27 inspirativních květináčů

 

Kontejnerové zahradnictví je skvělý způsob, jak začlenit rostliny do prostoru, kde není místo pro výsadbu do země, nebo pokud jen chcete přidat do zahrady více prostoru pro rostliny.

Nádoby mohou být konvenční, jako květináče a květináče, nebo to může být něco zcela neočekávaného, jako záchodová mísa! Bez ohledu na váš osobní styl nebo bez ohledu na to, zda chcete být tradiční nebo chcete být opravdu blázniví, můžete vytvořit neuvěřitelné displeje, aniž byste zabrali spoustu místa na vašem dvoře.

Možnosti jsou omezeny pouze vaší vizí a představivostí! Pokud však potřebujete pomoc s touto vizí, jsme tu pro vás. Od eklektických, přes krotké až po jedinečné, máme příklady ze všech oblastí květinářství.

Možná ve vás něco zapálí oheň inspirace a povzbudí vás k zahájení vlastního projektu zahradního designu!

1. Řada Commode Planters

Co je zábavnější než najít způsob, jak využít něco netradičního na vaší zahradě? Přepracování záchodových mís pro tyto roztomilé šťavnaté aranžmá je zábavný a jedinečný způsob, jak znovu použít tyto jinak neužitečné kusy porcelánu. Navíc si můžete být jisti, že vaši sousedé udělají dvojnásobek, kdykoli vstoupí do vaší zahrady. Ideální pro ty, kteří mají velký smysl pro humor!

2. Mozaikový květináč do vany

Chcete-li pokračovat v tématu instalatérství, proč neproměnit starou vanu s drápy v krásný mozaikový květináč? Rozbitý porcelán, kousky skla a korálky dělají vnější stranu této vany zajímavější a umocňují neodmyslitelnou krásu této již tak krásné starožitné vany.

3. Upcycled Rainboots

Holínky do deště jsou dalším zábavným a jedinečným způsobem, jak dodat vaší zahradě barvu a zajímavost. Omlácené staré boty do deště lze natřít nebo použít k vytvoření krásných květináčů, jako jsou tyto! Pokračování v tématu zeleně je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, zatímco přidání kvetoucích rostlin s jasnými barevnými skvrnami může rozptýlit barvy ve vaší zahradě.

4. Trakaře

Staré trakaře tvoří okouzlující a rustikální doplněk tohoto dvora. Kombinace červených a bílých květů opravdu vyniká na pozadí zeleného a zvětralého dřeva. Dokonce i použití starého, ale modernějšího trakaře může být vynikajícím květináčem. Navíc se tento květináč snadno přemisťuje, pokud vás jeho umístění omrzí!

5. Barevné keramické květináče

Tyto roztomilé malé keramické květináče jsou skvělým způsobem, jak začlenit do vaší zahrady barevné a zábavné vzory. Jsou skvělé pro malé kvetoucí rostliny, jako jsou ty na obrázku, malé sukulenty nebo dokonce bylinky! Roztomilé dekorativní sloupky pro rostliny jsou dalším skvělým doplňkem, který do prostoru vnáší více barev.

6. Základní květináč v plných barvách

S těmito jasnými jednobarevnými květináči to půjde jednoduše. Vypadají docela úžasně proti jasně zelené barvě rostlin a měkkých, ale odvážných květů. Jsou skvělým způsobem, jak vnést barvy a základní design do domu nebo zahrady, aniž byste cokoli zahltili rušivými vzory.

7. Funky Boot Planter

Máte-li pochybnosti, vyberte si květináč, který je eklektický a zcela jedinečný! Tato obří bota není něco, co uvidíte každý den, a rozhodně není něco, co by si vzal každý, ale proč si neužít trochu zábavy? Červená barva boty je vynikajícím komplimentem k červené v květinách zasazených uvnitř.

8. Květináč ve stylu urny

Obrovský, ale neutrálně zbarvený květináč je tou správnou cestou, pokud chcete vytvořit nápadnou expozici více rostlin. V tomto případě nenápadná barva květináčů umožňuje, aby se na scénu dostala jasně zelená a výrazná červená barva vánočních hvězd.

9. Upcyklované židle

Proutěná křesla, mech a sukulenty vytvářejí tuto vítěznou ukázku zahradního umění! Tmavě hnědá židle umožňuje všem jasným barvám, které je obklopují, vyniknout nad čímkoli jiným v zahradě. Ani pozadí hrubého dřevěného plotu a jemně zeleného popínavého listí nemůže ubrat z odvážných barevných výběrů, které zde byly provedeny.

10. Nástěnné květináče

Nástěnné květináče jsou skvělým způsobem, jak dodat život a barvu jinak jednoduchému prostoru na stěně, s přidaným bonusem, který nabízí více soukromí, než by měla nízkoprofilová stěna sama o sobě. Je to také dobrý způsob, jak netradičním způsobem přinést více zahradního prostoru do vašeho dvora.

11. Hudební nástroje

Jak naprosto kreativní! Nedovedeme si představit lepší způsob, jak využít staré, promáčknuté nástroje! Jejich připevnění na přední stranu květinového truhlíku dodává samo o sobě zajímavost, ale použití jako květináčů je přímo geniální! Nemluvě o rozkošném.

