22 černých květin pro dynamickou zahradu

Výsadba zahrady je především o vyjádření sebe sama a vytvoření místa krásy pro vás a vaše blízké. Rádi považujeme zahradníka za umělce a zahradu samotnou jako médium, s nímž umělec vytváří svá díla. Rozdíl je v tom, že pro tento druh uměleckého díla neexistuje žádný skutečný bod dokončení. Rostliny a květiny budou neustále růst nebo sezónně kvést, pokaždé vytvoří nový a svěží vzhled.

Takže když jsme měli příležitost vytvořit článek s 22 tmavě zbarvenými květinami, žasli jsme nad tím nápadem. Květiny jsou tak často spojovány s jasem, štěstím a veselými věcmi. Ale celý ten kousek je přehnaný, a abych byl upřímný, trochu zastaralý. Zahrady přirovnáváme k uměleckým dílům, protože tolik nádherných uměleckých děl vyjadřuje temnou stránku našich myšlenek a emocí. Často je právě toto temnější, zlověstnější umění nejpůsobivější.

Tak proč nezačlenit tu tmu do vaší zahrady? Nechápejte to špatně, nenavrhujeme, abyste šli do toho a zasadili zahradu plnou pouze tmavých květin a pak se procházeli, jako by se na vašem dvorku konal pohřeb (ačkoli by to byl úžasný způsob, jak šokovat někteří vaši sousedé). Ne, myslíme si, že rovnováha je klíčem k vytvoření nejlepší zahrady. Najděte si nějaké jasnější květiny, které se vám líbí, a pak se podívejte na těchto 22 možností tmavých květin, abyste vyvážili svůj prostor!

1. Petúnie sametová

Tyto sametové petúnie mají pět hrotů tvořených okvětními lístky, které jim dávají obrys hvězdy. Sytě černá barva květu z něj dělá jedinečný!

2. „Čokoládový voják“ Columbine

Columbine „Chocolate Soldier“ je poměrně tolerantní květina a díky čokoládě nebo fialovým okvětním lístkům si získala místo v našem odpočítávání tmavých květin!

3. Arum Palaestinum

Květina Arum Palaestinum vypadá stejně sofistikovaně jako zvuky. Jeden velký okvětní lístek se obtočí a vytvoří jemný kužel. Vnitřek květiny je téměř černočerný!

4. Denivka černá

Denivka černá je nádherně kvetoucí květina s jasně žlutým středem a okvětními lístky, které se vějířovitě rozevírají a získávají tmavě fialové zbarvení.

5. Mečík černý

Dokonce i způsob, jakým vyrůstají černé gladioly ze stonku, se liší od většiny květin. Samotné okvětní lístky kvetou ve vlající formaci.

6. Motýlí keř

Kde vzal motýlí keř své jméno, můžete snadno uhodnout. Motýli jsou běžně přitahováni, stejně jako včely a můry.

7. Carolina Allspice

Květiny Carolina Allspice mají silné okvětní lístky, které kvetou kolem středu, jako by chránily pestíky a tyčinky před vnějším světem.

8. Čokoládový kosmos

Květina Chocolate Cosmos vypadá jako něco z vesmíru. Velké zakřivené okvětní lístky obklopují shluk drobných okvětních lístků, všechny mají tmavý kovový odstín.

9. Čokoládová réva

Čokoládové révy jsou fantastickým způsobem, jak zpestřit vaši zahradu. Mají květy se třemi velkými okvětními lístky, které se otevírají a odhalují tmavě fialovou tyčinku.

10. Dhalia

Jiřiny jsou velké bouřlivé květy se sytými barvami na okvětních lístcích. Ve středu květu je vidět jasně žlutá tyčinka.

11. Sloní ucho

Sloní uši jsou skvělé jako výplň prostoru ve vaší zahradě a vypadají jako obří polštářky černých lilií z vody! Všimněte si vybledlých zelených tónů na některých listech.

12. Čemeřice

Květy čemeřice jsou nádherné při pohledu zespodu. Mají velké tenké okvětní lístky, kterými může prosvítat sluneční světlo a osvětlovat žíly v okvětních lístcích.

13. Heuchera

Květy Heuchera jsou malé a jemné. Rostou na dlouhých stopkách s mnoha různými hrozny. Samotné okvětní lístky jsou růžové, ale stonky a listy mají tmavší tón.

14. Zimolez himálajský

Zimolez himalájský je plodonosná květina, která visí obráceně z končetin. Okvětní lístky jsou jasně červené a skrývají tmavě zbarvené plody rostoucí uvnitř.

15. Topolovka

Květy topolovky jsou velké a mají fantastické okvětní lístky. Tmavě krvavě červené zbarvení květu je téměř zlověstné.

16. Kosatec

Kosatec je důstojná, jedinečně krásná květina s velkými vlajícími okvětními lístky. Milujeme černé zbarvení a fialovou tyčinku.

17. Mondo Grass

Mondo Grass je nádherná rostlina, která zaplní prostor ve vaší zahradě, a díky černému zbarvení je poměrně jedinečná. Myslíme si, že by vypadal skvěle i ve zdobeném květináči.

18. Slunečnice Moulin Rouge

Slunečnice Moulin Rouge je nádherná květina s tmavě červenými okvětními lístky a velkým černým záhonem. V kombinaci s jasně žlutými slunečnicemi by to vypadalo nádherně!

19. Maceška

Pansy je jedna z našich oblíbených. Výrazný rozdíl mezi černočerným zbarvením okvětních lístků a jasně žlutým středem přitahuje rostlinu pozornost.

20. Pussy Willow

Pussy Willow je travní rostlina s dlouhými stonky, které jsou pokryty semennými lusky. Rostlina je skvělá pro terénní úpravy a funguje dobře jako doplňkový doplněk zahrady.

21. Růže

Růže je velmi oblíbená květina, a to z dobrého důvodu. Jeho okvětní lístky se vzájemně kolébají a zakřivené okraje se odlupují a vytvářejí jedinečný vzhled!

22. Tulipány

Tulipány jsou nádherná a sofistikovaná květina. Tyto fialové tulipány mají voskové okvětní lístky a jasně zelené stonky, které kontrastují s tmavšími květy.