20 úžasných nápadů na terasu na dvorku

Chtěli jsme prozkoumat rozmanitá a zajímavá zákoutí světa terasových palub a přinést ty nejlepší příklady, které jsme mohli najít, abychom se s vámi podělili.

Objevili jsme pár pěkných věcí. Za prvé, konfigurace a rozložení palub jsou téměř neomezené. Velikost a tvar jsou stejně často zcela vyvázány, přeneseně, z domu, ke kterému jsou tyto paluby připojeny, omezeny pouze představivostí designérů a okolní krajinou.

Za druhé, zjistili jsme, že ne všechny terasové paluby odpovídají obecnému chápání konstrukce z přírodních dřevěných prken; shromáždili jsme několik příkladů s překvapivými konstrukcemi a novými materiály.

Nakonec jsme se dozvěděli, že samotné umístění terasových palub lze nalézt v nových prostorách. Tyto terasy sevřené mezi dvěma částmi domu, rozléhající se lineárně do dvora nebo s výhledem na nedaleké jezero, uvidíte tyto terasy na osvěžujících místech.

Doufáme, že se budete cítit jako inspirováni a ohromeni bohatými stavbami vystavenými níže. My určitě ano!

 

Tato vyvýšená terasa se vyznačuje bohatým přírodním tvrdým dřevem, včetně schůdků na trávník a dvojice vyvýšených lavic zabudovaných do samotné paluby. Vpravo ohraničuje palubu štíhlá stěna květináče.

Tato vyvýšená paluba z tvrdého dřeva se táhne přes dvě velké patra a obklopuje cihlový dům s výhledem na moře. Teplé tónované oplocení obklopující prostor obsahuje přenosný bar v popředí a relaxační nastavení na druhém konci.

Tato oranžová terasová terasa, která se rozprostírá mezi prostorem mezi samotnou hlavní domácí strukturou a odpovídajícím domem u bazénu, obsahuje na své velké ploše jak kompletní jídelní set, tak houpačku na lavici. Jen pár kroků nad rozlehlým trávníkem je bohatým protipólem k rozlehlému zelenému dvoře.

Tato štíhlá minimalistická paluba přemosťuje dlouhé zahradní jezírko a spojuje dům a trávník na druhé straně. Elegantní dřevěné obložení bez zábradlí nebo jiných ozdob stojí ve zvýšeném kontrastu s okolím.


Zde máme absolutně rozlehlou, elegantní palubu složenou z velkoformátových dřevěných panelů v inovativním měřítku. Teplý tón dřeva vytváří protipól k modernímu minimalistickému tvaru a poskytuje dostatek prostoru pro řadu lehátek.

Při pohledu přes velké prosklené dveře na terasu zaplňuje tato betonová terasa na míru jednoduchý, ale efektivní čtvercový prostor v otevřeném dvoře s výhledem na rozsáhlé údolí v dálce. Jednoduché zařízení s jídelním setem z tepaného železa a betonovými lavicemi stojí obklopené urostlým křovím.

Tento malý dům z červených cihel má terasu ze světlého přírodního dřeva s nižším obvodovým patrem, ohraničenou sytě červenými prkny. Útulný prostor má spoustu místa pro stolování a grilování s výhledem na široký trávník.

Tady máme další vyvýšenou, rozlehlou palubu. Tento příklad se objevuje ve světle béžovém lakovaném dřevě, které dokonale zapadá do exteriéru samotného domu. Díky velkému prostoru pro více sedacích souprav a výhledu na okolní les je tato terasa ideální pro venkovské prostředí.

Tato rustikální dřevěná paluba visí vedle veskrze moderního domu s obrovským vnějším skleněným obložením vysoko nad okolní krajinou. S minimalistickým šedým jídelním setem na terasu, který dodává kontrast, vyniká rustikální paluba.

Tento ultramoderní dům efektivně využívá svou štíhlou půdorysnou stopu s bíle oděnou palubou, která se táhne přímo z místnosti zasklené v celé výšce. Betonové desky tvoří základ pro prodlouženou lavici podél plotu, která na konci tvoří gril.

Tato zcela chráněná terasa stojí pod obrovským klenutým stropem na velkoformátové kamenné podlaze a setu tmavého ratanu a oranžového polstrovaného zahradního nábytku. Bohatě červené tónované trámy nesou strop, který také pokrývá kamenný krb a gril.

Vedle tohoto béžového dřevěného domu v bujně zelené oblasti se tato vyvýšená terasa vznáší na dvou úrovních: menší, která obklopuje kuchyňský prostor, obsahuje jídelní set a květináče, zatímco ve spodním větším segmentu je velká vířivka.

Toto patio s kamennou podlahou stojí pod velkou převislou střechou s bohatými stropními panely z tvrdého dřeva a vypadá v tlumené šedé, kontrastující s okolní krajinou a světlými židlemi z přírodního dřeva s mátově zelenými polštáři. Řada terasových dveří a vestavěný venkovní krb zvyšují pohodlí a snadný přístup.

Tato křivolaká terasa z běleného přírodního dřeva se mdlým způsobem potuluje po dvoře, objímá hustou zahradu a otírá se o kamenný bazén na druhém konci.

Zde je další zvýšená terasa, visící ve vysokém kontrastu se světle béžovým domem, s tmavě šedou mořenou podlahou z tvrdého dřeva. Mezi posuvnými skleněnými dveřmi domu a krajinou pod ním je obklopeno lehké, teplé dřevěné zábradlí, které obepíná sadu bambusového nábytku.

Zde je další na zakázku vyrobená terasa s kamennou podlahou, která se rozprostírá pod ochranným stropem. Tentokrát nad tímto přízemním prostorem vede rozsáhlá paluba v horním patře, zdobená v minimálním stylu a přístupná přes řadu posuvných skleněných dveří vlevo.

Toto jedinečné a elegantní řešení paluby zahrnuje podlahu z tvrdého dřeva, která ladí s béžovým tónem domova, s bílým zábradlím omotaným kolem, přičemž místo dřeva je použito sklo pro zcela průhledný vzhled.

Tato jedinečně barevná paluba spojuje černě mořenou podlahu z tvrdého dřeva se světlým oplocení z přírodního dřeva a průhledným bílým převislým stropem pro téměř zcela chráněný vzhled. Na palubě je několik květináčů a dostatek prostoru pro stolování a grilování.

Konečně jsme svědky další zavinovací terasy. Tato paluba ve druhém patře má šedou mořenou podlahu z tvrdého dřeva s bílým oplocením kolem dokola, ladící s bílými okenními rámy na samotném béžovém domě. Řada střešních oken pomáhá osvětlit chráněný prostor a nabízí nepřeberné množství možností sezení z bílého proutí.