staré tenisky jsou často hojné a tísní se na dně skříní v mnoha domácnostech.

7. Basketbalový plantážník
Tento basketbalový květináč je opravdu snadno vyrobitelný. S použitím téměř jakéhokoli míče, několika jednoduchých řezů a provazu nebo drátu budete mít během okamžiku fantastický závěsný koš!

 

8. Sázecí klec
Jak ptačí klece, tak ptačí budky jsou fantastickými květináči. Jsou to hotové nádoby a potřebují pouze nějaké čištění a umístění, než budou připraveny hostit vaše květiny.

 

9. Paletové nástěnné květináče
Palety lze použít v překvapivě rozmanitém množství projektů, z nichž v neposlední řadě je součástí sazeče. Tato myšlenka nás zaujala zvláště. Umístění čerstvě natřených palet k vnější stěně umožňuje umístění rostlin v jedinečném, zřídka používaném prostoru.

10. Konvička Planter
I když se tento může zdát až příliš samozřejmý, je to skvělý malý doplněk do každé zahrady pomocí nástroje, který je již běžně spojován s výsadbou.

 

11. Sady na lakované pneumatiky
Pneumatiky lze znovu použít mnoha různými způsoby, se sázecími stroji vyrobenými z polovičních pneumatik, zavěšených pneumatik a dalších. Tento nápad jednoduše zahrnuje jejich malování a vytvoření stacionárních květináčů pro velkou zeleň.

 

12. Cedník sázecí
Cedníky tvoří překvapivě efektivní květináč. Díky odtokovým otvorům na dně umožňují dostatečnou zálivku, aniž by se museli obávat utopení rostlin. Rozmanitost barev a velikostí, ve kterých se objevují, vám poskytne mnoho možností pro zahradu.

 

13. Kniha Planter
I když je květináč o něco více zapojený než některé projekty na tomto seznamu, je skutečně velkolepým nápadem, zvláště pro ty, kterým je čtení blízké a drahé. Přenosný, jedinečný a personalizovaný, to je jeden z našich oblíbených nápadů na květináče.

 

14. Podprsenka Planter
Toto je jeden z nejdrzejších nápadů, se kterými jsme se setkali, a nemohli jsme odolat sdílení. Pomocí jakékoli staré podprsenky a věšáku můžete vytvořit závěsný květináč, který vaší zahradě dodá trochu kýče!

 

15. Diskové plantáže
Jeden z nejpozoruhodnějších projektů, které jsme našli, zahrnuje poklepání na vašeho vnitřního geeka a použití starých 3,5″ počítačových disků k vytvoření dokonalých malých květináčů. Barevné kombinace jsou neomezené a poskytují hotové štítky!

 

16. Vintage květináč na kočárky
Tento projekt je ideální, pokud se vám povaluje starý kočárek nebo pokud najdete klasický model ve výprodeji nebo v secondhandu. Vestavěná přenosnost a vintage styl dotvářejí vzhled.

 

17. Sázeč lahví vína
Na internetu jsou stovky stránek popisujících tvorbu lahví na víno, ale naše oblíbené použití je zatím na obrázku níže. Jednoduché, elegantní a zdarma, pokud jste si víno užili.

 

18. Elektronické sázecí stroje
Tady je další kýčovitý, zábavný projekt. Proměňte jakoukoli starou elektroniku, od rádií po telefony, v květináče! Chce to trochu vykuchání a trochu mastnoty na loktech, ale vzhled se o sebe postará sám.

 

19. Stolní květináč
Stoly jsou již vyrobeny s ohledem na úložiště. Pokud máte staré ve sklepě nebo je najdete ve výprodeji, dejte jim šanci! K vytvoření dokonalého velkého květináče je potřeba velmi málo práce.

 

20. Boombox Planter
Konečně, náš poslední nápad je jedním z nejpohodlnějších a nejzábavnějších projektů. Použití starého boomboxu (nebo jiné elektroniky) vám umožní zavěsit nástěnný plánovač, čímž ušetříte místo a peníze.

Jak můžete vidět s touto pouhou hrstkou nápadů, existuje nekonečně mnoho způsobů, jak vytvořit své vlastní květináče z předmětů každodenní potřeby. Rozhlédněte se po svém domě nebo na dvoře, nebo se dokonce podívejte na místní sekáče a prodej na dvorku, kde najdete perfektní recyklovaný květináč. Jak praví staré přísloví, odpadky jednoho člověka jsou pokladem druhého, a tak to platí i pro pěstitele: co bylo kdysi zbytečné, může vzkvétat životem nových rostlin!