Invazivní rostliny přebírají moji zahradu (VYŘEŠENO)

Invazní rostliny jsou více než jen rostliny, které jste nechtěli pěstovat na své zahradě a nechcete je tam mít. Mnohé z nich jsou jen plevele, které můžete jednoduše vytrhnout a hotovo. Invazní rostliny se však rychle šíří a hromadí veškerý prostor a živiny, které rostliny kolem sebe potřebují k přežití.

Ve skutečnosti je mnoho invazních druhů nepůvodních druhů, které také předstihují blízké kořenové systémy a ničí tam původní druhy.

Pokud tyto invazivní rostliny zůstanou bez kontroly, mohou zaplavit vaši zahradu a stát se jediným životaschopným druhem, který tam roste.

Naštěstí existuje několik věcí, které můžete udělat pro ochranu vaší zahrady před invazními rostlinami.

Rozložte mulčování
Mnoho invazivních druhů se rozmnožuje pouštěním semen, která vyklíčí do čerstvých sazenic. Chcete-li zastavit tyto plodné rostliny v jejich stopách, položte kolem rostlin silnou vrstvu mulče. To pomůže odradit tato semena od zakořenění.

Ohrada je s hrncem nebo vědrem
Mnoho dalších invazních rostlin se množí tím, že vysílají kořeny, které vyklíčí nové rostliny. Místo toho, abyste se odvážili zabíjet tyto těžko zabítelné druhy rostlin, můžete je jednoduše přesměrovat kolem vašich rostlin.

Chcete-li nahnat tento typ nežádoucí rostliny, vytvořte pro každou ze svých rostlin plastovou ohradu.

Jednoduše vezměte nůž a odřízněte spodní část květináče alespoň 10 palců hluboko. Poté zahrabte svou nově vyrobenou plastovou ohradu kolem jedné z rostlin, které se snažíte chránit.

Minimální hloubka 10 palců je nezbytná, protože to je to, jak hluboko pod povrch země musíte ohradu zapíchnout, abyste zabránili tomu, aby se kořeny invazní rostliny vkradly pod ně.

Všimněte si, že některé invazní druhy, které se množí šířením kořenů, tak činí spíše nad zemí, jako je máta a jahodník. U těchto druhů nebude trik s korralováním fungovat.

Přípravek na hubení plevele ve spreji
Někdy se možná budete muset uchýlit k přípravku na hubení plevele, abyste zbavili svou zahradu invazních rostlin. Pokud jde o zdraví, bezpečnost a odpovědnost vůči životnímu prostředí, existuje spousta přírodních, netoxických přípravků na hubení plevele, které můžete vyzkoušet, nebo můžete jednoduše zvolit ten nejúčinnější, jaký najdete.

Ať tak či onak, ujistěte se, že jej nastříkáte pouze na rostliny, které se snažíte zabít, a ne na rostliny, které se snažíte chránit a udržovat. Čím je plevel mladší, tím je tato technika pravděpodobně účinnější; čím mladší rostliny pěstujete záměrně, tím větší je riziko, že je zabijete.

Udělej si sám/zcela přírodní přípravek na hubení plevele
Jako alternativu k přípravku na hubení plevele zakoupeného v obchodě si můžete také vyrobit svůj vlastní přípravek na hubení plevele, například takový, který se připraví smícháním jednoho šálku bělidla se dvěma až třemi šálky vody. Vyvarujte se nanesení plného bělícího roztoku na rostlinu, protože by mohl velmi dobře kontaminovat vodu šířící se do ostatních rostlin v okolí.

Místo toho můžete invazní rostliny zalít jablečným octem. I když je ocet pro rostliny stále toxický, je mnohem méně toxický než bělidlo, a proto je vhodné jej používat v plné síle. Nasměrujte tok co nejblíže ke kořenovému systému rostliny.

Vykopejte je

Určitě nejúčinnějším a trvalým řešením invazních rostlin na vašem dvoře nebo zahradě je jejich vyhrabání a správná likvidace. Toto je však také nejtěžší a časově nejnáročnější řešení, protože musíte vykopat všechny kořeny, abyste zabránili opětovnému růstu.

V závislosti na velikosti invazní rostliny můžete použít buď rýč nebo ruční lopatku nebo běžnou lopatku. Nejlepší doba k provedení této práce je na podzim a na jaře, kdy je půda nejpříznivější pro kopání, tzn. vlhké a přesto drobivé.

Bonusem této techniky je, že jakmile tímto způsobem odstraníte invazivní rostliny až ke kořenům, připravíte půdu dokonale pro výsadbu některých trvanlivých a odolných původních rostlin, jako jsou půdopokryvné rostliny, okrasné trávy, keře. a stromy.