20 rostlin, které rostou v písčité půdě

Některé oblasti země mají písčitou půdu, zatímco jiné mají hlinitou půdu. Pokud žijete v pouštní oblasti nebo oblasti, která se nachází blízko pobřeží, je možné, že půda, kde budou vaše rostliny růst, je písčitá. Tento typ půdy není znám jako skvělá volba pro většinu rostlin, protože nebude dlouho zadržovat vodu ani živiny, což znamená, že rostliny v půdě budou mít problém růst bez pravidelné vody a hnojiv. Ve skutečnosti je jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci zvýšit růstový potenciál písčité půdy, smíchat ji s kompostem. To pomůže vybudovat organickou hmotu, která je běžná v půdě, a pomůže zvýšit živiny, které jsou dostupné pro vaše rostliny.

Dalším problémem u tohoto typu půdy je možnost výskytu eroze, protože písčitá půda bude mnohem volnější než jílovitá půda. Na druhou stranu některé rostliny preferují tento typ dobře odvodněné půdy, takže pokud najdete tu správnou rostlinu, budete moci mít krásnou zahradu během chvilky. Obecně platí, že některé z rostlin, kterým se bude dařit v písčité půdě, zahrnují kaktusy, sukulenty a podobné rostliny, které mohou žít bez velké vnější údržby a péče.

Jedním z nejlepších typů zahrad pro pěstování v tomto prostředí je skalka, protože rostliny, které mají tendenci dobře růst ve skalnaté půdě, budou také dobře růst v písčité půdě. Zahradám, které mají hodně půdního pokryvu, se bude dařit i v písčité půdě, takže budete mít pro svou zahradu různé možnosti.

V této příručce se podíváme na 20 různých rostlin, kterým se bude dařit v písčité půdě.

Sedum

Sedum je odolný sukulent, který lze použít jako půdní pokryv. Může růst bez velkého množství vody, ve špatné půdě a na intenzivním slunci a horku. Tyto rostliny mají květy v odstínech růžové a nejlépe rostou v zónách tři až 10.

Ruský mudrc

Tato šalvěj nachová ve skutečnosti preferuje suché podmínky, takže se jí bude dařit v písčité půdě v pěstitelských zónách 5 až 10. Je to také rostlina, která nevyžaduje mnoho vody ani slunce. Rozšiřují se, takže možná budete muset rostlinu seříznout a oddělit.

Kosmos

Tato rostlina snadno zvládne drsné podmínky včetně sucha a chudé půdy, takže pokud potřebujete kvetoucí letničku, která může přitahovat motýly, ptáky a včely, může to být volba. Mají tendenci růst nejlépe v zónách 2 až 11.

Salvia

Šalvěj je rostlina, která snese hodně tepla a suchou půdu a zároveň přitahuje motýly a další opylovače. Dávají přednost dobře odvodněné půdě, která jim pomáhá prospívat v písčité půdě, a mají tendenci růst nejlépe v zónách odolnosti 8 až 10.

Stračka polní

Larkspurs může růst kdekoli od jedné do sedmi stop na výšku. Tyto rostliny snesou suchou půdu, ale budete ji chtít kombinovat s mulčem. Tato rostlina nejlépe roste v zónách 2 až 10 a preferují stinné podmínky.

Hosta

Pokud hledáte svěží zeleň pro zahradu s písčitou půdou, pak stojí za zvážení hostas. Nejlépe rostou v zónách tři až devět a snesou vysoké teploty a sušší půdu, takže se jim bude dařit v písčité půdě.

Levandule

Levandule je krásně vonící rostlina, která je ideální pro tento typ prostředí, protože nejlépe roste v dobře odvodněné půdě. K růstu nepotřebuje mnoho živin a miluje teplo. Tato rostlina nejlépe roste v zónách pět až devět.

Butterfly Weed

Pokud chcete přilákat motýly a další opylovače, pak bude motýlí plevel ideální. Tato krásná oranžově kvetoucí rostlina roste v zónách odolnosti tři až devět a může růst v suché, kamenité půdě a suchu.

Flox

Phlox je krásný fialový půdopokryv, který dobře poroste v písčité půdě. Může růst ve většině půdních podmínek a má rád hodně slunečního světla. Nejlépe rostou v zónách čtyři až osm.

Liatris

Jedná se o rostlinu, která může snadno dorůst až do výšky pěti stop. Je velmi univerzální, takže dobře poroste v písčité půdě, zejména v zónách pět až devět. Květiny, které produkuje, jsou fialové.

Columbine květina


Rostlina columbine, která nejlépe roste v zónách tři až devět, je taková, která přiláká kolibříky do vaší zahrady. Obvykle rostliny dorůstají do výšky asi dvou stop s květy, které mohou mít mnoho barev. Nejlépe rostou v dobře propustné půdě.

Joe Pye Weed

Joe Pye Weed je atraktivní růžově kvetoucí rostlina, která nejlépe roste v zónách čtyři až devět. Může růst v úplném i polostínu a snese i sušší podmínky. Je skvělý pro zvýšení výšky vaší zahrady, protože může snadno dorůst do 12 stop.

Náprstník

Náprstník je velmi živé rostliny, které dobře rostou v zónách 4 až 10. Tyto rostliny preferují dobře odvodněnou půdu a částečný stín, ale snesou většinu podmínek růstu. Tyto rostliny jsou jedovaté, proto je pěstujte v oblasti mimo dosah dětí a domácích zvířat.

Cleome

Rostlina cleome, známá také jako pavoučí květiny, je skvělou volbou pro písčitou půdu v zónách 4 až 10. Tyto rostliny skvěle snášejí podmínky sucha, ale také nemají tendenci kvést, dokud se ve vaší zahradě dobře neusadí.

Gazánie

Tato rostlina s extrémně nízkou údržbou nejlépe roste v zónách 9 až 11. Tyto rostliny připomínající barevnou sedmikrásku pokvetou v suché, písčité nebo špatně hnojené půdě. Jsou to také rostliny odolné vůči suchu, takže neuhynou, když na ně zapomenete.

Řebříček

Řebříček je běžnou rostlinou, která roste v tomto typu půdy. Tato odolná, snadno pěstovatelná rostlina miluje hodně tepla a slunečního světla, takže je ideální pro oblasti, kde je běžná písčitá půda. Tato rostlina má tendenci růst nejlépe v zónách tři až devět.

Denivka

Denivka, která se nejčastěji vyskytuje v zónách čtyři až devět, je rostlina, která snese téměř jakýkoli typ půdy. Také nepřitahují škůdce, takže vyžadují velmi malou péči, aby se jim dařilo. Květy se otevírají ráno a při západu slunce odumírají.

Černooká Susan

V zónách tři až devět můžete snadno pěstovat Černookou Susan. Technicky vzato je žlutá a tmavě hnědá rostlina divoká, ale je to rostlina, která snese hodně slunce a preferuje dobře propustnou půdu.

Crape Myrtle


Pokud hledáte rostlinu, která může žít v chladných podmínkách, kde půda není tak skvělá, pak je krep myrta ideální. Vytváří krásné květy a nevyžaduje mnoho péče. Tyto rostliny nejlépe rostou v zónách sedm až deset.

Cínie

Cínie, která roste v zónách odolnosti 3 až 10, je jednou z nejsnáze pěstovatelných rostlin, zejména v písčité půdě. Mají rádi teplo a dobře odvodněnou půdu, ale také se snadno přizpůsobí většině podmínek pěstování, zvláště pokud do půdy přidáte hnojivo.