35 neuvěřitelných nápadů na zahradní design všech stylů

Pokud se chystáte založit zahradu, upravit svůj stávající dvůr nebo dokonce jen najít nové způsoby, jak zaplnit prázdný pozemek na vašem dvorku, věnujte zvýšenou pozornost. Prohledali jsme internet a našli jsme některé z nejkreativnějších a nejkrásnějších nápadů v zahradničení, které by mohly sloužit jako vaše inspirace. Od zahrad, které integrují terasy s pergolami, altány nebo jinými místy k sezení až po hustě upravené květinové zahrady, tato kolekce zahradních návrhů jistě bude mít nápady, jak inspirovat váš další zahradní projekt.

Dávejte pozor na vodní prvky, jako jsou potoky, vodopády, jezírka nebo velké fontány. Přidávají jemný okolní hluk, který je úžasně uklidňující při poslechu, když sedíte na terase nebo terase.

Sledujte také různé styly cest a to, jak materiály a tvary interagují s výsadbami zahrady. Bude vaše cesta odbočovat kolem velkých záhonů? Nebo se vaše záhony přizpůsobí cestě?

Tato kolekce obsahuje okrasné zahrady, vodní zahrady a dokonce i několik zeleninových zahrad, takže ať už je účel vaší zahrady jakýkoli, i vy můžete mít stylově upravenou zahradu! Ať už je vaše zahrada velká nebo malá, dokonale upravená nebo trochu divoká, určitě najdete perfektní nápad, který vás inspiruje!

1. Bujná zahrada s dřevěnou pergolou

Tato krásná zahrada se skládá z velké zděné terasy částečně pokryté dřevěnou pergolou a zcela obklopenou bujně kvetoucími keři a další flórou.

2. Přírodní, rozlehlá zahrada s funkcí proudění vody

Tato zahrada je vyvážená mezi stromy, plyšovým trávníkem a řadou květin a keřů šetrných k vodě. Prostornou zahradou se vine vodní útvar, který ústí do jezírka.

3. Svěží krajina Přední zahrada

Tato zahrada se nachází v přední části domu a umožňuje zahradníkům vystavovat plody své práce viditelně okolí a kolemjdoucím. Vysoké lilie a podsadité japonské javory jsou jen dva z rozmanitého rostlinného života v tomto designu.

4. Cesta Růžová zahrada vedoucí k zahradnímu domku

Podél této dlážděné cesty je velké množství lososů, světle růžových a téměř bílých růží spolu s divokými květinami. Rostliny zametají po částech dlažebních kostek a vytvářejí přirozenou venkovskou atmosféru.

5. Malá zahrada s jezírkem

I ty nejmenší zahrady mohou být plné krásy, jako je tato. Odvážné narcisy a další rostliny se schylují k okraji malého, ale hlubokého jezírka. Do designu je zasazen i malý keramický trpaslík.

6. Bylinková a zeleninová zahrada

Výsadbové záhony postavené ze dvou po čtyřech a zdobené kuriózními zahradními dekoracemi, jako jsou cedule označující, kde jsou jednotlivé bylinky zasazeny.

7. Ultramoderní zahradní přístřešek nad vodním jezírkem

Hluboko v této svěží zahradě, která byla ponechána přirozeně růst, je velký obdélníkový bazén s moderním přístřeškem a chodníkem. To je perfektní útočiště v horkém letním dni.

8. Kontejnerová zahrada se skalními sochami

Tato jednoduchá zahrada je plná vysokých a krátkých nádob s kreativními sochami roztroušenými po celém světě. Rozdíl ve velikosti rostlin, velikosti květu a kontejneru dává této zahradě zajímavou strukturu.

9. Květinová zahrada s rustikálním plotem

Úzká prašná cestička, která se vine touto dvorní zahradou, je plná hustého množství divokých květin v převážně bílé barvě, ale se spoustou jiných barev.

10. Neuvěřitelný upravený dvorek

Celý tento dvorek je lemován kamennou cihlovou obrubou, která vytváří masivní záhony plné okrasných stromů, keřů a květinové půdy.

11. Stálezelená a půdopokryvná zahrada

Zatímco některé zahrady jsou odvážné a barevné, zelené zahrady mohou být stejně krásné. Různorodé textury a druhy pomáhají učinit převážně zelenou zahradu rozmanitější.

12. Hustá, barevná zahrada

Jednoduchá, jemná zahradní židle stojí poblíž hustého záhonu s barevnými květinami, které lemují obvod tohoto dvora a poskytují jak krásu, tak ochranu soukromí.

13. Integrovaná kontejnerová zahrada s cestou

Vyšší, dobře zavedené rostliny jsou obklopeny menšími rostlinami v nádobách. Nástupní kameny cesty mají malé otvory, kde je vysázena zeleň, a petúnie jsou umístěny v malých košících podél cesty.

14. Tlusté záhony tulipánů

Zkuste na zahradě zasadit tlusté řady tulipánů a nezapomeňte měnit barvy. Jiné jarní květiny, jako jsou narcisy, dobře fungují s tulipány.

15. Tradiční zahrada smíšená s kontejnerovou zahradou

I na menších dvorcích lze dosáhnout krásné zahrady s kamenným zděním a nádobami naplněnými vašimi oblíbenými květinami a okrasnými rostlinami. Jako bonus se tyto zahrady dají jednoduše přestavět!

