5 běžných květů sedmikrásky, které jsou ideální pro začínající zahradníky

Sedmikrásky jsou jednou z nejznámějších a nejběžnějších květin. Téměř každý zná klasický tvar sedmikrásky: bílé okvětní lístky obklopující jasně žlutý střed. Existují však tisíce druhů sedmikrásek, které se liší velikostí, tvarem a přirozeně se vyskytujícími barvami. Některé sedmikrásky, o kterých si možná ani neuvědomujete, že jsou sedmikrásky.

Popularita sedmikrásek je založena na tom, jak běžné jsou květiny, jako jsou růže, ale bez cenovky. Kytici sedmikrásek lze levně vyzvednout pro přítelkyni nebo manželku jako překvapení. Tyto krásky přicházejí v tolika barvách a lze je snadno barvit v barvách, které se přirozeně neobjevují, že velké květy mohou doplnit téměř každou zahradu.

Výsadba sedmikrásek ve vaší zahradě je skvělým místem, kde začít pro začátečníky, protože sedmikrásky milující slunce rostou rychle, nepřetržitě a je docela těžké je zabít, ať už přílišnou láskou, nebo nedostatečnou.

Některé z nejběžnějších sedmikrásek, o kterých jste si možná ani neuvědomili, že jsou sedmikrásky, čekají, až pro ně najdete místo ve vaší zahradě!

1. Gloriosa Daisy
Gloriosa sedmikrásky nebo rudbeckia hirta jsou běžněji známé jako černooké susany nebo hnědé oči. Jedná se o letničky, které kvetou koncem léta a začátkem podzimu. Toto je také květina státu Maryland, která se v létě pěstuje v parcích a zahradách pro letní výstavy, zahrady s divokými květinami a povlečení s motivem prérie, a lze ji vidět téměř na každém festivalu v Marylandu. Životnost vázy sedmikrásek gloriosa je asi 10 dní.

2. Marguerite Daisy
Sedmikrásky sedmikrásky nebo argyranthemum frutescens se běžně nazývají pařížská sedmikráska. Tato odrůda sedmikrásky pochází z Kanárských ostrovů a má silnější okvětní lístky než jiné sedmikrásky. Jsou oblíbené jako okrasná rostlina v zahradách a parcích, nejlépe se jim daří na plném slunci. Kvetou celé jaro a léto, i když nejkrásnější jsou na jaře. V soukromých zahradách se často používají na hranicích domů, protože neustále rostou. Tyto velké, krásné květy přitahují spoustu motýlů, takže pozorovatelé motýlů mají tendenci milovat tyto nápadné květiny.

3. Shasta Daisy
Shasta Daisies, neboli leucanthemum x superbum, jsou běžně pěstované trvalky s klasickým sedmikráskovým vzhledem tenkých bílých okvětních lístků kolem jasně žlutého středu. Sedmikrásky Shasta jsou hybrid vyrobený v roce 1890 a staly se oblíbenou zahradní rostlinou a půdopokryvnou rostlinou. Stejně jako ostatní členové rodiny sedmikrásek jsou sedmikrásky shasta oblíbené, protože se snadno pěstují a je těžké je zabít.

4. Gerbera Daisy
Gerbera Daisies pochází z tropických oblastí Jižní Ameriky, Asie a Afriky. Ty se dodávají v jasných odstínech žluté, oranžové, bílé, růžové nebo červené a jsou široce používány jako okrasné květiny nebo rostliny. Gerbery jsou ve skutečnosti 5. nejčastěji řezanou květinou na celém světě a ve váze vydrží až týden, díky čemuž jsou oblíbené u aranžérů květin. Tyto velké okázalé květy jsou atraktivní pro včely i motýly, ale jsou citlivé na jeleny, takže může být zapotřebí plot, aby vaše gerbery zůstaly naživu.

5. Třapatka nachová
Třapatka nachová, neboli echinacea purpurea, jsou vytrvalé okrasné květiny, které jako většina sedmikrásek milují slunce. Tato variace pochází ze Severní Ameriky a domorodci ji používají k léčebným účelům po stovky let. Divoce rostoucí třapatky nachové jsou téměř vždy zářivě fialové, které máme tendenci vídat v zahradách, díky čemuž jsou tyto květiny oblíbené, jako jsou černooké susany, v zahradách divokých květin nebo prérií.