Jak cestovat po jihozápadě USA s nízkým rozpočtem

Od zábavy ve městě Sin City až po úchvatnou krásu národních parků, tato scénická trasa obsahuje úžasné památky a chutě do zvládnutelného itineráře.

Pokud hledáte dovolenou, která zahrnuje teplé slunce, nádhernou pouštní krajinu, zasněžené hory a velkoměstský styl, americký jihozápad je tou správnou volbou. Zde objevíte 24/7 vzrušení z Vegas, nadpozemskou krajinu národních a státních parků (vzpomeňte si na kaktusy podobné humanoidům a červené skály) a živé komunity a kulinářské scény Phoenixu a El Pasa. Zde je krok za krokem cenově dostupný itinerář, který zahrnuje ubytování vhodné pro peněženku a navíc nejlepší místa, kde můžete ochutnat jihozápadní chutě.


Las Vegas, Nevada
Nastartujte svůj motor v Las Vegas, kde legendární Strip láká nekonečnými neony a hraním, jídlem a pitím, kdo má čas spát. Dokonce i ty největší hotely zde obvykle nabízejí rozumné ceny za noc – například pokoje v Circus Circus Hotel, Casino a Theme Park mohou začínat již na 25 USD/noc, ale mějte na paměti, že daně a standardní poplatky mohou přidat dalších minimálně 40 USD. /noc do vašeho pobytu.

Podívejte se na úplný seznam: 51 cenově dostupných objevů v celé Americe 2020

Než vyrazíte na cestu, možná budete chtít stihnout koncert, divadelní představení nebo stand-up komedii a pamatujte, že Vegas nabízí spoustu nepředvídatelných lahůdek mimo vyšlapané cesty, jako je Neonové muzeum s neuvěřitelnou řadou jasných světel. a kýčovité designy a překvapivě strhující Národní muzeum organizovaného zločinu a vymáhání práva, běžněji známé jako Mob Museum. Možnosti jídla, od šokujících cenově dostupných bufetů až po hamburgery za 700 dolarů, poskytují něco pro každou kulinářskou preferenci. (Udělejte si prohlídku Taste Buzz Food Tour a ochutnejte od všeho trochu.)

Státní park Valley of Fire, Nevada
Necelou hodinu jízdy z Las Vegas po silnici I-15 North, Valley of Fire State Park, v Mohavské poušti, působí jako na světě. Když vstoupíte do parku, zůstanete na Valley of Fire Scenic Byway, jediné hlavní silnici, která vede asi 11 mil a spojuje východní a západní vchody. Zastavte se na jednu z výjimečných túr parku, kde můžete prozkoumat ikonické červené aztécké pískovcové útvary, které dávají parku jeho jméno – načasování návštěvy tak, aby zahrnoval alespoň jeden západ slunce, je nutností, protože kombinace zlatého světla a tmavě červené barvy skály vytvářejí stejnojmenný „oheň“.

Kromě svých geologických zázraků je Údolí ohně také domovem zbytků prehistorických komunit, jako jsou petroglyfy u cest a starověké skalní umění. Mějte oči na stopkách a sledujte divokou zvěř, jako je antilopa, bobcat, kojot a nevadské státní zvíře, pouštní ovce tlustorohá.

Přijeďte s piknikovým jídlem a občerstvením a spoustou vody a sbalte si vrstvy oblečení: zimní teploty se mohou od poloviny 70. let změnit až k bodu mrazu; letní teploty se pohybují od více než 100 stupňů ve dne až po mnohem chladnější noc. Valley of Fire můžete považovat za jednodenní výlet z Vegas nebo si na noc zarezervovat jeden z více než 70 kempů v parku.

Phoenix, Arizona
Z oblasti Vegas/Valley of Fire si budete chtít vyhradit den na 300 mil dlouhou cestu po US 93 South do Phoenixu v Arizoně; pokud vám více než čtyři hodiny v autě připadá jako dlouhá cesta (zápaďáci počítají s dojezdovými vzdálenostmi jinak než ti, kteří navštíví z východu), naplánujte si zastávku v Kingmanu v Arizoně, kde zastávka na ranči Alpacas of the Southwest potěší děti všech věky.

