23 fantastických nápadů na zahradu na dvorku

Milujeme fantastické nápady na zahradu všech druhů a pokud znáte naše stránky, víte, že se rádi podělíme o naše oblíbené.

Pro tuto galerii jsme hledali kolem, abychom našli ty nejzajímavější nápady, kterých lze dosáhnout na průměrném dvorku. Některé z nich jsou jednoduché DIY projekty, zatímco jiné zahrnují nákup konkrétních dekorativních a funkčních produktů.
Sjednocujícím tématem je, že všechny jsou nenápadně nádhernými doplňky na jakýkoli dvorek.

Ať už máte rozlehlý trávník a rozlehlou zahradu nebo relativně kompaktní prostor pro práci, určitě zde najdete něco, co zaujme vaši představivost. Přirozenější, jemnější nápady jsou často našimi oblíbenými, protože se často vkradou do našeho pohledu se svěžím pocitem překvapení.

Dalším společným prvkem těchto myšlenek je, že všechny vypadají hladce vetkané do příslušných prostředí. Na těchto nádherných zahradách a dvorcích není nic nemístného nebo stylově nesourodého.
Jedním z největších komplimentů, které lze zaplatit komplikovanému uspořádání zahrady na dvorku, je to, že to vypadá, že bylo navrženo společně v jednom soudržném sprintu. Každý prvek dokonale doplňuje ostatní v plynulém jazyce.

S nenápadně nádhernými projekty, jako jsou ty, které jsme sdíleli níže, je tento cíl snadno dosažitelný. Bez dalších řečí pojďme na tyto fantastické nápady na zahradu!

1. Zahradní sochy

I když se tato možnost může pohybovat v ceně od relativně levných až po divoce drahé, v závislosti na vašem vkusu v sochách, je to jedno z nejklasičtějších a nejelegantnějších řešení zahradní dekorace. Lidé zasazovali sochy do krajiny téměř tak daleko, jak sahá písemná historie, takže za tímto nápadem je hodně tradice. Ať už pustíte do zahrady něco malého a subtilního, jako je obrázek výše, nebo něco mnohem podstatnějšího, budete si užívat zásadně nadčasovou dekoraci.

I když se tato možnost může pohybovat v ceně od relativně levných až po divoce drahé, v závislosti na vašem vkusu v zahradních sochách, je to jedno z nejklasičtějších a nejelegantnějších řešení zahradní dekorace. Lidé vysazovali sochy do krajiny téměř tak daleko, jak sahá písemná historie, takže za tímto nápadem je hodně tradice. Ať už pustíte do zahrady něco malého a subtilního, jako je obrázek výše, nebo něco mnohem podstatnějšího, budete si užívat zásadně nadčasovou dekoraci.

2. Skalní hranice

Skvělá věc na tomto projektu je, že vyžaduje relativně malé množství práce, aby tak fantasticky vypadající výsledky. S velkým výběrem kamenů, ať už zakoupených nebo ručně nasbíraných, můžete jednoduše vykopat mělký příkop a vyplnit je, jak chcete. Vzhled závisí na typu vybraných kamenů a může být přizpůsoben vašemu vkusu.

Skvělá věc na tomto projektu je, že vyžaduje relativně malé množství práce pro tak fantasticky vypadající výsledky. S velkým výběrem kamenů, ať už zakoupených nebo ručně nasbíraných, můžete jednoduše vykopat mělký příkop a vyplnit je, jak chcete. Vzhled závisí na typu vybraných kamenů a může být přizpůsoben vašemu vkusu.

3. Kamenná cesta

Kamenné cesty jsou klasickým prubířským kamenem zahrad všude. Přicházejí ve všech tvarech a velikostech a mohou být cokoli od čistě dekorativních až po vysoce funkční. Tato konkrétní sada je zapuštěna jen mírně do trávníku pro diskrétní vzhled, který lze snadno a bez problémů přejet sekačkou.

Kamenné cesty jsou klasickým prubířským kamenem zahrad všude. Přicházejí ve všech tvarech a velikostech a mohou být cokoli od čistě dekorativních až po vysoce funkční. Tato konkrétní sada je jen nepatrně zapuštěna do trávníku pro diskrétní vzhled, který lze snadno a bez problémů přejet sekačkou.

