Divoce náladové nápady na sázecí sudy

Ze všech oblíbených kontejnerových zahradních nástrojů může být tím nejklasičtějším a nejpoužívanějším sud na whisky nebo víno. Díky absolutně nadčasovému vzhledu a vynikající užitné hodnotě jsou tyto sudy perfektním květináčem v téměř jakémkoli zahradním prostředí.

Tyto časem opotřebované sudy lze nalézt téměř kdekoli, včetně místních zahradnických a domácích obchodů, jako je Lowe’s nebo Home Depot, nebo pocházejí od přátel a sousedů, kteří mohou být ochotni se rozloučit s doplňky. Tvar a vzhled jsou docela jednotné: rustikální dřevo, staré kovové vazby a klasická vypouklá silueta.

Tvar dělá ze sudů perfektní hotový květináč. Univerzální vzhled a nadčasová přitažlivost z nich dělá jeden z nejuniverzálnějších kusů zahradní techniky, který můžete vlastnit.

S tímto seznamem se blíže podíváme na nespočet metod a stylů používaných k zahrnutí ručně vyráběné krásy těchto sudů v zahradách po celém světě. Uvidíte širokou škálu vystavených projektů, od standardních dobře vycpaných květináčů až po propracovaná zařízení zahrnující ptačí budky, vodní prvky a další rozmarné prvky.

Doufáme, že se budete těmito fantastickými projekty inspirovat stejně jako my!

1. Klasický sudový sazeč

Pro náš první společný projekt představujeme klasický sudový sázeč, který používá standardní poloviční sud naplněný zeminou a spoustou květin. Toto jednoduché a elegantní řešení květináče dodává každému prostoru rustikální kouzlo.

2. Tumbling květinový záhon

Tento nápad je elegantní a jednoduchý, využívá poloviční sud bez větších úprav. Překlopením na bok můžete zasadit záhon, který se rozlije jako původní tekutý obsah květináče.

 

3. Stupňovaný a soustružený secí stroj

Pomocí pily, kladiva a určité vynalézavosti si můžete postavit svůj vlastní sudový květináč, jak je znázorněno níže. Jakmile je vnější strana posekána, jsou patra otevřena pro výsadbu jakéhokoli druhu zeleně, který preferujete. Náš příklad ukazuje, jak to vypadá přeplněné sukulenty.

 

4. Sázecí stroj na půl sudu

Tento důmyslný projekt zahrnuje jeden velký, ale jednoduchý kousek práce: rozříznutí samotného sudu na polovinu. Jakmile to uděláte, budete mít pro svou zahradu připravený pár stejně životaschopných velkých květináčů.

 

5. Květináč se stojanem na deštníky

Tento báječně účinný nápad hraje na užitečnou velikost a hmotnost sudu s použitím hlubokého květináče k podepření slunečníku na terasu. To lze provést jednoduše a rychle s jakýmkoli polovičním sudem a půdou, pokud máte deštník.

 

6. Ptačí květináč

Tento okouzlující projekt kombinuje užitečnost a vizuální přitažlivost standardního sudového sazeče s přidaným překvapením a krásou vestavěných ptačích budek.

 

7. Květináč s odklápěcím víkem

Zatímco mnoho sadičů na tomto seznamu zahrnuje umístění sudu přímo na zem, tento unikátní projekt přidává ke dnu sadu na míru vyrobených nohou, přičemž původní konec sudu znovu používá jako „vyklápěcí“ víko.

 

8. Sud na čaj

Tento fantastický nápad spojuje užitečnost sudové výsadby s rozmarem čajového dýchánku! Přidáním barvy a ručně vyřezávané dřevěné rukojeti získáte krásnou sadu nadrozměrných „hrnků“ na zahradu.

 

9. Bambusové sudy

Zde je nový twist na standardní sudový sázeč. Pomocí velkého půdního prostoru a hloubky můžete dosáhnout maximálního soukromí a zeleného okolí pomocí pečlivé výsadby bambusu. Rostlina může během krátké doby dosáhnout velké výšky a tloušťky.

10. Plantážník se solárním světlem

Pomocí jednoduchého solárního světla můžete proměnit jednoduchý sudový květináč na něco, co bude přitažlivé i pro noc. Postačí prakticky jakýkoli světlý styl, ale tato oblouková lucerna se stylově prolíná.

 

11. Sázeč mechů

Pečlivé použití nedotčeného zeleného mechu může vašemu novému sudovému květináči dodat vrstvený, neprůhledný vzhled. Tento mechem pokrytý projekt na obrázku s jedinečným stromem vyrůstajícím z půdy vypadá bujně nad betonovou terasou.

 

12. Sázeč fontán

Tento vinný sud, plný leštěných kamenů a šťavnaté zahrady, byl zcela proměněn přidáním fontány s ruční pumpou. Nepřetržitý proud vody a nápadný vzhled z něj dělají holistický, krásný doplněk na zahradu nebo terasu.

 

13. Sázeč brambor

Tento projekt využívá celý sud s jednoduchými bočními výřezy umožňujícími pěstební prostor, čerstvý vzduch a sluneční světlo. Tento nápad je ideální pro pěstování brambor nebo jakékoli hlíznaté rostliny, které vyžadují stín a chladný prostor v půdě.

 

14. Zeleninová zahrada

Náš další projekt ukazuje celou řadu zeleninových (a některých květinových) květináčů vyrobených z vinných sudů. To vytváří úhledně organizovanou zahradu a zároveň umožňuje úžasnou rozmanitost rostlinného života.

 

15. Vodní zahrada

Zde je nápadně originální nápad: použít poloviční sud k vytvoření vodní zahrady plné lilie! Tento projekt vyžaduje trochu práce, ale celý proces je podrobně popsán v následujícím odkazu.

 

16. Stěna plantážníků

Tento nápad kombinuje několik existujících nápadů na sudové květináče, v podstatě spojením k vytvoření krásné „stěny“ zeleně, vyrůstající z rustikálně vyhlížejících nádob. U jedlí, sukulentů a dalších rostlin může být dosažená rozmanitost ohromující.

 

17. Vlak

Zde je nejrozmarnější a nejpropracovanější projekt, který jsme našli. Pomocí několika sudů, ruční práce a spousty trpělivosti a kreativity můžete vytvořit tento fantastický vlak na sázecí sudy, doplněný několika „auty“ plnými bujné zeleně.