Dallas bez dolarů: nejlepší bezplatné věci ve městě

Dallas možná vyvolává image lesku, půvabu a velkých peněz, ale to neznamená, že musíte být ropným magnátem, abyste si tam užili dovolenou.

Od muzeí po zeleň, oblíbené stezky po skryté umělecké parky – v The Big D si každý najde něco pro sebe. Zde je 16 našich oblíbených bezplatných věcí, které můžete v Dallasu dělat.


1. Crow Collection of Asian Art
Toto malé, ale nádherné muzeum sídlí v moderní budově v centru města Dallas Arts District a umožňuje návštěvníkům sledovat klikatý kurz prostřednictvím vybrané sbírky soch a uměleckých děl z Číny, Japonska, Indie a jihovýchodní Asie, pocházejících od roku 3500 př. n. l. do počátku 20. století. . Nenechte si ujít nádhernou pískovcovou fasádu ze severní Indie.

2. Afroamerické muzeum
Toto muzeum má exponáty více než 1000 předmětů, které bohatě popisují umění a historii afroamerických lidí od prekoloniální Afriky až po současnost. Jeho sbírka lidového umění patří k nejlepším celorepublikově.


3. Dallas Museum of Art
Toto významné muzeum nabízí prvotřídní světovou prohlídku starověkého a současného umění. Archeologické poklady sahají od řeckých, římských a etruských mistrovských děl až po nádherné mísy z Mimbres pueblos v Novém Mexiku a předkolumbovské peruánské zlaté masky.

Vedle obrazů Picassa, Moneta a Van Gogha patří k americkým dílům záhadný Lighthouse Hill Edwarda Hoppera a vznešené Ledovce Frederica Churche. Znovu vytvořená vila podle vzoru středomořského sídla Coco Chanel obsahuje plátna státníka Winstona Churchilla.

4. Pionýrský hřbitov
Toto je místo odpočinku mnoha raných osadníků z Dallasu s náhrobky z 50. až 20. let 19. století. Je to stinné, evokující místo uprostřed řevu města.


5. Státní síň
Fair Park je plný nádherné architektury ve stylu art-deco 30. let, z nichž žádná není tak inspirovaná jako tato pocta všemu texaskému. Síň hrdinů vzdává hold takovým osobnostem, jako jsou Stephen F Austin a Samuel Houston; Velká síň Texasu obsahuje obrovské nástěnné malby zobrazující epizody v historii Texasu od 16. století.

Až budete opouštět Hall of State, zastavte se u zrcadlícího bazénu před vchodem: zlaté sochy inspirované Řeckem nadchnou milovníky art-deco.

6. Pioneer Plaza
Chcete-li fotografovat v Texaské velikosti, nebo se jednoduše podívat na to, co se prohlašuje za největší bronzovou památku na světě, zamiřte do Pioneer Plaza. Jeho ukázka – 40 nadživotních bronzových longhornů, nashromážděných jako na dobytčím pohonu – má nezaměnitelnou a přesvědčivou sílu.


7. Dealey Plaza a Grassy Knoll
Malý park známý jako Dealey Plaza, nechvalně známý svou polohou u silnice, kde byla v listopadu 1963 přepadena kolona aut Johna F. Kennedyho, je nyní strašidelnou, děsivě známou národní historickou památkou. Byl vytvořen v roce 1935, nicméně, aby označil centrum původní osady Dallas.

Lee Harvey Oswald vypálil smrtelné výstřely z bývalého Book Depository, bezprostředně na sever. Někteří svědci však také slyšeli výstřely přicházející z takzvaného „travnatého návrší“ vedle, kopce, který se tyčí z Elm St k železničním kolejím. Závěr užšího výboru sněmovny pro atentáty ze 70. let, že odstřelovač zde skutečně vystřelil (a minul) zpoza plotu, posílil přesvědčení, že Kennedyho atentát byl součástí spiknutí.

8. Památník Johna F. Kennedyho
Zde můžete padlému exprezidentovi vzdát úctu. Neobvyklý monument navržený architektem Philipem Johnsonem je prostor bez střechy s výhledem na oblohu a vyřezávaná slova „John Fitzgerald Kennedy“ je kenotaf neboli otevřená hrobka, která má navodit pocit svobody, kterou JFK ztělesňoval.


