30 nápadů na bylinkovou zahradu, jak okořenit váš život

Bylinkové zahrádky, ať už jsou vaše uvnitř nebo venku, jsou skvělým způsobem, jak začít zahradničit. Snadno se o ně pečuje, nezaberou mnoho místa a lze je přizpůsobit podle vašeho přání.

Zahradnictví je náročná práce, zvláště pokud vás bolí záda nebo kolena. Mnoho projektů, ne-li většina, v této kolekci je navrženo tak, abyste je umístili na stoly, pracovní desky nebo pověsili na zeď, takže se nemusíte ohýbat nebo klečet při péči o vaši novou zahradu.

Pokud potřebujete zahradu umístit uvnitř nebo jednoduše nemáte venku mnoho zahradního prostoru, podívejte se na nápady na kontejnerovou zahradu s vhodnou velikostí. Pokud potřebujete své bylinky přesunout dovnitř během nevlídného nebo chladného počasí, zvažte možnost s kolečky, nebo které lze snadno přenést do kůlny, skleníku nebo do vašeho domova.

Hlavně si najděte projekt, který vypovídá o vašem smyslu pro styl. Pokud chcete barvu, vyberte si barvu! Pokud kopete rustikální design, najděte rustikální projekt! Ale jako vždy se bavte se svým projektem a začněte si užívat jídlo vyrobené z čerstvých bylinek z vaší vlastní zahrady!

1. Bylinkové kolo

Jednoduchý, ale rustikální a kuriózní šestihranný květináč je rozdělen do šesti částí, aby byly vaše bylinky oddělené, ale všechny v dosahu. Tento design lze snadno zvětšit, aby vyhovoval vašim potřebám.

2. Bylinková zahrádka plechovky barvy

Namalování staré plechovky s barvou, přidání obtisků a názvu rostliny je snadný způsob, jak vyrobit jedinečné, barevné a stylové nádoby pro vaše bylinky, a jsou perfektní uvnitř i venku!

3. Spirálová bylinková zahrada

Postavte spirálovitý otevřený záhon naskládáním běžných cihel ve vzestupném vzoru. Rostliny odolné vůči suchu zasaďte nahoře a rostliny, které potřebují více vlhkosti, dole.

4. Potopená zahrada kola vozu

Staré kolo od vozu je perfektní způsob, jak udržet bylinky na zahradě úhledně oddělené. Skvěle vypadá i na zahradě s rustikálním motivem.

5. Upcyklovaná závěsná bylinková zahrada


Udržování pokojových bylinkových zahrádek na pracovní desce může být docela obtížné, tak proč nezkusit visutou zahradu jako prostorově úspornou variantu? Používejte světlé látky, aby byly v souladu s vaším návrhovým schématem.

6. Vrstvený závěsný koš

Starý pěstitel ovoce je další úžasný způsob, jak vytvořit závěsnou bylinkovou zahrádku. Možná budete chtít nechat tento venku, protože půda může občas uklouznout spolu s vlhkostí.

7. Dřevěná krabička Stolní bylinková zahrádka

Dekorativní dřevěné bedny jsou jedinečným způsobem, jak vytvořit stolní bylinkovou zahrádku pro zahradníky, kteří nehledají masivní bylinkovou zahrádku. Udržujte je ve správné výšce, abyste si ušetřili záda a kolena.

8. CD Věž bylinková zahrada

Starou CD věž lze přeměnit jako patrový stojan na bylinky. Přidejte několik roztomilých květináčů, jako jsou ty na obrázku výše, a máte jedinečnou bylinkovou zahrádku!

9. Vidličkové a korkové značky na bylinky


Staré zátky od vína mohou být označeny názvem vaší bylinky a umístěny na vidličku jako značky v jakékoli bylinkové zahrádce.

10. Minimalistická stolní bylinková zahrádka

Tento úžasný minimalistický květináč na bylinkovou zahradu je určen do interiéru, přímo na váš stůl nebo pracovní desku. Malý otvor na boku je pravá strana pro zalévání.

