5 tipů pro nové zahradníky

Existuje mnoho tipů pro začínající a středně pokročilé zahrádkáře, které mohou vyzkoušet a které zlepší jejich zahrady a produkují zdravější rostliny. Níže máme několik nápadů pro nadcházející rok.

Pěstujte původní rostliny
Ať už jste začínající nebo středně pokročilý zahradník, pěstování původních rostlin prospěje vaší zahradě. Je to proto, že původní rostliny rostou lépe, protože jsou aklimatizované na váš region a prostředí. Mohou růst v náročných podmínkách, protože vaše regionální klima může mít teplo, suchou půdu, příliš mnoho nebo příliš málo deště a další překážky růstu rostlin.

Když půjdete do místního zahradního centra, budou vám schopni pomoci vybrat původní květiny, zeleninu, bylinky, keře a stromy, které bude snazší pěstovat než jiné rostliny. Původní rostliny vám často ušetří peníze a spotřebují méně vody než rostliny z jiných částí země. K udržení růstu často vyžadují méně hnojiv a insekticidů.

Původní rostliny přitahují včely, motýly, ptáky a další hmyz, který pomáhá opylovat nebo chránit rostliny pojídáním brouků. Často jsou atraktivnější a nápadnější, protože dobře rostou a daří se jim v klimatu, ve kterém žijete. Místní zahradní centrum nebo zahradnická pobočka vám může pomoci najít původní rostliny ve vašem regionu.

Pěstujte zeleninu a bylinky
Když chcete zasadit zeleninu do země, je nezbytné vybrat slunné místo, které dobře odvodňuje. Začněte v malém a kupte si zeleninu již vypěstovanou z místní školky. Existuje mnoho druhů, které se snadno pěstují. Některé z nejjednodušších druhů zeleniny jsou rajčata, salát, paprika, špenát, mrkev, ředkvičky, špenát, zelené fazolky a cuketa.

Vyberte si, co rádi jíte, a použijete do receptů a salátů. Zvažte použití květináčů, když je nechcete zasadit do země.

Při pěstování bylinek kupujte startovací rostliny, jakmile získáte větší odrůdu, bude se vám snáze udržovat a pěstovat.
Můžete je pěstovat v zemi nebo na palubě v květináči a bude se jim dařit tak či tak. Kupte si bylinky, které rádi používáte, jako je bazalka, petržel, pažitka, oregano, máta, meduňka a ty, které se dají použít do jídla. Nesázejte do bohaté půdy ani bylinky nepřelévejte. Zasazení bylinek do jednoho velkého květináče, které spolu dobře rostou, je další formou zahradničení v nádobách.

Přečtěte si o podmínkách pěstování a o tom, jak o bylinky pečovat, než je zasadíte.

Najděte způsoby, jak přilákat ptáky, hmyz a divokou zvěř
Začínající zahradníci mohou přilákat ptáky do své zahrady přidáním ptačí koupele a nevyžaduje složitou instalaci jako jiné vodní prvky.

Ptačí koupele lákají k využívání vody malá zvířata a dokonce i hmyz. Navrhli dokonce samočistící ptačí koupele.

Prozkoumejte květiny a rostliny, které přitahují hmyz, který požírá více škodlivého hmyzu, a chrání vaši zahradu. Včely a berušky jsou dobrým hmyzem k přilákání, protože berušky zabíjejí a jedí mnoho hmyzu a včely opylují rostliny, aby mohly růst. Zavěste na zahradu krmítko pro ptáky, abyste přilákali ptáky, kteří pomáhají udržovat zahradu v bezpečí.

Šetřete vodou
Existuje mnoho způsobů, jak šetřit vodou na vaší venkovní zahradě. Kupte si nastavitelný zavlažovač s různými vzory zavlažování, které lze nastavit a ušetří vám vodu. Přemýšlejte o systému kapkové závlahy, který nasměruje vodu ke kořenům rostlin. Sklízejte dešťovou vodu pomocí sudů k zachycení vody, když prší, a použijte ji ve své zahradě.

Cisterny vám umožní ušetřit vodu ze střechy, která odteče během deště. Když kolem rostlin na zahradě přidáte mulč, zabráníte tím odpařování vody a vlhkosti v zemi.

Zalévejte zahradu konvemi a vždy vyměňte podložky v hadicích, které praskají, což vede k většímu úniku vody.

Pokuste se vybrat rostliny, které v určitých oblastech vašeho dvora nevyžadují mnoho vody.

Vyzkoušejte organické zahradní produkty
Jak můžete do své zahrady přidat přírodní organické produkty, které zlepšují půdu?

Vyberte si organické rostlinné hnojivo, které nespálí vaše rostliny škodlivými chemikáliemi, ale zlepší půdu.

Vaše zahradní centrum bude mít některé organické zahradnické produkty, které vám pomohou s touto správnou volbou. Pokud chcete používat organické pesticidy, můžete si vyrobit vlastní postřiky pro použití na rostliny na malých plochách.

Některé z možností jsou neemový olej nebo minerální olej, který po nastříkání vysuší hmyz.

Dalšími používanými produkty jsou insekticidní mýdla a křemelina. Mnoho z těchto produktů se prodává ve vašem místním zahradním centru s pokyny, jak je správně používat.