Jak pěstovat chilli papričky

Ať už své pálivé chilli papričky pěstujete doma nebo venku, toto video vám ukáže, co musíte udělat, abyste své chilli papričky pěstovali, pěstovali a sklízeli.

Níže uvedené video vám ukáže, jak založit chilli papričky v interiéru ze semen, jak rostlinu zaštípnout, abyste podpořili větší sklizeň, a jak často zalévat a přihnojovat rostoucí rostlinu. Existují také kroky, které pokrývají, jak úspěšně pěstovat rostliny v interiéru.

Jakmile je vaše rostlina sklizena, video popisuje, jak sušit papriky pro pozdější použití. Ne všechny papriky jsou vhodné k sušení a video vysvětluje, jak vybrat, které papriky šetřit. Dodržováním každého kroku vypěstujete zdravé papriky, které se hodí k různým pokrmům a úpravám.

Vědět, jak se o své rostliny starat, vám pomůže dát jim to, co potřebují k produkci zdravých a chutných paprik ve velkém množství.

Krok 1: Výsev na jaře
Chilli papričky jsou rostliny horkého počasí. Vzhledem k tomu, že preferují teploty v rozmezí 68-72 stupňů Fahrenheita (20-24 stupňů Celsia), semena se obvykle vysévají uvnitř v malých květináčích nebo podnosech na semena.

Krok 2: Klíčení semen
Jakmile pro vaše semena vytvoříte teplé místo, zasaďte je do pěstebních nádob a se semenným kompostem. Zalévejte rostliny, nechte vodu odtékat.

Sazenice vzejdou do týdne až dvou od výsevu. Jak rostou, aby si udržely teplou teplotu nad 64 stupňů Fahrenheita (18 stupňů Celsia) a poskytují rostlinám jasné světlo.

Krok 3: Výměna květináčů při růstu rostlin
Přeneste rostliny do větších částí pomocí víceúčelového kompostu. Když jsou rostliny 4 palce (10 cm) vysoké, krmte je tekutým hnojivem pro rajčata.

Krok 4: Ustřihněte několik stonků
Když rostliny dosáhnou výšky 8 palců (20 cm), ustřihněte několik horních stonků. To povzbuzuje
růst dalších plodných stonků.

Krok 5: Přeneste hrnce ven, abyste je utáhli
Pokojové rostliny nejsou odolné vůči venkovním teplotám, i když je venku teplo. Přeneste své rostliny do venkovního života tím, že je během dne vynesete ven. Umístěte je na teplé, mírně stinné místo. Pokud to budete dělat asi týden, vaše rostliny se přizpůsobí venkovním teplotám a dennímu světlu.

Krok 6: Plant Outs
Pokud plánujete pěstovat své rostliny v půdě, budete muset vyjmout rostliny z květináčů a umístit je na připravené místo. Na místě výsadby vykopejte jamku, která je stejně hluboká jako květináč. Vyjměte rostlinu a vložte ji do připravené jamky a dobře ji zalévejte. Pokud máte na zahradě slimáky, je vhodná doba položit proti slimákům pelety.

Krok 7: Použijte Sturdy Stake pro podporu
Rostliny chilli papriček vyžadují vysazování. Vyberte tenký, ale pevný dřevěný kolík a vložte jej do pěstebního média poblíž rostliny. Přivažte rostlinu ke kůlu pomocí měkkého materiálu. Pokud vaše rostlina chilli papričky produkuje velké papriky, použijte několik podpěr, aby se rostlina nepřevrátila.

Krok 8: Pokračujte v pěstování uvnitř
Některá podnebí neumožňují pěstování pepře venku, nebo se můžete jednoduše rozhodnout pěstovat rostliny uvnitř. Pokud je tomu tak, přesuňte rostliny do větších květináčů, které pojmou zbytek jejich růstu. Nejlepší velikostí jsou hrnce s průměrem 10 palců (25 cm). Přesuňte rostliny na slunné okno, kde budou dostávat jasné světlo.

Krok 9: Pravidelně krmte a zalévejte rostliny
Rostliny pepře potřebují k růstu vodu a živiny. Rostliny v nádobách vyžadují více vody než rostliny v zemi, ale obě je nutné pravidelně zalévat. Pravidelně také přihnojujte, abyste podpořili zdravý růst.

Krok 10: Sklizeň, pokud je dostatečně velká
Během několika týdnů jsou papriky připraveny ke sklizni. Sklizeň podle velikosti, nikoli podle barvy. Zelené a červené papriky lze sklízet, když jsou dostatečně velké. Když přijde čas na sušení paprik, vyberte si papriky s tenkou slupkou. Je méně pravděpodobné, že zahnívají. Papriky s tenkou slupkou lze sušit na stojanech v dobře větraných prostorách, které jsou suché a teplé.