20 zahradních nápadů, které vás nadchnou

Vaše zahrada nebo dvorek by měly být vaší oázou. Ať už chcete místo k relaxaci a odpočinku po dlouhém dni v práci nebo krásné místo pro zábavu o víkendech, vaše představivost je vaším jediným limitem. Mnoho lidí si myslí, že mít malý prostor znamená, že jsou vázáni pouze na ty nejjednodušší prvky zdobení, ale to prostě není pravda.

Tento seznam dvaceti nádherných zahradních nápadů má co oslovit každého citlivého člověka. Ať už chcete pestrobarevnou květinovou zahradu nebo romantické místo pro letní noci, zde najděte svou dokonalou inspiraci.

Osobně je číslo čtyři perfektní pro moji představu odpočinkové oázy. Krásné malé jezírko lze zvětšit nebo zmenšit a vytvořit tak krásné ohnisko, které dodá pocit klidu a vyrovnanosti.

Pokud máte tendenci dělat spoustu zábavy, číslo dvanáct může být vaší rychlostí. Krásně upravený trávník se spoustou prostoru pro hosty je klíčový, zatímco pečlivě vybrané květinové keře propůjčují soukromí a neuvěřitelně barvy. Vyzkoušejte vysoké živé ploty místo tradičních plotů, aby se vaše zahrada cítila bezpečně a bez obětování krásy přírody.

Podívejte se na těchto dvacet fantastických zahradních nápadů – z nichž mnohé lze realizovat v prostorách všech velikostí a tvarů – a najděte si své dokonalé útočiště na zahradě. Kombinujte a spojujte nápady a vytvořte něco, co je jedinečně vaše vlastní a osloví širokou škálu lidí.

Velké travnaté plochy jsou ideální pro děti a zvířata, zvláště v kombinaci se sedadly pro dospělé a zábavními plochami. Pojďme se podívat na některé z nejkrásnějších a nejvšestrannějších zahrad na zemi!

1. Klidný a barevný proud
Není nic uklidňujícího než zvuk proudu. S říčními kameny a vysokou trávou, která ho obklopuje, je tento potok jako něco ze snu. Vyberte si uklidňující barvy, jako je modrá a světle fialová, abyste dokončili klidný efekt.

2. Ekologické posezení
Chcete-li dosáhnout maximálního ekologického zahradního nábytku, použijte židle a stůl porostlé trávou. Nejen, že se dokonale hodí k živým plotům a pestrobarevným květinám, ale jsou zaručeným kouskem konverzace.

3. Dobře osvětlené chodníky
U trávníku před domem je dobře osvětlená a pohodlná zahrada váš domov příjemným. Oživte velké prostory plné trávy osvětlenými chodníky a krásným kandelábrem. Lavička vám poskytuje místo k sezení a kochání se okolím ve dne i v noci.

4. Pohádkový rybník
Vybudování malého, skalnatého jezírka s chodníky a mosty změní vaši zahradu z obyčejné na fantazijní. Přiláká žáby a další divokou zvěř a pokaždé, když se vydáte ven, vám poskytne zvuky přírody. Tohoto vzhledu lze dosáhnout v mnoha různých prostorech pouhým zvětšením nebo zmenšením velikosti.

5. Romantické květinové záhony
Zatímco květinové záhony obsahující pouze jeden druh květin mohou být trochu nudné, jejich tvarování do srdcí vytváří romantický a zábavný efekt. To lze replikovat s jinými vzory nebo dokonce slovy. Pohrajte si s různými květinami a efekty pro svéráznou zahradu, která je celá vaše.

6. Pozvání Walkway
Při zábavě chcete vytvořit příjemný prostor. S jemným osvětlením a dobře naplánovanou flórou se díky této zahradní stezce budou vaši hosté okamžitě cítit jako doma. Vysoké stromy nejen poskytují stín během dne, ale poskytují příležitost osvětlení, když jsou zabaleny do pohádkových světel.

7. Oblast soukromé zábavy
Stolování pod širým nebem je v současnosti velmi oblíbené. Malý, stinný zábavní prostor umístěný vzadu od domu je vše, co potřebujete, abyste si mohli vychutnat jídlo nebo setkání a zároveň se vyhnout nárokům každodenního života. Přidáním vodního prvku je ještě více uklidňující a poskytuje krásné ohnisko.