4. Růžové zahradní truhlíky

Pamatujete si tedy, jak jsme mluvili o tom, že tyto projekty jsou bezproblémově integrovány do jejich prostředí? Nemysleli jsme nezbytně, že by splynuly. Tento nápad je důkazem síly ostrého kontrastu a jasně růžové. Je to nečekaný, jasný záblesk barev v neutrálním, přírodním prostředí a rámuje zahradu opravdu vzrušujícím způsobem.
Pamatujete si tedy, jak jsme mluvili o tom, že tyto projekty jsou bezproblémově integrovány do jejich prostředí? Nemysleli jsme nezbytně, že by splývaly. Tento nápad je důkazem síly ostrého kontrastu a jasně růžové. Je to nečekaný, jasný záblesk barev v neutrálním, přírodním prostředí a rámuje zahradu opravdu vzrušujícím způsobem.

5. Vyvýšené zahradní truhlíky

Milujeme zahradní truhlíky, protože jsou nejen funkční, ale dodávají každé zahradě svěží vrstvu krásy. Za prvé, zvednou vaše rostliny a zarámují je hezkým způsobem, přičemž je ochrání před ušlapáním nohou a dokonce i před poškozením vodou během silného deště.

Milujeme zahradní truhlíky, protože jsou nejen funkční, ale dodávají každé zahradě svěží vrstvu krásy. Za prvé, zvednou vaše rostliny a zarámují je hezkým způsobem a zároveň je ochrání před dupáním nohou a dokonce i poškozením vodou během silného deště.

6. Kruhová kamenná cesta

Takže jsme vám již ukázali příklad kamenných stezek, ale tento nápad je především o vychloubání kamenů, spíše než o jejich nenápadném zapuštění do trávníku. Výše uvedený projekt zasadil široké kruhové kameny do oblázkové zahrady, kde se zdá, že se vznášejí nad povrchem, ale mohli byste ten svůj položit také na půdu nebo jiné druhy půdy.

Už jsme vám ukázali příklad kamenných stezek, ale tento nápad je spíše o předvádění kamenů, než o jejich nenápadném zapouštění do trávníku. Výše uvedený projekt zasadil široké kruhové kameny do oblázkové zahrady, kde se zdá, že se vznášejí nad povrchem, ale mohli byste ten svůj položit také na půdu nebo jiné druhy půdy.

7. Zahradní jezírko

Naprosto milujeme zahradní jezírka, takže jsme samozřejmě museli jedno zahrnout do tohoto seznamu oblíbených zahradních nápadů! Zahradní jezírko vyžaduje spoustu ruční práce, takže budete potřebovat buď čas a materiál, nebo peníze, abyste někomu zaplatili, kdo to udělá. Ale jeden pohled na obrázek výše ukazuje, jak dokonale výsledky ospravedlňují úsilí. Existuje tisíc způsobů, jak vytvořit jezírko na vašem dvorku, ale jen vy víte, jak je nejlépe vytvarovat.
Naprosto milujeme zahradní jezírka, takže jsme samozřejmě museli jedno zahrnout do tohoto seznamu oblíbených zahradních nápadů! Zahradní jezírko vyžaduje spoustu ruční práce, takže budete potřebovat buď čas a materiály, nebo peníze, abyste někomu zaplatili, kdo to udělá. Ale jeden pohled na obrázek výše ukazuje, jak dokonale výsledky ospravedlňují úsilí. Existuje tisíc způsobů, jak vytvořit jezírko na vašem dvorku, ale jen vy víte, jak je nejlépe vytvarovat.

8. Červená zahradní lavička

Někdy jsou jasné barvy a kontrast právě to, co je potřeba. Nejlepší na tomto konkrétním projektu je, že sladili odstín nádherných květin s lavičkami, čímž zahradu vytvořili skutečně soudržný akcent.

Někdy jsou jasné barvy a kontrast právě to, co je potřeba. Nejlepší na tomto konkrétním projektu je, že sladili odstín nádherných květin s lavičkami, čímž zahradu vytvořili skutečně soudržný akcent. Nohavé muškáty jsou krásným doplňkem.