11. Kávový šálek Herb Container Garden

Seberte pár starých hrnků na kávu v sekáčích a umístěte je seskupené v plechové misce do jiné proutěné misky. Zasaďte své bylinky do jejich vlastního hrnečku a do každého umístěte značku lžičky!

12. Dešťový okap Visutá bylinková zahrada

Dešťové svody tvoří skvělé závěsné bylinkové zahrádky. Nezaberou mnoho místa a jejich mělké záhony jsou ideální pro bylinky.

13. Vertikální zahrada z upcyklovaných palet


Díky upcyklované paletě je dokonalý držák na bylinkovou zahradu. Namalujte jména na lištu níže, abyste nezapomněli, který je který!

14. Dřevěná vana

Stejně jako pozinkované vany jsou tyto staré dřevěné vany ideální pro vytvoření zvýšené bylinkové zahrádky. Pokud chcete tento velký květináč přemístit, zkuste na dno umístit prázdné a čisté dvoulitry, než přidáte zeminu.

15. Vertikální bylinková zahrada On-The-Fence

Recyklované plastové lahve lze také spojit dohromady a připevnit k plotu nebo mříži a použít k pěstování bylinek nebo jiných rostlin, jako jsou jahody.

16. Trakařové sazeče bylin

Starý trakař s čerstvým nátěrem a šablonou nebo dvěma tvoří skvělou přenosnou bylinkovou zahrádku. Pokud potřebujete rozlišit mezi více trakaři, umístěte na přední stranu dekorativní ceduli.

17. Stojan na víno do bylinkové zahrady


Widget IKEA původně určený k držení lahví vína funguje stejně dobře jako držení vaší bylinkové zahrádky!

18. Potopené plantáže

Vykopejte díru a umístěte do ní své vyšší květináče, čímž získáte iluzi tradiční zahrady, aniž byste se museli obávat, že se vaše rostliny rozšíří tam, kam nechcete.

19. Rustikální vůz

Starý dřevěný vůz je dalším dobrým rustikálním řešením pro zahradu v úrovni pasu, která je nenáročná na záda a kolena. Kolečka navíc umožňují přemístit jej, kamkoli si vaše srdce přeje!

20. Patrová vana Bylinková zahrada na dvorku

Hliníkové kbelíky a vany lze snadno připevnit na staré dveře nebo panel a použít jako vertikální zahradu. Umístěte na displej několik kousků porcelánu z výprodeje nebo sekáče, abyste přidali vizuální zajímavost a barvu.

21. Proutěné koše

Proutěné košíky jsou perfektní nádoby pro bylinkové zahrádky – samozřejmě s vložkou. Bylinky můžete snadno uchovávat odděleně a navíc to vypadá fantasticky!

22. Topsy-Turvy Terra Cotta Planters

Pro rozmarnější bylinkovou zahrádku vytvořte květináč s vrcholky a zasaďte do každého patra jinou bylinku.

23. Čajová bylinková zahrádka

Drobné neodpovídající šálky zakoupené v sekáčích jsou ideální pro zahradníky, kteří potřebují jen dost na vaření.

24. Čajová konvice a Gear Herb Garden

Staré hliníkové nádobí je také perfektní květináče do bylinkové zahrádky. Jen nezapomeňte vytvořit drenážní otvory!

25. Starožitné dózy na čaj

Starožitné čajové dózy jsou krásně dekorativní a jsou ideální pro umístění na okenní parapet vaší kuchyně.

27. Zapuštěná kuchyňská deska

Ponořte hliníkový tác do pracovní desky nebo stolu a použijte jej na cokoli, včetně bylinek nebo jako držák na víno!

28. Městská zahrada

Tato chytrá vertikální zahrada je jako stvořená pro malé městské prostory a funguje dobře na zemi nebo zavěšená na zdi.

29. Levandulové živé ploty

Levandule je nejen skvělá bylinka na vaření, ale je to také krásný keř, který dodá barvu a rozměr každé zahradě.

30. Slepičí drátěnka a kamenná spirála bylinková zahrada

Tento typ je další pohled na cihlovou spirálovou zahradu z dřívější doby. Místo skládání cihel nejprve vytvarujte spirálu z kuřecího drátu a poté ji vyplňte terénními kameny.