21 různých nápadů, které inspirují vaši novou zahradu s kontejnery

Milujeme kontejnerové zahradnictví! Velké, tradiční výsadbové záhony a zahrady je třeba zakreslit opatrně, protože každá rostlina potřebuje správnou kombinaci vlhkosti a slunečního svitu po celý den. Některé rostliny je třeba v zimních měsících seříznout, zatímco jiné je třeba znovu zasadit každé jaro.

Ale kontejnerové zahrady jsou úplně jiný příběh. V kontejnerové zahradě můžete zasadit téměř vše, co si přejete, protože rostlinu můžete snadno přemístit na slunce a ze slunce, kontrolovat vlhkost, kterou dostává, a provádět minimální plevel, protože není šance, že se plevel tak snadno rozšíří na vaše rostliny v květináčích. jako při výsadbě záhonů.

Kontejnerové zahrady jsou ideální pro malé dvorky, terasy a pro ty, kteří nemají žádný dvorek. Můžete si ponechat vnitřní kontejnerovou zahradu nebo si ji jednoduše vytvořit na okenním parapetu nebo na balkoně.

Existuje tolik kreativních způsobů, jak vytvořit svou vlastní jedinečnou kontejnerovou zahradu, ale my jsme vybrali několik opravdu úžasných příkladů, které můžete použít k nastartování své kreativity!

1. Barevné keramické květináče

Pro jednoduchý, klasický vzhled s jasnými barvami si vyberte robustní keramické květináče ve výrazných barvách. Nebojte se kombinovat; čím výraznější barvy, tím více vyniknou ve vaší zahradě. Je to skvělý způsob, jak přidat spoustu barev na malou terasu nebo terasu, kde chybí dvorek plný velkých pásů výsadebných záhonů naplněných širokou škálou květů.

2. Polička A-rám s upcyklovanou keramikou

Chcete-li získat tento ležérní, ale elegantní vzhled displeje, nejprve najděte správný, robustní rám. O svůj rám se budete chtít starat stejně jako o svou dřevěnou podlahu. Vyměňte díly podle potřeby a znovu naneste mořidlo, aby bylo dřevo v dobrém stavu. Chcete-li najít kontejnery, nakupujte ve svých místních starožitnictvích a na bleších trzích!

3. Hliníková poštovní schránka Herb Garden

Pokud si chcete vytvořit bylinkovou zahrádku, ale nemáte mnoho místa, zvažte vytvoření zahradní bylinkové zahrádky. Najděte tolik starožitných hliníkových poštovních schránek, kolik bylinek chcete zasadit, a poté je připevněte šroubem na dřevěný plot nebo dělicí stěnu. Naplňte zeminou a svými bylinkami a začněte růst!

4. Klasický sázeč Terra Cotta

Květináče Terra Cotta jsou ve světě zahradnictví všudypřítomné a většina hrnkových rostlin, které si koupíte, přichází v jednoduchém květináči na terracottu. I když může být terakota křehká, je to také skvělý způsob, jak začít. Terakotové květináče jsou levné, takže s nimi můžete začít a později je vyměnit, pokud se rozhodnete jít jiným směrem.

5. Dělený dřevěný květináč

Pro bylinkové nebo zeleninové zahrady zkuste vytvořit příčné segmenty v mnohem větším květináči. Květináč můžete zvednout do výšky, ve které se vám bude pohodlně zahradit (už žádná bolavá kolena!) a udržovat rostliny úhledně uspořádané.

6. Malý keramický květináč

Pro rostliny, jako jsou sukulenty, kterým se daří v mělké půdě, může keramický pekáč vytvořit pěkný, dekorativní a cenově výhodný květináč. Sukulenty jsou ideální pro život v interiéru, protože potřebují pouze lehké zamlžení každých pár dní. I když nemáte zelený palec, měli byste být schopni pečovat o sukulenty.

7. Sázeč sudů na víno

Tento květináč je ideální pro rustikální zahradu. Zdá se, že hlaveň je rozříznutá na polovinu, přičemž opěrné tyče drží polovinu pohromadě. To vytváří velkolepý hluboký květináč, který je ideální pro rostliny s hlubokými kořeny. Zvýšená povaha květináče znamená, že nebudete klečet, abyste se starali o své rostliny, a omezí se plevel!

8. Sázecí stroje na beton a štěrk

Betonové květináče jsou odolné a přečkají každou bouři a sníh, který na ně hodíte. Jsou však nesmírně těžké ještě předtím, než přidáte půdu a rostliny, takže budete muset udělat nějaké plánování, než se rozhodnete, kam tyto bestie umístit. Vypadají fantasticky na předním dvoře, kde mohou zarámovat chodník k vašim domovním dveřím.

9. Dřevěný žebřík s různými nádobami

Kontejnerové zahrady mají obvykle více než jeden kontejner, takže si můžete dovolit kombinovat návrhy. Milujeme způsob, jakým se zahradní sochy mísí s tradičními keramickými květináči a kreativnějšími květináči, jako jsou džbány a konve. Větší hrnce jsou na zemi vedle vyššího displeje.