16. Bujně zarostlá zahrada

Tato dvorní zahrada má okouzlující zarostlý vzhled s hustými keři všech výšek. Menší záhony jsou lemovány kamenným lemováním.

17. Platforma dlážděného kamene s rozmanitou flórou

Sada tří dřevěných mříží obklopuje vyvýšený záhon vytvořený z vrstvených dlaždic. K malé zahradní vinětě vede dlážděná cesta. Hrnec tulipánů dodává na displeji barvu.

18. Cihlové náměstí s fontánou obklopené keři a květinami

Malé, klidné náměstí má třípatrovou fontánu a dvě kamenné lavičky po obou stranách. Vysoké keře poskytují soukromí pro ty, kteří sedí kolem fontány, ale nebrání výhledu na louku za ní.

19. Funkce Mossy Stream

Pro přirozenější vzhled může být malý vodní prvek vedoucí podél mechem obrostlého záhonu plného kapradin a malých divokých květů.

20. Navíjení trávníku přes velké záhony

Obrovské řádky záhonů se táhnou po celém tomto obrovském dvoře a mezi jednotlivými expozicemi je zakřivená úzká travnatá cesta. Displeje mají podobné vlastnosti, ale stále se liší barvou a druhem.

21. Kontejnerová zahrada se starými a mechem obrostlými kamennými strukturami

Pro více náladové zahradní útočiště můžete přidat staré kamenné lavičky a displeje do přirozenější zalesněné oblasti vašeho dvora. Obrubové kameny pokryté mechem dodávají starší vzhled.

22. Zahrada divokých květů

Pro světlou, barevnou zahradu pěstujte barevné odrůdy sedmikrásek a divokých květin. Naskládané kamenné zdi a dokonale tvarované keře dodávají trochu sofistikovanosti.

23. Skalní jezírko obklopené okrasnými stromy

Malé zahradní jezírko obklopené kameny, malý dvoupatrový vodopád a rostliny milující vodu. Stranu u plotu lemují keře topiary a scénu rámují dva javory.

24. Tvarované zahradní pozemky s nízkým živým plotem

I když nemáte velkou zahradu, jako je ta na obrázku, můžete podél cesty uspořádat malé zahradní viněty. Ty jsou ohraničeny krátkými živými ploty a vyplněny pestrobarevnými květy různých výšek.

25. Mechová zahradní cesta

Mech může být skvělým způsobem, jak přidat zeleň do vaší zahrady s menší údržbou. Na této zahradní cestě roste na obou stranách mech, který vyplňuje mezery mezi dlaždicemi.

26. Zelená zahrada s mřížovím a centrální fontánou

Pro větší vzhled nainstalujte kruhovou fontánu s nízkými kamennými lavicemi obklopujícími náměstí. Zbytek dvora může být těsně napěchován flórou a vytváří tak oázu uprostřed dvora. Ploché fontány, jako je tato, jsou skvělou letní zábavou i pro děti!

27. Divoce rostoucí zahrada s kamennou cestou

Necháte-li trávu mírně růst přes kamennou cestu, vytvoříte opotřebovaný a starý vzhled vaší zahrady. Mějte na paměti, že zahrada nemusí být dokonale upravená nebo plná voňavých květin, aby byla krásná nebo poskytovala pocit klidu.

28. Pokojný písek, trávník a kamenná zahrada

Tato zahrada v zenovém stylu přechází z udusané pískové cesty na kruhový trávník obklopený balvany, odolnými keři a stromy.

29. Jednoduše upravená zahrada

Na podzim může jediný dobře umístěný strom vybuchnout do výrazné barvy a proměnit vzhled celé zahrady.

30. Zahrada s nízkou údržbou s lávkou a potokem

Půdokryv a kameny jsou skvělým způsobem, jak vytvořit zahradu nenáročnou na údržbu s vkusem. V tomto případě malá lávka přes umělý kamenný potok dodává texturu a vizuální zajímavost.

31. Velké květinové záhony lemované živými ploty

Tato rozlehlá zahrada je plná obrovských květinových záhonů s květinami oddělenými podle druhů a barev, což vytváří zvlněnou krajinu květin vedoucí k vodnímu prvku.

32. Malá zahrada na dvorku s funkcí vodopádu

Pokud nutně nemáte čas nebo prostor na velkou zahradu, můžete nainstalovat malý vodní prvek, jako je vodopád, a navrhnout kolem něj malou zahradu s nízkou údržbou.

33. Altán na dvorku obklopený svěží zelenou zahradou

Pokud vytváříte vodní zahradu, ujistěte se, že umožníte rostlinám spoustu způsobů odvodnění. Tato zahrada obsahuje kamenný záhon s hustým rákosím. Kameny pomáhají odvádět vodu ve vlhčích podnebích.

34. Zeleninová zahrada na dvorku

I zeleninové zahrádky mohou být krásné, když jsou dobře upravené. Záhony této zahrady jsou lemovány kamenem. Zbytek je balený písek s tvarovanou pískovou dráhou.

35. Zahrada na dvorku s řadami červených tulipánů

I nová zahrada může být krásná, takže pokud ta vaše ještě není dobře založená, pokračujte v ní. Holá místa jsou příležitostí pro více barev nebo rozmanitosti!