Chytré nápady na výrobu okurkových mříží

Je prostě fakt, že ovoce a zelenina natrhané čerstvě ze zahrádky prostě chutnají lépe! Pokud si chcete vychutnat lahodnou chuť čerstvých okurek po celé léto, budete překvapeni, jak snadné je vypěstovat si je sami. Nezapomeňte si také vyrobit své vlastní okurky a přidat jakékoli koření, které máte rádi, pro kreativní, lahodné okurky, které vám vydrží dlouho po skončení léta.

Pokud pěstujete okurky, nebude to dlouho trvat, než si uvědomíte, že mřížovina vytěží maximum z vaší sklizně. Okurky mají ve srovnání s mnoha druhy zeleniny velmi vysoký obsah vody, což znamená, že jak rostou na zemi, stávají se náchylnějšími k rychlému hnilobě. Když si vybudujete vlastní okurkovou mříž, bude jejich sklizeň nejen snadnou pochoutkou, ale také je ochráníte před hnilobou, což vám poskytne mnohem plodnější sklizeň okurek.

Jistě, můžete si koupit okurkovou mříž v každém obchodě se starými domy a trávníky, ale kde je v tom zábava? Existuje mnoho jednoduchých DIY možností, jak si postavit vlastní mřížovinu. Dali jsme dohromady pět kreativních nápadů na okurkové mříže, které se snadno staví a vypěstují spoustu letních okurek i na tom nejmenším dvorku.

Rustikální plot okurkové mřížoví

Toto mřížoví má okouzlující rustikální vzhled a můžete ho vyrobit téměř za peníze. Potřebné věci se vám mohou povalovat po celém domě. Pokud ne, je to také dobrá záminka k tomu, abyste si promluvili se svými sousedy o získání „zboží“ na stavbu tohoto DIY mřížoviny. Vše, co musíte udělat, je najít dřevěné nebo plotové sloupky a vyhloubit čtyři otvory, které sloupky podpoří. Své příspěvky pak nastavíte tak, aby se dotýkaly, připomínající teepee. Zajistěte sloupky k sobě a poté pomocí hřebíků přidejte vrstvu oplocení nebo zkříženého drátu, aby se mříž vyšplhala nahoru, jak roste. Ta-dah! Nyní jste hrdým stavitelem rustikální mřížoviny ve stylu teepee! Podívejte se na průvodce krok za krokem ze skutečného statku.

Žebřík Trellis
Okurkové révy se rády plazí a tento DIY žebříkový mřížoví prostě umožňuje okurkám dělat svou věc! Vše, co potřebujete, je starý dřevěný žebřík. Umístěte žebřík na místo, kde chcete, aby okurky rostly, a obklopte jej nějakým typem bariéry, která zabrání liánám plazit se příliš vodorovně. Chcete-li dodat šarm, přelakujte žebřík pěknou letní barvou, jako je modrá, žlutá nebo rustikální špinavě bílá. Můžete jej dokonce natřít tak, aby ladil s čalouněním vašeho domu. Malovaná žebříková mříž bude vypadat úžasně, jakmile se velké zelené listy a liány začnou propracovávat nahoru po žebříku. Udělej si sám Danielle má celý návod.

Šňůra na šplhání Trellis
Tato jednoduchá mřížovina je ideální pro okurky a jakoukoli jinou popínavou zeleninu. Vše, co potřebujete, je dřevěná mříž, která bude sloužit jako rám pro mříž. Mříž lze namontovat do země vykopáním jednoduchých děr nebo se opřít o plot nebo bok vašeho domu. Přidejte několik jednoduchých šroubů nebo hřebíků několik palců od sebe, běžících svisle nahoru. Poté jednoduše postupujte podle návodu a navlékněte šňůru na prádlo tam a zpět a vytvořte čtverce pro liány okurky, které se omotají, zatímco rostou nahoru a ven. Podívejte se na návod jak na to od Veggie Gardener.

10minutová mřížka na plot
Tenhle udělá výlet do vašeho místního obchodu s domem a zahradou, ale stavba tohoto mřížoví trvá také pouhých 10 minut, jakmile si koupíte velmi levné zásoby. Tato DIY okurková mříž je ideální pro každého, kdo již má na svém dvoře vyvýšenou zahradu. Mříž je vyrobena z oplocení a dvou betonových výztužných trubek, které dokonale obstojí podél jedné z hraničních hran zvýšené zahrady. Jakmile nastavíte trubky a zajistíte je drátěnými sponami, vytvořili jste perfektní mřížovinu, aby okurky vzkvétaly. Podívejte se na šikovný video tutoriál California Gardening na této 10minutové okurkové mřížce.