12. Konverzační květináče

Rozhodně něco pro eklektiky skupiny, tyto jedinečné květináče jsou pohledem! Pokud hledáte něco úplně jiného nebo začátek konverzace, nemusíte hledat nic jiného než tyto květináče na obličej.

13. Mozaikové květináče

Pro zábavné řemeslo je vytváření těchto malých mozaikových květináčů skvělé pro odpolední projekt! Můžete je navrhnout tak, aby vyhovovaly vašemu vlastnímu stylu, nebo jim, jako jsou tyto, dát zábavný vzor nebo obrázek. Skvěle by vypadaly s malou bylinkou nebo jako váza s těmito milovanými karafiáty.

14. Regal Urn Planter

Královský květináč, jako je tento, je určen pro pozici, kde se může skutečně prosadit, jako je tato terasa. Vystavení na otevřeném prostranství, aniž by cokoli odvádělo pozornost od ní, umožňuje upoutat pozornost její naprosté velikosti a jednoduchému, ale klasickému designu. Světlé květy dodávají krásnému designu.

15. Vintage košík

Někdy stačí přidat jednoduchý, vintage koš, který prostor rozjasní a přinese do něj větší zajímavost. Malé květináče s jasně růžovými květy by byly hezké na polici samy o sobě, ale přidání světle žlutého koše jen posouvá design na jinou úroveň.

16. Sochy plantážníků se sukulentními „vlasy“

Stejně jako „dámské květináče“ na obrázku výše jsou to někteří zajímaví, eklektičtí květináčové. Jednoduché obličeje přidávají k jednoduchým květináčům a použití rostlin v květináčích dává vzhled květináčů s různými „účesy“. Může to být zábavný doplněk do zahrady se spoustou malých tajemství.

17. Keramické džbány na vodu

Pomocí malého keramického džbánu, jako je tento, vytvoříte skvělé malé květináče nebo vázy, jak se zde používají. Kombinace vybledlé žluté a jasné, výrazné fialové vytváří vynikající vizuální kontrast, stejně jako rozdíl v texturách květin.

18. Sazeč na lakovaný beton

Spárování světlého květináče, jako je tento, s množstvím krásných květin je skvělý způsob, jak rychle přidat spoustu barev do vaší zahrady. To by našlo domov zastrčený v malém koutku zahrady s malým jídelním koutem nebo klidným místem ke čtení.

19. Upcyklované plechové dózy

Hledáte spoustu malých květináčů za levnou cenu? Proč prostě nevezmete své staré plechovky, nenatřete je a nepoužijete je jako květináče pro malé rostliny? Můžete dokonce použít otvírák na konzervy k proražení otvorů ve dně, aby mohla voda odtékat.

20. Zahradní sochy

Zahradní sochy lze také použít jako květináče a vytvářejí jedinečné a zajímavé exponáty! Tato kolekce rostlin v různých texturách vyniká proti bílé sochy a kamenné zdi za ní. Malé světlé květy v okolí dodávají barvy.

21. Konev

Tato malá žlutá konev a zajímavé sladěné květiny jsou roztomilou a jedinečnou kombinací pro zahradní prvek. Dokonce i v domě by to byl rozkošný doplněk ke stolu nebo jen vystavený kolem domu.

22. Nezdobené černé plantáže

Tyto jednoduché černé květináče na černém pozadí tvoří skvělou scénu, kde lze předvést jednoduché tvary těchto kaktusů. Hrubá dřevěná police přidává na jemných barvách kaktusů a ještě více je vyzdvihuje na tmavém pozadí.

23. Pozinkované vany

Stará vana nebo koryto může být skvělým, rustikálně vypadajícím květináčem mimo kůlnu nebo stodolu. Zejména tento je skvělou kombinací barev, textur a materiálů. Živá zeleň rostlin s jasnými květy vytváří vynikající přehlídku barev.

24. Texturovaný květináč

Přírodní květináč, jako je tento, dělá pro tuto rostlinku jednoduchou, ale nápadnou expozici. Zachování neutrálních barev a drsné, ale strukturované textury je klíčem k tomu, aby živá malá rostlinka v ní zazářila. Organické linie listů rostlin jsou skvělým kontrastem k ostřejším liniím květináče.

25. Lakované pneumatiky

Pneumatiky jsou skvělým způsobem, jak recyklovat a znovu použít staré pneumatiky. Snadno se natírají, odolávají povětrnostním vlivům a odolají váze špíny, vody a květin. Můžete v nich dokonce vyříznout drenážní otvory, aby kolem kořenů nezůstávala stojatá voda.

26. Sudy

Staré sudy-soustružené květináče jsou pěkným rustikálním nádechem, pokud jde o květináče. Tento má nádherný zvětralý vzhled a rez na kovových páscích kolem něj dodává pěkný nádech. Ve spojení s měkkými, zářivými okvětními lístky květů tvoří tyto dva vynikající kombinaci.

27. Sázeč mís

Velká mísa, jako je tato, je skvělým středobodem zahradní terasy nebo expozice. Pokud hledáte něco, co zabere místo, může to být perfektní řešení. Vyvážení šířky květináče s malým stromem a vlečnými petúniemi je prostě skvělý způsob, jak naplnit velký květináč.