9 květináčů, které rozsypou voňavé květiny do vaší zahrady

Vodní prvky jsou uklidňující, ale jejich pořízení nebo DIY mohou být drahé. Jak tedy získat vzhled neustále tekoucího vodního prvku bez vlhkosti, cenovky nebo nepořádku?

Vytvořte rozlévající se květináč! Jedná se o dekorativní zahradní expozice, které využívají tekoucí vzory nebo liány k simulaci vody vytékající z převráceného květináče, urny nebo jiné nádoby.

Některé menší stolní displeje mohou obsahovat tekoucí liány, které simulují přelévání vody přes horní část nebo ven z výlevky. Jiné větší urny, sudy nebo květináče mohou být otočeny na bok a částečně zakopány v zahradě nebo naplněny zeminou, aby mohly růst malé kvetoucí rostliny nebo půdní kryt.

Kvetoucí rostliny jsou pak vysazeny v uspořádání, které simuluje rozlévající se louži rozlité vody nebo jiné tekutiny.

Obloha je limitem, pokud jde o vytvoření vlastní rozlité květinové zahrady, protože si můžete vybrat, zda napodobíte existující přírodní strukturu, nebo si ji jednoduše vytvoříte přímo podle své fantazie.

Našli jsme některé z nejatraktivnějších a nejkreativnějších verzí tohoto dekorativního triku a doufáme, že vás inspiruje k tomu, abyste podobný projekt zvládli sami!

1. Terra Cotta rozlévající se petúnie

Toto je jeden z nejjednodušších způsobů, jak vytvořit rozlitý květináč, a to tak, že terakotový květináč částečně zakopete do záhonu a poté zasadíte malé květiny, které se rozšiřují ven a zužují se, jak se displej prodlužuje. Petúnie jsou skvělou volbou pro levnou, a přesto voňavou expozici.

2. Plechovka na rozlité mléko

Jedná se o unikátnější displej s vintage plechovkou od mléka s množstvím malých bílých květů, které vytékají z úst a ven na dvůr v hadovitém, rozšiřujícím se a zužujícím se vzoru. Není důvod plakat nad tímto rozlitým „mlékem“!

3. Převrácená hlaveň

Toto je více country styl rozlité květinové zobrazení uvnitř dobře upraveného záhonu. Všimněte si, že tento displej používá lemování, aby se zobrazení fialek udrželo pěkně ve tvaru. Použití starého sudu přináší tomuto jednoduchému, ale pěknému displeji spoustu stylu a atmosféry.

4. Tekoucí urna

Toto je složitější verze, která obsahuje velkou převrácenou hliněnou urnu připevněnou ke dvoře dlažebními kostkami. Z ústí urny se po dvoře rozstřikují bílé, levandulové a fialové květy. Květy jsou uspořádány v pásech, trochu jako vlnky.

5. „Plovoucí“ sudy

Jedná se o vážně působivou verzi rozlitého květináče se dvěma velkými sudy zavěšenými na drátě a stezkami žlutých a červených květů, které jakoby vylévaly z úst. Středová linie fialových květů jako by vytékala z ústí středního sudu na zemi.

6. Vodopád Urna

Živá, hustá povaha těchto modrofialových květů vytváří vodopádový efekt z úst této dekorativní, vyřezávané urny. Barva je naprosto úžasná vedle sytě červené postele z dřevěných štěpků. Dřevěné štěpky jsou dokonalým doplňkem, protože pokrývají půdu a přispívají k iluzi, že květiny se sypou z urny.

7. Přetékající pánev


Tento stolní displej je jednou z jedinečnějších verzí displeje, které jsme viděli, a obsahuje širokou škálu sukulentů, které jsou nenáročné na údržbu a přicházejí v šíleném množství odrůd a tvarů. Spodní miska je naplněna malými sukulenty, zatímco džbán je naplněn odrůdou připomínající vinnou révu, která simuluje lití vody.

8. Urna se skleněnými ozdobami

Pokud si vyberete jednodušší rostlinu k vystavení, jako jsou tyto liány nebo kapradiny, můžete se rozhodnout ozdobit expozici pomocí výrazného barevného keramického květináče nebo přidat malé skleněné cetky na kůly. Tyto detaily posouvají rozlitou révu na zcela novou úroveň.

9. Suché koryto potoka s květinovou řekou

Zde vidíme další jednoduchý displej s terakotovým květináčem a velkou, splývavou řadou malých světle modrých květin. Jedná se o zobrazení, které plně využívá umístění a umístí květiny vedle suchého koryta potoka a malé lávky. Absolutně úžasný!

Zdroj: gardenloversclub.com