27 úžasných nápadů na podzimní zahradu

Líbí se mi myšlenka zahradničit na podzim. Květy mají tendenci mít různé barvy a mohou vaši zahradu vypadat skvěle. Kromě toho rostliny, které kvetou na podzim, mohou opravdu přidat do vaší halloweenské výzdoby a díkůvzdání. Pokud je na vaší venkovní zahrádce místo, můžete do prostoru zakomponovat i ohniště a posezení, aby více připomínalo léto. Pamatujte, že vzhledem k tomu, že listí v tomto ročním období opadává, může být hrabání a čištění listí součástí vaší každodenní rutiny pro udržení pěkně vypadajícího venkovního prostoru.

Hledal jsem úžasné nápady na podzimní zahradničení, které bych letos mohl udělat ve svém venkovním prostoru, takže se pojďme podívat na některé z možností, které jsem našel a jejichž vytvoření nebude vyžadovat příliš mnoho úsilí.

1. Barevné řady květů
Tento nápad je ideální pro každou podzimní zahradu. Existují kopretiny Gerber, které se dodávají v různých barvách, stejně jako dýně, které pomohou naplnit zahradu.

2. Vertikální zahrada na podzim
Pokud máte spoustu na podzim kvetoucích rostlin, pak je to skvělá volba, kterou je třeba zvážit. Květy, které můžete vidět, jsou růžové, žluté a bílé a jsou zde také borovice, kapradiny a pavoučí rostliny.

3. A Back Veranda Spread
Toto je zahrada plná sukulentů a různých druhů na podzim kvetoucích rostlin. Existuje spousta košů, které se používají jako květináče, stejně jako dýně, aby vypadaly slavnostněji.

4. Strom broskvové barvy v květináči
Ústředním bodem této myšlenky je strom, který bude vypadat dobře v jakékoli části vaší zahrady, kde chybí rostliny. Protože se jedná o rostlinu, která má listy měnící barvu, bude vypadat skvěle na vaší halloweenské výzdobě.

5. Prošívaná zahrada barev
V tomto prostoru jsou květiny se žlutými, oranžovými a bílými květy. Zahrada obsahuje také okrasnou kapustu, okrasné zelí a větší keře, které dodávají barevnou variaci.

6. Hrnkové rostliny na kolečku
Tento trakař je skvělým akcentem pro každou zahradu a přidání květin v květináčích kolem něj pomůže připravit vaši zahradu na podzim. Jak můžete vidět, černooké Susanny jsou pro tento nápad skvělou volbou.

7. Strašidelné přední dveře
Když zdobíte svůj prostor na Halloween, přidejte do návrhu nějaké malé borovice a podzimní věnce. Květináč s maceškami a oranžovými dýněmi dodají vaší zahradě trochu podzimního zbarvení.

8. Roztomilá zahrada podobná víle
V této zahradě můžete vidět spoustu různých barevných květů, které tvoří půdu. Kolem rostlin je kamenný chodník a v zadní části zahrady jsou popínavé rostliny.

9. Barevná zahrada zelí a kapusty
Okrasné zelí je jednou z nejbarevnějších rostlin, které můžete na podzim zasadit. Okrasná kapusta také dodá venkovnímu prostoru spoustu barev a objemu

10. Podzimní slavnostní květináč
Toto je květináč, který dodá zahradě určitou výšku. V tomto květináči je okrasné zelí, dýně a netýkavky. Květy jsou oranžové, žluté a modré.

11. Barevná květinová kupole
Sedmikrásky existují v několika variantách a tento zahradní nápad, který je ideální na podzim, má bílé, žluté a vybledlé červené květy, které budou vypadat skvěle s podzimní dekorací mravenců.

12. Butchart Gardens ve Victorii British Columbia
Pro zahrady se spoustou prostoru má tento nápad spoustu keřů a malých keřů, které budou vypadat nádherně. Stromy v pozadí vypadají perfektně s podzimními barvami červené a oranžové.