9. Katy Trail
Chcete-li si užít chůzi, běh nebo jízdu na kole, kterou uvidíte a uvidíte, vydejte se na stezku Katy lemovanou stromy. Po bývalé železniční trati v délce 5,5 mil od centra American Airlines Center téměř až po Southern Methodist University (SMU) prochází zajímavými čtvrtěmi. Občas to působí opravdovým venkovským dojmem. Program rozšíření jej postupně propojuje s dalšími pěšími trasami.

10. Jezděte na Trolly
Dallas může mít zastoupení jako město aut a budete mít pravdu – nejsnáze se tam dostanete, pokud máte vlastní kola. Ale veřejná doprava je k dispozici od autobusů po lehkou železnici a DART M-line je zábavný a nostalgický bezplatný trolejbus, který se může pochlubit klimatizací a jezdí mezi čtvrtí Dallas Arts a čtvrtí Uptown. Pokud bydlíte v jednom z mnoha hotelů v centru Dallasu nebo máte na programu nákupy, může to být skvělý způsob, jak se tam a zpět – navíc děti vždy milují svéráznou dopravu.


11. Deep Ellum Street Art
Funky hudební a umělecký hotspot Deep Ellum je přeplněný veřejnými sochami, nástěnnými malbami a dalšími vizuálními lahůdkami po stranách budov, na náměstích a dokonce zaplňuje prostor pod nadjezdy Dallasu Seussical. Můžete se zdarma procházet po okolí a užívat si veškeré pouliční umění, zejména v uměleckém parku pod dálnicí I-30.

12. The Trinity Skyline Trail
Pro impozantní výhledy na centrum města, včetně Jolly Green Giant (aka Bank of America Plaza) a věže Reunion Tower ve stylu discoballu, zamiřte na Trinity Skyline Trail. Táhne se 4 míle a zavede vás k Trinity Overlook, kde se můžete pokochat panoramatem a navíc zblízka na řeku Trinity a záplavovou oblast Dallasu.


13. Klyde Warren Park
Tento inovativní park o rozloze 5,2 akrů je městským zeleným prostorem postaveným nad zapuštěnou dálnicí Woodall Rodgers. Má vlastní program a kromě venkovních prostor pro šachy, jógu, kroket a další aktivity nabízí vystoupení a mnoho dalších speciálních akcí. O víkendech bývá velmi přeplněné rodinami.

14. Místo soch Sweet Pass
Tato bývalá skládka na 402 Fabrication Street v západním Dallasu byla přeměněna na sochařský park pro začínající umělce a umělce se střední kariérou. Minulé instalace zahrnovaly „Black Power Naps Park / Parque Siestas Negras“ Navilda Acosty a Fannie Sosy, které vytvořily prostor pro pohodlný odpočinek BIPOC v opozici proti masovému věznění a systémovému rasismu. Další díla uvedená na Sweet Pass byla zvuková scéna vytvořená Azikiwe Mohammedem nazvanou „Away Message III“ a kolektivem ze San Antonia, zkoumání baseballu BUXTOOF, představení nazvané „Bush League“.


15. Most Ronalda Kirka
Dříve známá jako Continental Avenue Bridge byla tato pěší zóna v roce 2016 přejmenována na Ronalda Kirka, prvního afroamerického starostu Dallasu. Více než jen způsob, jak se dostat pěšky ze západního Dallasu do centra města, most Ronalda Kirka byl přepracován jako zelený prostor ve stylu High Line, který doplňuje nedaleký Klyde Warren Park, doplněný dětským hřištěm, podložkou a zastíněnými lehátky. , šachovnice lidské velikosti a další. Můžete se odtud také kochat nádhernými výhledy na most Margaret Hunt Hill Bridge, který se od kolébky koček rozprostírá, od té doby, co jej navrhl Santiago Calatrava, 2012.

16. Náměstí díkůvzdání
Přes všechen ten hluk, příjezd a nákupní centra má Dallas překvapivě klidnou stránku – trojúhelníkový kus prvotřídní nemovitosti v centru města vyhrazený pro duchovní obnovu a reflexi. Náměstí díkůvzdání bylo založeno Nadací díkůvzdání jako „místo, kde lidé mohou využít vděčnost jako základ pro dialog, vzájemné porozumění a léčení“. Klidné centrum také navržené Philipem Johnsonem zahrnuje meditační zahradu, Zeď chvály, mezidenominační kapli díkůvzdání a muzeum vděčnosti.

Zdroj: lonelyplanet.com