9. Vzorovaný barevný květinový záhon

Plná zahrada je šťastná zahrada, ne? Zní nám to správně. Každý má rád zahradu, která je od konce do konce úplně plná květin, ale když to uděláte o krok dále, zajistí to některé velkolepé výsledky. Zkuste si vzorovat barvy, postavit různé rostliny proti sobě a obecně vytvořit atraktivní rozvržení pro vaši zahradu, aby to vypadalo jako jediné plánované umělecké dílo!

Plná zahrada je šťastná zahrada, ne? Zní nám to správně. Každý rád vidí zahradu, která je od konce do konce úplně plná květin, ale když to uděláme o krok dále, zajistí to některé velkolepé výsledky. Zkuste si vzorovat barvy, postavit různé rostliny proti sobě a obecně vytvořit atraktivní rozvržení pro vaši zahradu, aby to vypadalo jako jediné plánované umělecké dílo!

10. Barevné židle Adirondack

Židle Adirondack jsou perfektním doplňkem k sezení na každé zahradě. Jsou oblíbené mezi obyvateli palub a terasových patronů po celém světě pro jejich pohodlí a jedinečný vzhled. Většina z nich je v tónu obyčejného přírodního dřeva, takže zkuste jeden natřít oblíbeným odstínem, který se hodí ke květinám ve vaší zahradě, a uvidíte, jaký druh krásy vybuchne!

Židle Adirondack jsou perfektním doplňkem k sezení na každé zahradě. Jsou oblíbené mezi obyvateli palub a terasových patronů po celém světě pro jejich pohodlí a jedinečný vzhled. Většina z nich je v tónu obyčejného přírodního dřeva, takže zkuste jeden natřít oblíbeným odstínem, který se hodí ke květinám ve vaší zahradě, a uvidíte, jaký druh krásy vybuchne!

11. Květinová pergola

Dalším naším oblíbeným zahradním prvkem jsou pergoly. Tyto struktury dodávají venkovnímu prostředí dávku komplexnosti a pevných linií a dokonale zapadají do okolních rostlin. Zkuste svou vlastní pergolu vysázet vinnou révou nebo růžemi a efektivně ji přeměnit na vertikální zahradu.

Dalším naším oblíbeným zahradním prvkem jsou pergoly. Tyto struktury dodávají venkovnímu prostředí dávku komplexnosti a pevných linií a dokonale zapadají do okolních rostlin. Zkuste svou vlastní pergolu vysázet vinnou révou nebo růžemi a efektivně ji přeměnit na vertikální zahradu.

12. Vyvýšená bylinková zahrádka

Vyvýšené zahrádky jsme již pokryli, ale chtěli jsme zahrnout myšlenku, jak to udělat pro vaši bylinkovou zahrádku. To je praktický způsob, jak je nechat vyniknout a definovat prostor pro bylinky na rozdíl od zbytku vaší zahrady. Také je rámuje atraktivním, nadčasovým způsobem.

Vyvýšené zahrádky jsme již pokryli, ale chtěli jsme zahrnout myšlenku, jak to udělat pro vaši bylinkovou zahrádku. To je praktický způsob, jak je nechat vyniknout a definovat prostor pro bylinky na rozdíl od zbytku vaší zahrady. Také je rámuje atraktivním, nadčasovým způsobem.

13. Střešní kontejnerová zahrada

Možná nemáte mnoho místa na dvorku nebo vůbec nějaké. Pokud však žijete v činžovním domě, můžete mít spoustu balkonu nebo střešního prostoru, se kterým můžete zahradu osadit. Na výběr jsou tisíce kontejnerových zahrad, takže styl je čistě na vás. Cokoli se vám tam nahoře pohodlně vejde, mějte u toho! Opravdu neexistuje špatný způsob, jak si zasadit vlastní střešní zahradu.

Možná nemáte mnoho místa na zahradě nebo vůbec žádné. Pokud však žijete v činžovním domě, můžete mít spoustu balkonu nebo střešního prostoru, se kterým můžete zahradu osadit. Na výběr jsou tisíce kontejnerových zahrad, takže styl je čistě na vás. Cokoli se vám tam nahoře pohodlně vejde, mějte u toho! Opravdu neexistuje špatný způsob, jak si zasadit vlastní střešní zahradu.

