7 krásných evergreenů, které se dobře hodí pro pěstování v interiéru

I uvnitř se některým domácím rostlinám v zimě prostě nedaří a může být skličující dívat se na pustou krajinu venku a uvědomit si, že interiér vašeho domova je stejně neplodný.

Pro ty, kteří udržují svůj domov v zimě při nízké teplotě, může být obtížné udržet naživu rostliny, které netolerují chlad. Naštěstí jsou stálezelené rostliny dostatečně odolné, aby se jim dařilo jak v chladném počasí, tak ve vnitřních nádobách.

Můžete si vybrat, zda necháte své evergreeny uvnitř nebo je necháte venku na verandě, abyste přidali trochu barvy na procházku před domem. Pokud se však rozhodnete ponechat hrnkový stálezelený strom venku, musíte se ujistit, že rostlina přežije.

V nádobě jsou kořeny rostlin více vystaveny chladu, než když jsou zasazeny do země, takže v nádobě nezvládnou stejné teploty, jaké by byly schopny přirozeně.

Stejné pravidlo platí pro extrémní horko. Stálezelené rostliny v nádobách chraňte před horkým přímým slunečním zářením a ujistěte se, že jsou dobře zalévány, aby kořeny nevysychaly.

Když si uděláte čas na zvážení, které stálezelené rostliny jsou vhodné pro vaše klima, uvnitř nebo venku, můžete najít opravdu krásné a odolné stálezelené rostliny, které budou žít po mnoho let.
Sestavili jsme seznam 7 nejlepších evergreenů, které lze uchovávat v nádobách!

1. Zimostráz

Zimostrázy jsou husté stálezelené keře, které jsou vhodné jako topiary. Kvetou, i když květy jsou malé a moc dlouho nevydrží.

Zimostrázy jsou husté stálezelené keře, které jsou vhodné jako topiary. Kvetou, i když květy jsou malé a moc dlouho nevydrží. Pár zimostrázů může vypadat neuvěřitelně jako rámování vchodu, ale i jen jeden může být neuvěřitelným doplňkem jakéhokoli prostoru ve vaší domácnosti.

Zimostrázy rostou pomalu a potřebují dostatečnou drenáž, takže na dno květináče umístěte štěrk. Necháte-li keř sedět ve vodě, uhnívají kořeny a strom zabije.

Prořezávejte svůj keř tak často, jak je potřeba, abyste jej udrželi ve tvaru. Řez je nezbytný, protože pokud se keř příliš zaplní, vnitřní listy odumřou, takže rostlina vypadá nezdravě a dutě.

2. Bonsai japonského jalovce

Japonský jalovec je stálezelený keř, který miluje přímé sluneční světlo po ránu, ale potřebuje filtrovaný stín během nejteplejší části dne.

Japonský jalovec je stálezelený keř, který miluje přímé sluneční světlo po ránu, ale potřebuje filtrovaný stín během nejteplejší části dne.

Pokud se bonsai nachází v blízkosti zdroje tepla nebo v suché oblasti, můžete během zimy mlžit.

Chcete-li zalévat bonsai, zkontrolujte půdu. Měl by být suchý až půl palce do půdy. Pokud je půda suchá, umístěte ji na pět až deset minut do nádoby se stojatou sladkou vodou.

3. Jalovcové keře

Zatímco keře jalovce vyšly z módy pro terénní úpravy, keře odolné vůči suchu jsou skvělé pro udržování v interiéru.
Zatímco keře jalovce vyšly z módy pro terénní úpravy, keře odolné vůči suchu jsou skvělé pro udržování v interiéru. Mají dlouhou životnost a na výběr je mnoho tvarů a barev.

Barvy se mohou pohybovat od tmavě zelené až po modrošedou a dokonce i světle žlutou a jasně zelenou.

Zatímco jalovec má tendenci se rychle šířit v zahradě, v nádobě, to není problém. Milují plné slunce nebo lehký stín a potřebují dobře propustnou půdu.

4. Zakrslý albertský smrk

Tyto stromy lze nalézt v supermarketech během zimních prázdnin, a zatímco většina lidí předpokládá, že je po sezóně musí přemístit ven, trpasličí smrky Alberta fungují skvěle v kontejnerech.

Mají pomalou rychlost růstu, takže rychle nepředčí květináč a snáší chlad, ale ne teplo.

Zalévejte smrk, když jsou horní tři palce půdy suché. Strom miluje plné slunce a částečný stín.

5. Schmidtii Bosenská borovice

Tento trpasličí jehličnan miluje plné slunce a dobře odvodněnou půdu. Tvoří koule podobné kouli a má sytě zelené jehlice.

 

Tento trpasličí jehličnan miluje plné slunce a dobře odvodněnou půdu. Tvoří koule podobné kouli a má sytě zelené jehlice. Je to skvělá volba pro kontejner, protože pomalu roste a rozšíří se více do šířky než do výšky.

6. Bílý cedr

Bílý cedr je stálezelený jehličnan, který se široce pěstuje jako okrasná rostlina.

 

Bílý cedr je stálezelený jehličnan, který se široce pěstuje jako okrasná rostlina. Má vějířovité větve a šupinaté listy a je třeba je často zalévat, aby byla půda vlhká, protože v květináčích mají tendenci rychle vysychat.

Během vegetačního období budete také chtít keř hnojit každé tři nebo čtyři týdny.

7. Tis

Tisy mají ploché, krátké jehlice, které jsou na jedné straně tmavě zelené a na druhé světle zelené.

Tisy mají ploché, krátké jehlice, které jsou na jedné straně tmavě zelené a na druhé světle zelené. Jsou odolné vůči stínu, což znamená, že se jim bude dobře dařit, i když váš domov nedostane příliš slunečního světla.

Je třeba je udržovat vlhké, protože kořenový bal může v nádobě rychle vyschnout.