10. Sádrové urny

Urny už nejsou tak populární, jako bývaly, ale stále jsou elegantním doplňkem klasické zahrady, zvláště když jsou kombinovány s kamennými dlaždicemi a zvětralými soškami. Naplňte široký okraj urny barevnými trvalkami, jako jsou tyto žluté a fialové macešky. Když jsou umístěny na jemnějším pozadí květin, jsou obzvláště ohromující.

11. Tiny Trellis Planters

Tyto zářivě oranžové plastové květináče jsou připevněny k mřížoví pomocí kovaného držáku květináče. Výsledkem je, že do každého šálku mohou být zasazeny menší, odolnější odrůdy růží, což vytváří krásný efekt vleku. Vzhledem k tomu, že péče o růže může být náročná, zejména o růže popínavé odrůdy, je to skvělý způsob, jak vytvořit stejný vzhled. Navíc se krásně vejde na menší dvorek nebo terasu.

12. Urna Terra Cotta

Tato urna je méně dekorativní, s více jihozápadním nádechem, ale stále vypadá fantasticky v každé kontejnerové zahradě. Květináč má nižší balkonové výstupky, které izolují ostatní rostliny a zvětšují dostupnou plochu pro výsadbu. Zasaďte do tohoto květináče různé barvy a uvidíte, jak se rozzáří v barvách!

13. Plastové květináče

Plastové květináče jsou super všestranné a jsou levné, takže si můžete dovolit udělat větší zahradu v kontejnerech! Líbí se nám, jak je tato zahrada zařízena, s řadou květináčů podél chodníku a nad nimi se tyčí okenní truhlíky a další závěsné květináče. Prostě krásný způsob, jak přidat barvu do přední části vašeho domova!

14. Rustikální žebříková police

Pokud vaše rostliny ještě nejsou dost velké na to, aby potřebovaly svůj vlastní květináč, můžete je, ještě v plastových nádobách přímo ze zahradnictví, uspořádat do žebříkové police. To je perfektní nápad pro bylinkové zahrady, ale můžete je použít pro jakékoli malé květináče, které si budete přát. Jen nezapomeňte přemístit rostliny do nádob správné velikosti, až budou připraveny!

15. Sázecí stroje na texturovanou hlínu

Hlína, stejně jako terakota, je těžký materiál, ale přírodní jíl je mnohem jemnější barvy. Najděte hliněné hrnce s texturovanými vzory, jako jsou vodorovné pruhy nebo vzory ve tvaru šipky zobrazené výše. Vyberte si různé velikosti a tvary a dodejte chodníku nebo schodům jemnou chuť.

16. Vícevrstvé pěstební boxy

Zkuste zasadit své vyvýšené zahradní truhlíky do řady; to je skvělé pro kopcovité dvorky, kde je více práce srovnat váš dvorek a přidat vyvýšené záhony. Rozdíl ve výškách také dodává dvorku rozměr, stejně jako světle modrá barva přidaná do dřeva.

17. Okenní truhlík z tepaného železa s květináči Terra Cotta

Kontejnerová zahrádka může také sloužit jako krásný okenní box. Vyberte dekorativní krabici, jako je tato černá krabice z tepaného železa s ozdobným rolováním, a naplňte ji méně dekorativním květináčem. Levná terakota zde funguje skvěle. Přidejte své květiny, pak ustupte a obdivujte svůj nový okenní box!

18. Balkonový zvěřinec

Malá místa jsou plná příležitostí pro kontejnerovou zahradu. Tento úzký balkon je perfektním místem pro vytvoření kontejnerové zahrady s různými tvary a velikostmi květináčů. Přetékající květináče a okenní truhlíky zaplňují římsy tohoto balkonu a vytvářejí voňavou a barevnou expozici.

19. Kombinace Clear Bowl a Terra Cotta Pot

Pro malou vnitřní kontejnerovou zahradu seskupte sukulenty, které jsou vysazeny v jednotlivých květináčích, do větší mísy. Tím se jednotlivé květináče vizuálně seskupí. Přidejte do misky dekorativní oblázky, které pomohou udržet květináče na místě, když budete zahradu přemisťovat z místa na místo.

20. Malované modré keramické květináče

Kaskádovitá, stupňovitá skupina keramických květináčů podél dřevěných schodů paluby je jednoduchý způsob, jak vytvořit kontejnerovou zahradu, aniž by došlo k porušení banky. Rostliny v každém květináči se mírně liší, zachovávají si stejné barevné schéma, ale přidávají různé textury.

21. Dřevěný trakař

Kontejnerové zahrady lze během chladného období snadno přemístit dovnitř, zvláště pokud zůstanete u menších květináčů. Trakař je dvojnásobně mobilní, pokud máte kolo, které se točí! Skvěle doplní každou rustikální zahradu nebo kontejnerovou zahradu k chatě.