14. Ptačí zahrada

Zatímco ptáci milují koupele a my je rádi pozorujeme, někdy si z koupaliště pro ptáky můžete užít mnohem více radosti, když ho proměníte v kontejnerovou zahradu na míru. Neexistují prakticky žádné limity pro to, co lze zasadit do jednoho, pokud věnujete čas a úsilí tomu, abyste to naplánovali. Díky rozmanitosti a škále dostupných koupališť pro ptáky určitě najdete takovou, která vyhovuje vašemu vkusu a vaší zahradě.

Zatímco ptáci milují koupele a my je rádi pozorujeme, někdy si z koupaliště pro ptáky můžete užít mnohem více radosti, když ho proměníte v kontejnerovou zahradu na míru. Neexistují prakticky žádné limity pro to, co lze zasadit do jednoho, pokud věnujete čas a úsilí tomu, abyste to naplánovali. Díky rozmanitosti a škále dostupných koupališť pro ptáky určitě najdete takové, které vyhovuje vašemu vkusu a vašemu dvoru.

15. Cihlová cesta lemovaná květinami

Tato myšlenka v podstatě kombinuje cihlovou nebo kamennou pěší cestu s odborně upraveným květinovým záhonem, který vede podél. Květiny dodávají místu celou řadu přitažlivosti a zároveň pomáhají rámovat pěší cestu. Jedná se o projekt, jehož dosažení vyžaduje mnoho času, ale málo peněz.

Tato myšlenka v podstatě kombinuje cihlovou nebo kamennou pěší cestu s odborně upraveným květinovým záhonem, který vede podél. Květiny dodávají místu celou řadu přitažlivosti a zároveň pomáhají rámovat pěší cestu. Jedná se o projekt, jehož dosažení vyžaduje mnoho času, ale málo peněz.

16. Kompaktní zahrada na dvorku

Zde je skvělý příklad toho, co lze dosáhnout v omezeném prostoru na zahradě. Když nemáte veškerý prostor na světě k pohybu, chcete se ujistit, že děláte maximum s tím, co máte. Detail je zde naprosto nabitý, s kontejnerovými zahradami, standardními květinovými záhony, mřížovým plotem s břečťanem a pěknou malou nábytkovou sestavou, ze které si to všechno můžete užít.

Zde je skvělý příklad toho, co lze dosáhnout v omezeném prostoru na zahradě. Když nemáte veškerý prostor na světě k pohybu, chcete se ujistit, že děláte maximum s tím, co máte. Detail je zde naprosto nabitý, s kontejnerovými zahradami, standardními květinovými záhony, mřížovým plotem s břečťanem a pěknou malou nábytkovou sestavou, ze které si to všechno můžete užít.

17. Složitá květinová zahrada

Dříve v našem seznamu jsme zdůraznili možnosti, kdy máte velmi zaplněnou zahradu, která je uspořádána do vzorů. Tato myšlenka posouvá tuto představu o krok dále, se složitou řadou střídajících se rostlinných barev, odborně umístěnými květinami a celkovým designem, který byl naplánován od začátku. Je to ambiciózní, ale výsledky mluví samy za sebe.

Dříve v našem seznamu jsme zdůraznili možnosti, když máte velmi zaplněnou zahradu, která je uspořádána do vzorů. Tato myšlenka posouvá tuto představu o krok dále, se složitou řadou střídajících se rostlinných barev, odborně umístěnými květinami a celkovým designem, který byl naplánován od začátku. Je to ambiciózní, ale výsledky mluví samy za sebe.

18. Topiary Archway

Toto je projekt, který vyžaduje značné dovednosti, takže pokud již nejste odborník, budete si ho chtít najmout. Jediný pohled na obrázek výše je vše, co potřebujete vědět o tom, jak fantasticky vypadá. Zcela přírodní, rostlý oblouk (nebo opravdu jakýkoli jiný velkoplošný kus) je úžasným doplňkem každého dvorku.

Jedná se o projekt, který vyžaduje značné dovednosti, takže pokud již nejste odborník, budete si ho chtít najmout. Jediný pohled na obrázek výše je vše, co potřebujete vědět o tom, jak fantasticky vypadá. Zcela přírodní, rostlý oblouk (nebo opravdu jakýkoli jiný velkoplošný kus) je úžasným doplňkem každého dvorku.

