25 nápadů na zahradní nábytek, ve kterém budete chtít nasávat slunce

Abyste si opravdu užili všechnu tu tvrdou práci, kterou jste vložili do navrhování, výsadby a údržby zahrady, budete potřebovat pěkné a pohodlné místo k sezení. Ať už je vaše terasa velká nebo malá, přímo u domu nebo uprostřed říše divů vaší zahrady, máte na výběr ze stovek možností – a stylů, které vyhovují každému vkusu a rozpočtu.

Jste-li spíše bavič a chcete na své zahradě hostit návštěvníky, můžete se rozhodnout, zda si pořídíte velkou jídelní soupravu se skleněnou deskou a odnímatelným stojanem na deštníky, nebo velkou, útulnou sekci k odpočinku a chatování.

Pokud je vaše zahrada osobním útočištěm, dávejte si pozor na menší samostatné židle, houpací sítě nebo zavěšené křeslo. Pro milovníky podřimování na slunci se podívejte na nábytek, který lze přeměnit ze židle nebo pohovky na postel podobnou hnízdu, nebo si vyberte vzdušnou houpací síť.

Bez ohledu na to, do jaké kategorie spadáte, váš zahradní nábytek je omezen pouze vaší představivostí. Pokud jste velký kutil, vytvořte si vlastní nábytek na míru. Natřete starý kus nábytku, aby byl zcela nový a rozmarný. Pamatujte, že se vám musí vejít na dvorek!
Projděte si tedy tuto sbírku úžasných nápadů a najděte něco, co vás zaujme. Pak jděte a realizujte to a začněte stylově relaxovat na své zahradě!

1. Cedrová křesla s puntíkovanou pohovkou

Jednoduchý cedrový stůl pokrytý vinylovým ubrusem spočívá mezi třemi cedrovými skládacími židlemi a nízkoprofilovou plyšovou pohovkou. Jsou vhodnější pro kryté verandy nebo terasy, protože polštáře na pohovce nelze během nepříznivého počasí vyjmout a uložit jinam.

 

2. Bílý a šedý terasový nábytek s úložným prostorem Ottoman

Tato sada čalouněných židlí z tepaného železa, pohovky a stolů je vhodná pro sušší klima a je dobře polstrovaná a odolná. Velký úložný otoman uprostřed slouží také jako konferenční stolek.
19-zahrada-patio-nábytek

3. Cedrové skládací židle a stůl s podnosem a grilem

Flexibilní možností, kterou lze snadno uložit, když ji nepotřebujete, je sada cedrových skládacích židlí, stolu a servírovacího podnosu na kolečkách. Tyto kusy jsou dostatečně lehké na to, aby se daly přenášet tam a zpět, ale jsou dostatečně pevné.

 

4. Verandová houpačka s pergolou ze starého dřeva

Verandové houpačky jsou skvělým doplňkem každé terasy a umožňují vám houpat se a cítit malý vánek. Houpačky jsou perfektní pro malé i velké a krásně se hodí na každou terasu nebo na okraj zahradní cesty.

 

5. Kuželové stoličky a stůl

Sada kuželových sudů má hladké vršky a odpovídající kovové pásy kolem horní a spodní části. Tento vzhled by byl perfektní venku na terase nebo dokonce uvnitř ve vinném sklepě.

 

6. Mahagonové a bambusové sedátko a konferenční stolky

Tradiční terasový nábytek v elegantním a karibském stylu. Tato sada obsahuje dva konferenční stolky a tři sedátka z bambusu a mahagonu.

 

7. Jednoduchá dřevěná lehátka s koncovým stolem

Tyto zahradní židle se neskládají, ale jsou ideální pro postavení na trávník nebo terasu a položení, aby nasákly trochu slunce. Stůl mezi je ideální pro postavení nápojové sklenice.
1-zahrada-patio-nábytek

8. Rustikální vyřezávané stoly a lavice

Tyto lavice a stůl mezi nimi jsou vyřezány z kmenů a naplaveného dřeva pro dokonale rustikální řemeslný styl. Tyto druhy kusů by měly být chráněny před živly, aby vydržely a vypadaly skvěle.

 

9. Bílá tradiční proutěná křesla

Bílé proutí je ultra tradiční a venku dobře stárne. Stejně jako veškerý terasový nábytek, i tento budete chtít během zimy přenést dovnitř. Bílé proutí bude potřeba každých pár let přelakovat, aby vypadalo nedotčeně.

