8 rozkošných květináčů

Hledáte neuvěřitelné řešení pro vnitřní nebo venkovní kontejnerové zahradnictví? Potřebujete rostliny, kterým se dobře daří v malých nádobách nebo bez velké práce? Tato sbírka nápadů na květináče na čajové šálky může být právě to, co hledáte.

Květináče na čajové šálky jsou zajímavým typem projektu, protože druhy rostlin, kterým se dobře daří v tak malé nádobě s minimálním nebo žádným odvodněním, je docela malá podsekce. Pokud však milujete sukulenty jako my, budete tyto projekty opravdu kopat.

Čajové šálky se shánějí velmi snadno, takže žádný z těchto projektů vás nezruinuje. Jednoduše se zastavte v antikvariátu, na bleším trhu nebo v obchodě se starožitnostmi a najděte si šálek nebo dva, které se vám líbí, pak vyberte své sukulenty a trochu zeminy a pusťte se do práce! Za odpoledne můžete mít armádu těchto roztomilých malých květináčů.

Doufáme, že se vám každá z těchto variací na tradičním květináči na čajové šálky bude líbit!

1. Sukulentní květináče na šálek
Pokud nás sledujete dlouho, pravděpodobně víte, že jsme velkým fanouškem sukulentů. Jsou to ideální rostliny k uchovávání v malých, mělkých expozicích – stejně jako šálek čaje. Vzhledem k tomu, že půda sukulentů nevyžaduje mnoho odvodnění, protože rostliny jednoduše zamlžíte, jsou ideální pro skladování v křehkých květináčích. Před přidáním rostlin nebudete muset k vrtání otvorů do jemného porcelánu používat speciální vrták. Milujeme tento projekt, protože je to tak krásný způsob, jak znovu použít neodpovídající čajové šálky, které se nacházejí v obchodech se starožitnostmi. Tak elegantní, tak krásné. Získejte úplné pokyny pro tento projekt na DIY Show Offs.

2. Sukulentní květináč
Zde je další variace na sukulentní květináč na šálek. K dispozici je neuvěřitelná škála sukulentů, takže si můžete vybrat velké sukulenty ve tvaru květin, jako je ten na obrázku výše, nebo si vybrat jemnější rostliny. Tento tutoriál ukazuje, jak používat odřezky – to znamená, že nemusíte kupovat nové rostliny, pokud již máte někde jinde ve svém domě nebo zahradě zavedené rostliny. Přilepte šálek k podšálku nebo jej nechte být – výběr je na vás!

3. Sukulentní čajová zahrada
Pokud dáváte přednost více než jednomu malému šálku, najděte si různé velikosti a vzory a vytvořte přehlídku sukulentů. Milujeme způsob, jakým se spojuje mnoho různých stylů a vzorů s ničím jiným než společnou barevnou paletou. Každý šálek má jinou odrůdu sukulentů, což umožňuje rozmanité, ale krásné a elegantní zobrazení.

4. Čajový set s kaktusy
Dosud jsme viděli spoustu sukulentů, které jsou součástí rodiny kaktusů. Sukulenty jsou skvělý způsob, jak vnést styl do interiéru, ale co když byste chtěli získat podobný vzhled venku ve vaší zahradě? Kaktusy jsou obvykle větší (a pichlavější!), ale jsou stejně odolné vůči suchu a nenáročné na údržbu jako sukulenty. Milujeme způsob, jakým je tato nadrozměrná čajová souprava spárována s čajovou konvicí, která dotváří design! Samozřejmě, pokud se rozhodnete nechat své venku, budete chtít zajistit, aby měly drenážní otvory, aby se neutopily při náhlém nástupu deště!

5. Sázecí nádoba na čajový šálek
Pokud jste spíše fanouškem kvetoucích rostlin než sukulentů, tento jemný nástěnný květináč si určitě zamilujete. Toto je skvělý projekt pro vnitřní i venkovní použití, zobrazený zde na verandě. Jedná se o jedinečný pohled na závěsné koše, které mají tendenci získat méně stínu než tento květináč. Jedná se o snadný projekt, který vyžaduje pouze odstranění kabeláže ze svícnu před připevněním šálků a podšálků gorilím lepidlem. Po úplném vyschnutí pokračujte a zasaďte své krásné květiny. Chcete-li získat výše uvedený vzhled, zasaďte Portulaca nebo Moss Rose, které jsou odolné vůči suchu a vhodné pro nádoby.

6. Mini nádobky na čaj DIY květináče
Toto DIY je tak snadné, že i lidem, kteří jsou v DIY projektech prostě hrozní, to bude hračka! Tento projekt obsahuje miniaturní šálky, které byly trochu příliš malé na seriózní pití čaje, ale můžete je nahradit jakoukoli velikostí nebo stylem, který vám vyhovuje. Stačí jakékoli staré nechtěné šálky! Mezi další materiály, které budete potřebovat, patří zemina a vaše rostliny. Tento DIY obsahuje sukulenty, ale můžete si vybrat jakoukoli rostlinu s nízkou vlhkostí vhodnou pro nádoby, která se vám líbí. Jakmile budou hotové, umístěte své nové květináče na okenní parapet nebo stůl, abyste vytvořili jedinečnou expozici!

7. Šálek čaje středobodem pro svatby
Tento pohled na projekt využívá staré, neodpovídající šálky na čaj k vytvoření naprosto jedinečného středu svatby. Jedná se o neuvěřitelně snadný projekt, který vypadá skvěle a jeho dokončení nevyžaduje velký rozpočet. Jednoduše sbírejte své šálky na bleších trzích, ve starožitnictvích nebo v antikvariátech, dokud jich nebudete mít dost, a poté je naplňte zeminou a sukulenty dle vlastního výběru, abyste vytvořili elegantní letní ozdobu, na kterou vaši hosté nikdy nezapomenou.

8. Snadná nádoba na čajové šálky
Tento projekt je modernějším pojetím květináče na čajové šálky, který se rozhodl pro zbrusu nové, současné bílé kousky namísto historických šálků. Pro větší kaktusy, jako je Spikeball Cactus zobrazený výše, je lepší hlubší šálek, ale podobným způsobem můžete vysadit i menší zeleň, jak ukazuje rostlina v omáčce.