8. Nevšední, pohodlný úkryt
Co je příjemnější než mít soukromý koutek pro čtení? Postavte si jeden na vaší zahradě. Obklopte se pohodlnými polštáři a krásou přírody s uzavřeným křeslem a barevnými polštáři.

9. Kvetoucí duha
Tato zahrada je ideální pro ty, kteří mají rádi květiny, ale chtějí trochu rozmanitosti. Seskupte malé množství různých květů dohromady pro vzhled, který je zároveň soudržný a trochu chaotický (tím nejlepším možným způsobem). Kombinujte různé výšky a barvy pro maximální požitek.

10. Rustikální lavice
Pokud máte zahradu plnou různých druhů rostlin, udržte si rustikální pocit s přírodní dřevěnou lavicí, zastrčenou v květinovém zákoutí. Je to méně otřesný vzhled než kovová lavička a propůjčuje nádech historické jednoduchosti i těm nejsložitějším zahradám.

11. Divočina v květu
To může být pro některé lidi příliš, ale pokud si užíváte „zarostlý“ vzhled a stále si můžete najít místo k sezení, přemýšlejte o zavěšení květin a mříží, abyste se obklopili krásou a vůní. Pod visící květiny zasuňte pohodlnou lavičku a relaxujte.

12. Soukromá relaxační zóna
Vaše zahrada by měla být příjemná, ale také navržená podle vašich potřeb. Díky pohodlnému posezení a velkému trávníku je to ideální pro zábavu, ale velké keře také odvracejí zvědavé oči, když chcete trochu osobního času.

13. Umělecký chodník
Pro kreativní typ je vytvoření vlastní zahradní cesty skvělým způsobem, jak nechat zazářit svou vizi. Malované nebo ražené kameny udělají zábavný a nepředvídatelný chodník podle vás. Přidávání kousků kolem vaší zahrady je také skvělý způsob, jak si užít přírodu i umění.

14. Klasické a soukromé
Jedná se o skvělý design pro velkou zahradu orientovanou k sousedům nebo rušné ulici. Stromy dávají klasický vzhled, aniž by byly přehnané, a vysoký plot nebo zeď bude chránit vaši zahradu před pohledem a zároveň blokovat nějaký zvuk.

15. Zahradní bludiště
Tento design rozhodně není pro slabé povahy! Pokud hledáte zahradu, která má obrovský „wow-faktor“, nehledejte nic jiného než bludiště. Je to zábava pro děti i dospělé a potěší oko i nos.

16. Tradiční cesta
Přestože je chodník lemovaný neuvěřitelnými květinami tradiční, není nudný. Zkombinujte své oblíbené květy pro vzhled, který je nádherně zarostlý, aniž by byl zanedbáván. To by vypadalo skvěle i se starožitnými dlažebními kostkami.

17. Miniaturní světy v květináčích
Pokud chcete rozzářit malou zahradu, co takhle postavit malé fantasy světy v kontejnerech? Malé sukulenty a mech ji udržují zelenou, zatímco miniaturní domečky a doplňky udržují vzhled veselý a zábavný. Byl by to skvělý projekt, se kterým by děti mohly pomoci.

18. Vnitřní oáza
Pro krásu zahrady po celý rok je vybudování skleníku jako stvořené. Můžete si užívat své květy v dešti nebo lesku a chránit jemnější rostliny před přírodními živly. Sklo poskytuje spoustu přirozeného světla a kamenný chodník přináší exteriér dovnitř.

19. Gnómův ráj
Jak zábavné je toto nastavení? Obzvláště děti budou rády pokukovat po malém trpaslíkovi s jeho domovem větrného mlýna. Docela dobře odráží dřevěný domeček a zachovává pocit rozmaru, aniž by byl příliš dětinský.

20. Hřiště Topiary
To je další pohled na velký prostor. Pyramidové topiary a velké kameny jsou impozantní, ale vytvářejí příjemnou oblast, kde se můžete procházet a užívat si krásu přírody vytvořenou podle vašich přání.