10. Zaoblená část jámy se středovým stolem

Tato konverzační jáma je zapuštěna do nekonečného bazénu a okraje jsou lemovány zakřivenými sekcemi a polštáři. Toto je drahá možnost, ale nepopiratelně dechberoucí.

 

11. Bezruká židle a vysoký stůl ze dřeva a tepaného železa

Pásová železná opěradla těchto čalouněných židlí dodávají těmto židlím jedinečný vzhled. Přechod mezi měkkým polštářem a opěradlem z tvrdého železa umožňuje této židli zapadnout do moderního nebo rustikálnějšího designu.

 

12. Lavička z lakovaného bambusu se sudovými stoly

Kostra této lavice je bambusová, která je natřena jasně žlutou barvou. Aby byla lavice pohodlnější, byly přidány podsedáky a polštáře. Protože jsou polštáře a polštáře oddělené, lze je snadno vyměnit, když jsou vybledlé nebo jinak poškozené.

 

13. Rustikální dřevěné taburetky se stolkem na deštníky ve tvaru květiny

Tento stůl má tvar sedmikrásky a střed je zvednutý, aby držel deštník nebo slunečník. Tento kousek funguje nejlépe na slunném trávníku nebo na nekryté terase.

 

14. Celodřevěný piknikový stůl

Někdy vše, co malá terasa potřebuje, je jednoduchá dřevěná pikniková lavice. Ty vydrží roky a jsou funkční a elegantní. Vyberte si stůl s elegantními, čistými liniemi, abyste se vyhnuli vzhledu piknikového stolu ve veřejném parku.

 

15. Stínované kruhové křeslo se skleněnou deskou

Toto kruhové křeslo má na zadní straně jednoduché stínění, které lze zvednout nebo snížit podle vašich představ. Zakřivený koncový stolek se může perfektně začlenit do boku židle a snadno dosáhnout.

 

16. Bílý kovaný stůl a židle

Tento jednoduchý kovaný stůl a židle jsou v nedotčené bílé. Jemná křivka sedadel dodává této jednoduché sadě jemný nádech vintage elegance.

 

17. Vyřezávaný piknikový stůl

Ozdobněji vyřezávaný piknikový stůl je perfektním doplňkem k rustikálnímu přístřešku nad dřevěnou terasou.

 

18. Jídelní soupravy se dvěma skleněnými deštníky

Pro elegantní venkovní stolování na balkoně nebo terase si vyberte stůl z tepaného železa se skleněnou deskou a odpovídajícími židlemi. Středový slunečník nebo deštník poskytuje hostům chladný stín.

19. Lehátka u bazénu

Pokud je vaše terasa vedle bazénu, možná budete chtít investovat do několika pohodlných a voděodolných lehátek, kromě tradičnějšího posezení nebo jídelního koutu.

 

20. Barevná malovaná květinová jídelní souprava

Jídelní set na míru je vyřezávaný a malovaný krásnými květinami. Tato stolní sada by byla ideální pro tichou venkovní konverzaci nebo čaj.

 

21. Bílá jídelní souprava Lacey

I když tyto židle a odpovídající stoly mohou vypadat jemně, jsou naprosto robustní. Možná bude potřeba je čas od času přelakovat, aby vypadaly jasně a úžasně.

 

22. Houpací síť

Houpací síť je nádherně jednoduchý kus nábytku, který lze zavěsit mezi silné stromy nebo do stojící konstrukce, jak je znázorněno níže. Houpací sítě jsou lehké a vzdušné a ideální pro zdřímnutí v horkém letním dni.

 

23. Protínající se pohovky

Tyto proutěné a polštářové pohovky lze rozložit do dvou samostatných pohovek nebo je přisunout k sobě a vytvořit tak útulné hnízdečko pro spánek. Polštáře jsou odnímatelné, takže je budete chtít uložit, když je nepoužíváte, abyste zajistili, že nevyblednou nebo se nepoškodí v nepříznivém počasí.

24. Bambusová křesla se stolkem

Tyto jednoduché bambusové židle jsou někde mezi kruhovou židlí a křeslem, ale všechny jsou ideální pro relaxaci a povídání venku na terase nebo terase. Spárujte s odpovídajícím konferenčním stolkem nebo podnožkou.

25. Závěsné ratanové křeslo Orb

I když nejsou v žádném případě vhodné pro všechny dvory, toto ratanové křeslo je ideální pro chvíle o samotě na slunci. Vánek se bude prohánět mřížemi, aby vás udržoval v pohodě, když si zdřímnete, budete si číst nebo prostě jen relaxovat.