25 vnitřních a venkovních sukulentních zahrad všech velikostí

Péče o sukulenty je neuvěřitelně snadná, takže i když nemáte zrovna nejzelenější palec, stále můžete udržovat prosperující vnitřní nebo venkovní zahradu plnou těchto krás. Sukulenty přicházejí v mnoha různých barvách nebo texturách, takže každá zahrada, kterou zasadíte, má potenciál být naprosto jedinečná.

Tyto rostliny odolné vůči suchu lze snadno nainstalovat jak do tradičních květináčů, tak do zahrad s vertikálními stěnami, bez velkého nepořádku. Jednoduše zamlžte své sukulenty (když si vzpomenete) a sledujte, jak se jim daří.

Tato kolekce obsahuje vnitřní i venkovní příklady sukulentních zahrad, každou v jedinečném květináči nebo nádobě. Některé z nich zahrnují rustikálnější, jihozápadní estetiku, s více kaktusy než jiná uspořádání, zatímco jiná uspořádání obsahují méně kaktusů a více jiných typů sukulentů.

Když si prohlédnete tuto sbírku fantastických nápadů na projekty, začnete si všímat, do jakých nádob se tyto rostliny snadno vejdou. Sukulenty se vejdou do čehokoli, od starého, nesourodého porcelánu až po vyřazené mušle, které nasbíráte na dovolené.

Takže kdykoli vyrazíte do garáže, na bleší trhy nebo dokonce do obchodů se starožitnostmi, sledujte jedinečné, krásné nádoby, které můžete použít k vytvoření šťavnatých expozic uvnitř i venku.

Začněte tedy vytvářet jednoduché, ale krásné sukulenty, které jsou jedinečné jako vy!

1. Sukulenty ve staré Číně
Starožitný bílý a červený porcelán v nesourodých vzorech tvoří dokonalé doplňkové nádoby pro výrazný primární červený stůl.

2. Malá venkovní sukulentní zahrada
Malá, dobře udržovaná sukulentní zahrádka uvnitř shluku betonových trubek posetých drobnými oblázky. Změna výšky trubek pomáhá vytvářet rozmanitější

3. Sukulentní zeď Garden
Rám obrazu lze snadno přeměnit na krásné umělecké dílo, které lze vystavit uvnitř i venku. Tato konkrétní expozice obsahuje mnoho barevných a malých odrůd sukulentů.

4. Venkovní sukulentní kontejnerová zahrada
Sukulenty všech velikostí, včetně kaktusů, lze snadno pěstovat v nádobách na terase, jako je tato, a vytvořit tak svěží prostor plný barev a různých stylů.

5. Sada nástrojů Sukulentní zahrada
Dokonce i starou, rezavou skříňku na nářadí lze snadno přeměnit na nádobu na sukulenty. Ideální pro domácnosti nebo terasy v industriálním stylu!

 

6. Zahrada šťavnatých chobotnic
Kombinace sochy se silnými záhony sukulentů může vytvořit iluzi podmořského života, jako v této zvýšené zahradní posteli.

7. Láhev na alkohol Sukulentní zahrada
Zachraňte ty staré láhve od alkoholu! Můžete je použít k vystavení lahví s alkoholem a sbírky krásných sukulentů.

8. Závěsný sukulentní květináč Birdcage
Pro krásnou závěsnou venkovní ozdobu vycpěte starožitnou ptačí klec krásnými sukulenty, které mají lehce květinový vzhled.

9. Klasické skleněné terárium
Jednoduchou skleněnou misku lze otočit na bok a přeměnit ji v přetékající klasické sukulentní terárium.

10. Sukulentní pohádková zahrada
Můžete vytvořit roztomilou a snadno se starat o Fairy Garden umístěním sukulentů mezi kameny a písek.

11. Míč sukulentních rostlin
Stará, zoufalá ptačí klec z tepaného železa je dokonalým závěsným květináčem, který je plný sukulentů ve tvaru květin. Rostliny propíchnou mřížemi a natahují se ke slunci.

12. Venkovní sukulentní střed
Jednoduchá terakotová miska nebo drenážní miska z velkého květináče může sloužit jako jednoduchá a sladká miska pro šťavnatý střed. Tento lehký středový díl lze snadno přenést dovnitř, pokud začne pršet.

13. Skalní sukulentní zahrada
I vytesané zákoutí ve velkém kameni může být perfektním místem pro zakořenění několika sukulentů. Tento malý displej by byl perfektním dárkem nebo jako dekorace na kancelářský stůl.

14. Sukulentní jídelní stůl se skleněnou deskou
Pro mnohem jedinečnější pohled na šťavnatou zahradu, navrstvěte dva stoly, jeden se skleněnou deskou, abyste vytvořili živou desku plnou textur a barev.

15. Dřevěná krabička
Jednoduchá dřevěná bedna se může stát základem pro zcela unikátní tematickou sukulentní zahradu, jako je tato. Jednoduchá značka na přední straně dodává další charakter, stejně jako neživé prvky, jako je vilejš a lastura.

16. Socha houby
I malebným zahradním sochám lze dát nový život, když na ně vysadíte pestrobarevné sukulenty. Tyto jednoduché betonové houby dostávají nový život a stávají se vhodnými kousky současné zahrady.

17. Vertikální vodopád Sukulentní zahrada
Stupňovité mřížoví je plné hustého koberce různých druhů sukulentů. Na samém vrcholu zdi je jediný vodopád, který ohromujícím způsobem padá na dlážděnou terasu a udržuje sukulenty v mlze.

18. Miniaturní mušle Sukulentní zahrada
Pro roztomilý plážový akcent na vnitřní nebo venkovní polici zasaďte drobné sukulenty do skořápek sbíraných na dovolené na pláži a seřaďte je.

19. Sukulentní polštářová zahrada
Dokonce i staré roztrhané polštáře lze znovu použít jako šťavnaté nádoby. I když se o tyto krásky nebudete moci opřít, na vašem sezení budou vypadat neuvěřitelně.

20. Ohromující šťavnatý věnec
Sukulenty jsou neuvěřitelně pevné a rozmanité a lze z nich dokonce vytvořit živý věnec. tento věnec je perfektní po celý rok, i když v chladnějších měsících ho pravděpodobně budete chtít přinést ven z chladu.

21. Monogram Letter Suculent Wall Art
Přidání sukulentů do znaku s monogramem je skvělý způsob, jak obléknout jednoduchý dřevěný design. Umístěte jej na své přední dveře nebo do jakékoli místnosti v interiéru a získáte skvělý nápadný kousek.

22. Podivínský Pokémon vnitřní sukulentní květináče
I když nemáte místo na větší displej, tyto roztomilé keramické květináče Bulbasaur z vás umožní být geekem se zeleným palcem!

23. Eklektické vnitřní sukulentní krabice
Chcete-li vytvořit vnitřní kontejnerovou zahradu, zkuste na displeji kombinovat různé materiály, barvy a tvary.

 

24. Sukulentní zeď Art
Tyto barevné rustikální cedule mají malá místa, kam lze zasadit sukulenty, aby je ozdobily.

25. Venkovní vertikální stěna Art
Použití několika starých palet k vytvoření barevného a jedinečného nástěnného umění je snadným DIY projektem pro každou terasu.