13. Podzimní dýňová náplast s růžovými a fialovými květy
Dýně jsou součástí podzimní výzdoby, kterou používá mnoho zahradníků, ale tento nápad zahrnuje okrasné zelí a řadu dalších květů, které dobře ladí s již existujícími barvami.

14. Starožitný nákladní zahradní kousek
Pokud máte starožitný náklaďák, pak může nabídnout spoustu možností pro vaši zahradu. Postel tohoto náklaďáku obsahuje dýně, okrasné papriky a další podzimní rostliny, které pomáhají prosvětlit prostor.

15. Podzimní věnec na zeď nebo plot
Podzimní věnec může být krásný a tento je plný barevných listů, bobulí, oříšků a dokonce i trošky slámy, která to všechno spojí dohromady. Pár malých slunečnic pomůže dokončit vzhled.

16. Umyvadlo plné květin
Pokud máte starou pánev, existuje několik rostlin, které můžete umístit do své zahrady. Tento nápad má dýně, zelí a krásné květy vavřínu, které mají fialové květy.

17. Čerstvý podzimní květináč
Okna jsou skvělým nápadem, když chcete vylepšit svůj venkovní prostor. Naplňte květináč rostlinami, které mají podzimní květy, mezi které mohou patřit macešky a jiné oranžové květy.

18. Sázeč na oranžovou dýni
Toto je nápad, který využívá dýně. Odřízněte horní část dýně, očistěte ji a naplňte ji některými podzimními rostlinami. Líbí se mi, jak vypadá růžová růže oproti oranžové dýni.

19. Vítání přední verandy se strašáky
Tento nápad je skvělý pro schody a zahrnuje dýně, seno a strašáky. Existuje také několik květináčů, které mají v nich rostliny s podzimními barevnými květy.

20. Slavnostní prostření podzimní verandy
To je perfektní nápad pro plochou terasu. Využívá dýně a podzimní listí, které jsou položené po zemi. V tomto podzimním nápadu jsou na květech také oranžové a žluté květy.

21. Zahrada strašáků na podzim
Strašidla a dýně k podzimu patří a tento nápad dodává zahradě věnce a květiny. Popínavé rostliny, jako je rostlina Mandevilla, pomohou dotvořit vaši zahradu.

22. Barevná chryzantémová zahrada
Chryzantémy budou vypadat skvěle v květináčích kolem vaší zahrady, zvláště pokud máte na podzim více barevných květů. Přicházejí v oranžové, žluté a fialové, ale přidáním dalších podzimních rostlin může být tento nápad dokončen.

23. Podzimní sklizeň v zahradě
Tato myšlenka zahrnuje trakaře, zahradní truhlíky a květináče. Vzadu jsou na zahradě kapradiny, uprostřed sedmikrásky a po straně tykve a dýně.

24. Trakař plný podzimních rostlin
Nic nemůže udělat zahradu dokonalejší než krásně ručně vyrobený kousek, který je plný květin. Pro podzimní pomazánku, jako je tato, použijte okrasnou kapustu, zelí a podobně zbarvené rostliny.

25. Oranžová a fialová podzimní sklizeň
Dekor podzimního košeJe to skvělý nápad, který můžete použít ve své zahradě. V nádobách na verandě jsou dýně, tykve, maminky, okrasné zelí a další rostliny.

26. Měkké, oranžové závěsné rostliny
Chryzantémy jsou krásné rostliny, které vytvářejí malé květy, které často rostou blízko sebe. Tento nápad začlení tyto rostliny v kokosových podložkách do vaší zahrady, která bude na podzim vypadat skvěle.

27. Podzimní barvy v odolném květináči
Cínie je skvělá rostlina, kterou můžete použít v podzimní zahradě, zvláště když už máte ve své výzdobě hodně podzimních barev. Tato rostlina je růžová s oranžovým středem, ale je to také rostlina, která se dodává také v řadě dalších barev.