DIY krmítka pro ptáky: Udělejte ze své zahrady ptačí ráj

Už jsme začali slyšet to věčné volání jara, zpěv místních ptáků. Není nic optimističtějšího a příznivějšího než štěbetání ptáků, které nám dává vědět, že sníh a zima na rok odcházejí. S touto myšlenkou bychom chtěli zajistit, aby naše domovy byly po celý rok obklopeny místními poklady. Krmítko pro ptáčky si může koupit každý. Když se podíváte dolů na řady okolních domů, pravděpodobně uvidíte opakování stejných modelů. Nejlepší způsob, jak přidat trochu umění a originality do vlastní zahrady? Vytvořte si své vlastní krmítko pro ptáky! Vybrali jsme 15 našich oblíbených nápadů na krmítka pro ptáky z celého webu a sdíleli jsme je zde. Od projektů plné recyklace po nová inovativní využití ovoce, máme pokryto divoké spektrum. U každého obrázku uvidíte odkaz, kde se dozvíte více. Postupujte podle těchto pokynů a najděte všechny pokyny a budete na dobré cestě k tomu, abyste měli nemovitost ve městě, která je nejvíce vhodná pro ptáky!

1. Podavač pro šálky a podšálky

Podle našich propojených pokynů a cvičení s trochou tuku na loktech můžete vytvořit ohromující řadu ptačích krmítek pomocí jakéhokoli typu šálku a talířku a několika minimálních nástrojů.

 

2. Podavače lahví vína

Pro znalce vína už zásoby pro tento projekt možná sedí. Pokud ne, můžete je snadno vytvořit při zábavné noci s přáteli!

3. Old Shoe Feeder

Jako jeden z nejjednodušších nápadů na tomto seznamu je podavač bot překvapivě zábavným projektem. Prakticky každá stará bota může fungovat, a jak je vidět na naší fotografii, z krmítka by se dal udělat i ad hoc domeček pro ptáky!

 

4. Mason Jar Feeder

Pomocí zednické nádoby jakékoli velikosti můžete vyrobit – s nákupem několika dalších doplňků – nádherné, užitkové krmítko pro ptáky. Toto je jeden z nejtradičnějších a nejužitečnějších nápadů na našem seznamu.

 

5. Kartonový podavač mléka

Zde je jeden z nápadů, do kterého se vaše děti mohou rádi zapojit. Staré krabice od mléka nebo džusu lze přelakovat na libovolnou barvu a pověsit pomocí čističů provázků nebo trubek. S vařečkou jako bidýlkem se každá zásoba najde ve vaší kuchyni.

 

6. Pine Cone Feeders

Toto je zábavná variace na tradiční lůjové krmítka, která se nacházejí v obdélníkovém tvaru po celé zemi. I když v maloobchodě nejsou příliš drahé, existuje určité uspokojení z výroby těchto malých krmítek ve vašem vlastním domě s přírodními prvky.

7. Sisalové krmítko pro ptáky

Tento projekt používá pouze nějaké sisalové lano a starou plechovku k vytvoření dokonale vhodného, krásného krmítka. Je to jeden z nejlevnějších nápadů na seznamu, ale také jeden z nejužitečnějších.

 

8. Podavače pro vykrajovátka

Zábavná výroba a fantastická vidět při používání, krmítka pro ptáky ve vykrajovátkách lze zavěsit v úžasné rozmanitosti tvarů. Ptáci je milují a vy je rádi uvidíte. Děti s tím také rády pomáhají!

 

9. Krmítko nanukové tyčinky

Tento neuvěřitelně zábavný projekt je ideální pro zapojení celé rodiny. Děti rády pomáhají, zvláště když se jedná o nanukové tyčinky a přírodu.

10. Podavač pomerančové kůry

Jako jeden z nejpřipravenějších projektů, které máme, je získávání materiálů poloviční zábava! S použitím prakticky jakéhokoli pomeranče a kousku provázku získáte přírodní kelímek, který pojme jakékoli krmivo, které preferujete.

 

11. Ručně vyráběné krmítko z hlíny

Pokud vás baví práce s hlínou a krmení ptáků, proč tyto vášně nespojit? Vytvořením jednoduché misky a použitím provázku a krmiva získáte dokonalé malé domácí krmítko pro ptáčky.

 

12. Krmítko do květináče

Pomocí vrtačky velmi pomalu můžete i vy vytvořit rozkošné malé terakotové krmítko pro ptáčky s použitím prakticky jakéhokoli květináče, který zrovna nevyužíváte.

 

13. Podavač šálků čaje

Jak lépe přivítat na jaře své opeřené kamarády, než tímto krásným krmítkem pro ptáčky v čajovém šálku? Kromě samotného šálku a podšálku budete potřebovat pouze lepidlo a způsob, jak projekt zavěsit!

 

14. Podavač recyklovaného kovu

Jako jeden z více zapojených projektů, pokud jde o nástroje, výsledky této myšlenky hovoří samy za sebe. Existuje jen málo domácích podavačů, které jsou jedinečnější nebo působivější než toto. Naše ukázková fotografie ukazuje jeden zahrnující poznávací značky a stříbro, ale možnosti jsou omezeny pouze vašimi zásobami.

 

15. Okenní podavač

S použitím minimálního množství dovedností při řezání dřeva a několika přísavek můžete mít sladké malé průhledné krmítko přímo na oknech vašeho domova. Nic vám nedovolí bližší pohled na vaše opeřené přátele!

 

Doufáme, že jste stejně nadšení jako my z jara a vyhlídky na krásné vzdušné tlachání v sousedství. S kterýmkoli z těchto fantastických projektů přivítáte na své zahradě množství ptáků!