Jak cestovat po severozápadním Pacifiku s nízkým rozpočtem

Od shonu velkých měst s pulzujícím jídlem a kulturou až po poklidné chvíle v některých z nejpoutavějších amerických parků, scénická jízda z pobřeží Tichého oceánu do Idaha dělá skvělou dovolenou.

Znovu a znovu se objevují dvě hlavní otázky týkající se plánování dovolené: Město nebo země? Oceán nebo hory? Ale jsou místa, kde odpověď na obě otázky zní: „Ano, ano, ano a ano“. Americký pacifický severozápad může být nejlepším příkladem, který se může pochlubit pacifickými plážemi a pobřežním pohořím, městy Seattle a Portland, nádhernými řekami a lesy a rozhodně chladným malým městem Boise na úpatí Skalistých hor.

Jste připraveni začít? Zde je podrobný itinerář, který vás provede jedním z nejpřínosnějších regionů USA.


Seattle
Začněte svůj výlet po severozápadním Pacifiku v Seattlu ve státě Washington, kde si dopřejete čerstvé mořské plody, legendární kávu, jízdu na mořském kajaku a další. Pike Place Market je ikonický a rušný, ale stojí za to ho navštívit pro čerstvé ryby a další kulinářské speciality – procházky a focení jsou zdarma. Nenechte si ujít skvělá muzea v Seattlu, včetně rotujících exponátů a vynikajících prohlídek s průvodcem ve Frye Art Museum, sbírku světové třídy v Seattle Art Museum a nesmírná (a nesmírně působivá) díla, která najdete v Olympic Sculpture Park.

Když už mluvíme o parcích, dostatek zeleně v Seattlu si zaslouží monopolizovat většinu vašeho času zde; od malého parku Waterfall Garden Park v městské části Pioneer Square po více než 500 akrů lesů a pláží Discovery Parku, budete si muset připomínat, že jste stále ve městě. A pro dramatické panoramatické výhledy si odpusťte výlet do Space Needle a vydejte se raději do Kerry Parku nebo Queen Anne Hill. Pokud plánujete strávit noc nebo více v Seattlu, než vyrazíte na cestu, hotel Max v centru města má výhodnou polohu pro procházky k hlavním památkám a jeho stylové pokoje jsou ideálním místem k odpočinku, než vyrazíte na cestu.

Olympijský národní park
Ze Seattlu narazíte na I-5 South, poté na 101 North, když budete obloukem kolem spodní části Puget Sound a pak nahoru na olympijský poloostrov, dvě hodiny jízdy do jedné z méně známých, ale naprosto nezapomenutelných destinací National Park Service: Olympijský národní park. Zde si návštěvníci mohou dopřát kilometry tichomořského pobřeží, prozkoumat jeden z posledních deštných pralesů mírného pásma v USA a pozorovat pobřežní vrcholy po snadno dostupných turistických stezkách.

Pohodlné ubytování v parku zahrnuje Kalaloch Lodge, pokoje začínají hluboko pod 150 $/noc; nedaleké půvabné město Port Angeles se také může pochlubit řadou cenově dostupných nemovitostí.

Portland
Z olympijského poloostrova se ponoříte do Oregonu: po I-5 South jeďte tři hodiny autem k výjimečné potravinové scéně a parkům Portlandu. Pro ty, kteří dávají jídlo na první místo seznamu úkolů na cestách, je Portland epicentrem yum. Pro retro-chic atmosféru a hovězí maso a martini si rezervujte stůl v Clyde’s Prime Rib; prozkoumejte zálibu města pro řemesla v jeho nesčetných řemeslných pivovarech, uzenářství a sýrárnách, řadě cenově dostupných a chutných food trucků.

A stejně jako Seattle, ale v menším měřítku, Portland se může pochlubit parky, včetně Mt. Tabor a Forest Park, které zabaví každého návštěvníka na několik dní, a program sdílení kol s desítkami stanic usnadňuje prozkoumávání. . Jupiter Hotel, luxusní riff na motorestu z poloviny století v městské čtvrti Lower Burnside, s cenově dostupnými pokoji informovanými o pop-artu, si zamilujete.

Soutěska řeky Columbia
Z Portlandu budete projíždět a vyjíždět z Oregonu a Washingtonu po I-84 East a WA-14 asi půl hodiny na cestě, abyste si mohli dopřát cestu podél Columbia River Gorge s bohatými scénickými odbočkami. a okolních vinařství světové úrovně.

Cascade Mountains slouží jako vaše scénická kulisa, když si řeka razí cestu pohořím na své cestě do Pacifiku; dávejte pozor na vodopády na dohled od dálnice a zvažte, zda se vydat na horská kola a pěší turistiku. Pokud plánujete strávit jednu nebo dvě noci, působivé nedaleké nemovitosti, jako je Westcliff Lodge a Columbia Gorge Hotel & Spa, nabízejí spolehlivé ubytování vhodné pro peněženku. A strávení noci vám umožní udělat si čas na popíjení některých výjimečných rulandských modrých, chardonnay a dalších vín v regionu.

Boise
Boise, Idaho, vás přivítá řadou funky obchodů v centru města, horskými stezkami na úpatí Skalistých hor, které jsou dostupné přímo z města, a celkovou designovou atmosférou. Z Columbia River Gorge jeďte po I-84 East na pět hodin jízdy. (Pokud mezi tím hledáte zastávku, abyste si jízdu přerušili, zvažte Baker City v Oregonu, které nabízí obnovené centrum města, projížďky kočárem a hraničící pohoří Elkhorn a Wallowa.)

V centru Boise si zamilujete nákupy v jedinečných podnicích, které nabízejí historické nálezy, knihy s místní tematikou a řemeslné poklady, jako je ocet zrající v sudu a olivový olej. Při procházkách dávejte pozor na veřejné umění, které město učinilo prioritou, včetně stromu vytvořeného z úlomků kovu a dalších projektů, které oživují ulice. Pokud jste na návštěvě v dubnu až prosinci, zastavte se na centrálním trhu hlavního města, kde najdete neuvěřitelnou řadu řemesel a jídel vyrobených v Idahu. A naprosto milujeme, jak Modern Hotel and Bar nabízí pokoje inspirované uměním a restauraci, která čerpá z rozmanitých francouzských a severoafrických vlivů, to vše v modernizovaném bývalém motelu s pokoji od 150 USD/noc.

Údolí Snake River
Zakončete svůj výlet tím, že objevíte údolí Snake River v Idahu – dvě hodiny jízdy z Boise po I-84 East – kde vám návštěva 500 stop vysokého mostu Perrine Bridge přes kaňon Snake River Canyon vezme dech. Prozkoumejte jižní okraj kaňonu po zpevněné stezce a nenechte si ujít jednu z nejcennějších památek na tomto výletu, Shoshone Falls. Ubytujte se v nedalekém Twin Falls, kde je několik spolehlivých motelových řetězců, které nabízejí dobrou hodnotu.

Zdroj: lonelyplanet.com