9 nejlepších věcí zdarma v Santa Barbaře: historie, umění a nádherné zahrady

S perfektním pobřežním počasím a krásnou španělsko-koloniální architekturou není divu, že tolik celebrit a A-listů nazývá Santa Barbara domovem. Ale město má památky a aktivity pro všechny rozpočty, nejen pro ty s hollywoodským platem.

Od dobové místní architektury po sluncem zalité pláže, od historické procházky po krásně vonící růžovou zahradu, zde jsou ty nejlepší věci zdarma, které můžete v Santa Barbaře dělat.

Projděte se po délce Stearns Wharf
Prosperující hlavní tah Santa Barbary, State Street, vede na jih ve Stearns Wharf, dřevěném molu z roku 1872, které je dlouhodobou turistickou atrakcí. Dejte si kopeček zmrzliny, propadněte písni Sirény prodavačů suvenýrů, vydejte se na krátký výlet lodí s průvodcem nebo se jen projděte na konec dlouhého a mírně zakřiveného přístaviště, odkud je výhled vždy volný. Rybařit je zdarma a veškeré potřebné vybavení si můžete pronajmout od prodejce přístaviště. Tři restaurace poskytují všechny ryby a hranolky nebo jinou slanou stravu, kterou potřebujete. Chcete-li se dozvědět o bohatém místním mořském životě, včetně velryb, kupte si vstupenku do Sea Center, akvária a vzdělávacího centra.

Obdivujte státní historický park Chumash Painted Cave
Před příchodem evropských kolonizátorů byla oblast Santa Barbara obývána lidmi Chumash. V roce 1600 vytvořil jednotlivec nebo skupina Chumashů nějaké komplikované malby uvnitř malé vápencové jeskyně. Dnes můžete tento státní historický park navštívit zdarma. Prohlédněte si malby mezerami v bezpečnostní bráně, i když (jsou-li v jeskyni) podmínky jsou tmavé, použijte baterku svého telefonu k osvětlení komplikovaných výtvorů. Význam složitých geografických tvarů, které jsou vykresleny primárně v modré a červené, se ztratil.

Park se nachází na úzké a drsné silnici, dvě míle severovýchodně od Hwy 154, silnice do vinařské oblasti Santa Ynez.

Užijte si umění a architekturu v Santa Barbara County Courthouse
Soudní budova okresu Santa Barbara, která je již 100 let hlavní dominantou města, je architektonickým skvostem s rozsáhlými zahradami přímo v centru města. Budova byla postavena ve stylu španělského koloniálního obrození v letech 1925 až 1929 a je plná uměleckých výtvorů, včetně ručně malovaných stropů, lustrů z tepaného železa a dlaždic z Tuniska a Španělska. Nástěnná místnost ve druhém patře zobrazuje španělskou koloniální historii, zatímco El Mirador, 85 stop vysoká hodinová věž, nabízí panoramatická panoramata města, oceánu a hor v obloukových rámech.

Otevírací doba se během pandemických odstávek mění, proto si to před návštěvou zkontrolujte. Mezitím navštivte Velký oblouk pod širým nebem, jehož design vychází z vítězných římských oblouků, a nenechte si ujít propracovanou fontánu Spirit of the Ocean, stejně jako veřejné umělecké instalace a propracované botanické expozice.

Cestujte historií v historickém muzeu Santa Barbara
Malé historické muzeum Santa Barbara, postavené ve vizuálně přitažlivém místním klišé, španělské architektuře ve stylu misií, sleduje historii Santa Barbary. Exponáty začínají u lidí Chumash a pokračují přes španělskou, mexickou a americkou éru, s podněty k místním příběhům, jako je kdysi segregovaná, ale živá čínská komunita ve městě a původ místní umělecké komunity, která je dnes bohatá a rozmanitá. Nenechte si ujít expozice, které zahrnují tkané košíky Chumash, artefakty od otce Junípera Serry a přeživší vybavení z období, kdy bylo město centrem rané filmové produkce, než se průmysl zkonsolidoval v Hollywoodu.

Pozorujte mořský život z parku Shoreline
Pokračujte po pobřežní promenádě na západ 2,2 km od Stearns Wharf do Shoreline Park, rozlehlé travnaté plochy na malém útesu s výhledem na přístav. Ze stezek u útesu můžete zahlédnout migrující velryby (a v parku si všimnout bronzové sochy velrybího ocasu), delfíny a další. Děti milují hřiště. Dřevěné schody vedou dolů na malou a chráněnou pláž, kde přílivové bazény nabízejí pohled na hvězdice, ježovky a další přílivový mořský život.

Písek na East Beach
Není to jen umístění, East Beach by byla stále nejoblíbenější pláží Santa Barbary, i kdyby to byla túra z centra. Ale není! Přímo vedle Stearns Wharf a centra města je úsek dlouhý a lemovaný mnoha zařízeními, včetně volejbalových sítí pro hry s vyzvednutím, dětského hřiště a kulturního pavilonu. V neděli odpoledne si desítky místních umělců postavily stánky podél chodníku. Pobřežní promenáda se táhne několik mil podél celého pobřeží a je ideální pro pohodové procházky v krásném prostředí.

Dýchejte zhluboka v AC Postel Mission Rose Garden
Přímo naproti Old Mission Santa Barbara, kde moderní město začalo, tento klidný a slunný park obsahuje více než 1500 růžových keřů s květinami v ohromující řadě barev a tvarů. Téměř 60 let staré rozsáhlé zahrady udržují zaměstnanci a dobrovolníci. Nejlepší měsíce, kdy si na vůni růží udělat čas, jsou duben až listopad.

Vydejte se na pěší prohlídku Red Tile
Podívejte se na hlavní příklady architektury ve stylu misí v Santa Barbaře s průvodcem Red Tile Walking Tour. Na 17 zastávkách ve 12 blocích v centru města uvidíte 22 příkladů nejlepších místních budov s bílým štukem a červenými taškami z 18. a 19. století. Mezi nejvýznamnější patří Hill-Carrillo Adobe, který pochází z roku 1825 a byl první budovou ve městě, která měla dřevěnou – na rozdíl od hlíny – podlahu. Vydejte se na ulici Presidio Avenue, nejstarší ulici Santa Barbara, a udělejte si přestávku ve stinných veřejných zahradách. Chcete-li něco více konzumního, kavárny jsou plné podél procházky.

Tato procházka je tím nejlepším úvodem do struktur, které dělají ze Santa Barbary vizuálně nejpřitažlivější město jižní Kalifornie.

Užijte si 1. čtvrtek
Vychutnejte si živou a pestrou uměleckou scénu Santa Barbara během prvního čtvrtku, který se koná každý první čtvrtek večer v měsíci. Spousta uměleckých galerií na State Street i mimo ni otevírá své brány prohlížečům, aby si užili nové výstavy, recepce umělců, ochutnávky vín a živou hudbu. V kterékoli z galerií si vyzvedněte kopii pasu 1. čtvrtka, průvodce vším, co je na světě.