19. Hluboce vyřezávaná krajina

Milujeme projekty hloubkových terénních úprav, které přetvářejí samotnou půdu a formují se podle projektu, spíše než pracujeme s tím, co již existuje. S kopcovitým dvorkem tento projekt vytvořil svažité místo pro kamenné patra, dobře umístěné stromy a exotickou rozmanitost květin. Zcela nově definuje dvorek.

Milujeme projekty hloubkových terénních úprav, které přetvářejí samotnou půdu a formují se podle projektu, spíše než pracujeme s tím, co již existuje. S kopcovitým dvorkem tento projekt vytvořil svažité místo pro kamenné patra, dobře umístěné stromy a exotickou rozmanitost květin. Zcela nově definuje dvorek.

20. Ozdobná zahradní lavička

Zde na stejném dvorku jako náš předchozí příklad vidíme druhou stranu trávníku a také bližší pohled na tuto hlubokou terénní úpravu. Naproti zahradě máme oblázkovou cestu, kde je umístěna jedinečná lavička z tepaného železa. Je to dokonalý vizuální doprovod a také skvělé místo, ze kterého si můžete užít zahradu. Když už mluvíme o terénních úpravách, podívejte se na kaskádový vodní prvek uprostřed!

Zde na stejném dvorku jako náš předchozí příklad vidíme druhou stranu trávníku a také bližší pohled na tuto hlubokou terénní úpravu. Naproti zahradě máme oblázkovou cestu, kde je umístěna jedinečná lavička z tepaného železa. Je to dokonalý vizuální doprovod a také skvělé místo, ze kterého si můžete užít zahradu. Když už mluvíme o terénních úpravách, podívejte se na kaskádový vodní prvek uprostřed!

21. Zahradní patra kamenné zdi

Když děláte těžký projekt terénních úprav, který zahrnuje přetváření země, už jste „ve velkém“, tak proč nezvážit možnosti použití dobře tvarovaných kamenných zdí k vytvoření stupňovitých zahrad? Jedná se o velký projekt, který však má nadčasovou hodnotu a přitažlivost. Kameny mohou být vybrány pro jejich tvar, barvu nebo snadné použití a různé zahradní vrstvy mohou být použity k umístění divoce odlišného rostlinného života.

Když děláte těžký projekt terénních úprav, který zahrnuje přetváření země, už se „rozšíříte“, tak proč nezvážit možnosti použití dobře tvarovaných kamenných zdí k vytvoření stupňovitých zahrad? Jedná se o velký projekt, který však má nadčasovou hodnotu a přitažlivost. Kameny mohou být vybrány pro jejich tvar, barvu nebo snadné použití a různé zahradní vrstvy mohou být použity k umístění divoce odlišného rostlinného života.

22. Pergola pro vstup do zahrady

Milujeme myšlenku použití menších, diskrétních pergol jako vstupního oblouku na dvorek nebo zahradu. S mřížovými stěnami můžete dokonce zaplétat břečťan nebo růže. Při výběru materiálu se ujistěte, že je to něco, co doplní váš domov, oplocení nebo dokonce váš venkovní nábytek.

Milujeme myšlenku použití menších, diskrétních pergol jako vstupního oblouku na dvorek nebo zahradu. S mřížovými stěnami můžete dokonce zaplétat břečťan nebo růže. Při výběru materiálu se ujistěte, že je to něco, co doplní váš domov, oplocení nebo dokonce váš venkovní nábytek.

23. Zahradní altánek

Tohle je klasika. Je to něco, co moje máma postavila před lety a kde ráda trávila čas na zahradě. Je to pěkný chráněný prostor, kde si můžete vychutnat večeři nebo klidné nápoje s blízkými, a je to atraktivní prvek, který se dá zapadnout do jakéhokoli dvora, pokud k tomu máte prostor.

Doufáme, že se vám líbil náš výběr fantastických nápadů na zahradu! Vždy máme víc, takže sledujte budoucí projekty, které by mohly být právě nápadem pro váš vlastní dvůr.

Zdroj: gardenloversclub.com