Až budete ve Phoenixu, budete chtít strávit alespoň celý den objevováním pátého největšího města Ameriky (s populací více než 1,6 milionu). Vydejte se na výlet po stezkách na hoře Camelback za nejlepšími výhledy; návštěva parku Papago s červenými skalními pahorky, botanickou zahradou a zoo jen pár minut od centra města; a zastavte se u bývalého zimního domova architekta Franka Lloyda Wrighta, Taliesin West, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO, pro jeho krásnou syntézu moderního designu a místností a zahrad inspirovaných pouští. Nenechte si ujít Heard Museum, oslavující historii a kulturu indiánských obyvatel s rozsáhlou sbírkou umění a artefaktů. Natankujte v oceněné Pizzerii Bianco na Heritage Square, a když je čas si odpočinout, Phoenix nabízí řadu cenově dostupných ubytování, jako je stylový Cambria Hotel Downtown Phoenix.

Národní park Saguaro, Arizona
Z Phoenixu pojedete po I-10 East na dvě hodiny jízdy do národního parku Saguaro. Připravte se na setkání s gigantickými humanoidními formami kaktusů Saguaro, některé vysoké až 50 stop a staré až 200 let. Někteří návštěvníci přísahají, že kaktusy získávají skutečně lidský vzhled a osobnost, což jen přidává na nadpozemské kvalitě tohoto jihozápadního výletu. Park je také domovem 8000 stop hor a jedinečných pouštních zvířat, jako jsou oštěpy, pouštní želvy a mexická skvrnitá sova.

Začněte v jednom z návštěvnických center parku, kde najdete mapy a rady ohledně výletů, muzejních exponátů, kaktusové zahrady a programů pod vedením strážců. Možnosti ubytování pro návštěvu Saguara sahají od nóbl vykopávek v nedalekém Tucsonu, jako je University Inn, až po kempování v zapadákově oblasti Rincon Mountain District (aktuální možnosti kempování najdete v návštěvnickém centru parku).

El Paso, Texas
Z Tucsonu se vrátíte po I-10 East na čtyři hodiny jízdy napříč Novým Mexikem, než se ponoříte do západního rohu Texasu, kde na vás čeká El Paso. Toto pulzující město je připraveno na detailní záběr. Stavební boom v posledních letech vedl k výjimečným hotelovým výhodám, jako jsou pohodlné a spolehlivé pobyty v Doubletree nebo Holiday Inn Express, a k renesanci komunitního ducha.

Zahrajte si baseballový zápas menší ligy a fanděte rodnému městu Chihuahuas, popíjejte výjimečné místní řemeslné pivo a projeďte se nově zrekonstruovanou tramvajovou linkou. Vyhraďte si alespoň den na to, abyste poznali toto důležité muzeum umění v pohraničním městě a nádherný státní park Franklin Mountains.

Národní park Carlsbad Caverns, Nové Mexiko
Vydejte se na východ US-62 a vydejte se na dvě hodiny jízdy z El Pasa do jednoho z nejpozoruhodnějších amerických národních parků, Carlsbad Caverns. Nad zemí je park domovem krásných pastvin, nádherných hor Guadalupe a kaňonů. Níže prozkoumáte jedinečný jeskynní systém, který svým rozsahem a vizuálním dopadem konkuruje všem na Zemi – ve výšce 250 stop a délce 4000 stop se skutečně nepodobá ničemu, co jste kdy viděli.

Prohlídky jeskyní pod vedením strážců, túry mezi horami a kaňony s průvodcem a další praktické programy udrží každého člena rodiny v kontaktu. Spolehlivé ubytování je k dispozici asi půl hodiny jízdy od parku v Karlových Varech, NM, od motelů u silnic až po Quality Inn & Suites.