Jak pěstovat kolumbíny

I když existuje mnoho esteticky přitažlivých rostlin, které by se člověk mohl rozhodnout pěstovat ve své zahradě, kolumbíny jsou obzvláště atraktivní rostlinou. Rostlina columbine (oficiálně označovaná jako Aquilegia) je trvalka, která se poměrně snadno pěstuje. Na jaře kolumbína kvete v nepřeberném množství půvabných barev a krásné odstíny se objevují z přitažlivého listí rostliny, které se na podzim změní na kaštanové. Kromě toho lze zvonovité květy využít pro aranžování řezaných květin a jsou oblíbenými kolibříky. Jednotlivci, kteří mají zájem o optimalizaci své zahrady, si uvědomí, jak esteticky přitažlivá a funkční rostlina ve skutečnosti je, mohou se chtít naučit tuto rostlinu pěstovat.

Tipy na pěstování Columbines
Když začnete s pěstováním kolumbín, všimněte si, že nemusíte být příliš zaměření na půdu, ve které jsou vysazeny. Jednoduše se ujistěte, že půda není příliš suchá a že je dobře odvodněná. Přestože kolumbíny ve většině regionů oceňují plné slunce, neužijí si extrémně horké počasí, zejména v letní sezóně. Z tohoto důvodu je dobré ponechat kolumbíny částečně zastíněné a zároveň jim poskytnout vydatné množství mulče, aby se zajistilo, že půda zůstane vlhká. Tato strategie je zvláště účinná a důležitá v teplejších oblastech, jako je jih. (Všimněte si také, že mulč je užitečný při izolaci a ochraně rostlin během zimního období.)

 

Tipy pro výsadbu Columbine
Ideální čas pro výsadbu semen květů kolumbiny je kdykoli mezi začátkem jarní sezóny a začátkem poloviny léta. Dokud budou kolumbíny opatřeny dostatečným množstvím světla, nebudete je muset zakrývat. Rostliny snadno rostou ze semen a rychle se množí, jakmile se usadí v dobré půdě, což znamená, že zahradníci hledající relativně snadnou rostlinu nalezli odpověď v kolumbíně. Když začnete s výsadbou kolumbiny, všimněte si, že květy se objeví až ve druhém roce.

Jak se starat o Columbine Plant
Aby byly vaše kolumbíny v původním stavu, je důležité, abyste se o ně dobře starali. Aby to bylo možné, musí být během počátečních fází růstu udržovány velmi vlhké. Obvykle to může zahrnovat zalévání každý den, ale měli byste být schopni se podívat na rostlinu i na okolní půdu, abyste zjistili, zda potřebují vodu nebo ne. Jakmile jsou rostliny usazeny, obvykle zjistíte, že týdenní zavlažování je dostatečnou údržbou k udržení rostlin v optimálním stavu. Je však důležité poznamenat, že mohou nastat některé situace (jako jsou prodloužená období sucha), během kterých kolumbíny vyžadují dodatečné zalévání.

Kromě zajištění toho, aby byly vaše kolumbíny dobře zavlažovány, je důležité si uvědomit, že je třeba jim každý měsíc poskytnout hnojivo rozpustné ve vodě. Když budete své kolumbiny pravidelně hnojit, budou produkovat silnější, plnější listy a jasnější květy. Vzhledem k tomu, že optimalizace procesu kvetení kolumbíny je nedílnou součástí maximalizace její estetické přitažlivosti, je důležité poznamenat, že k urychlení dalšího kvetení lze použít pravidelné odlučování.
Řešení problémů
Zatímco rostliny columbine netrpí velkým množstvím problémů, hmyzí škůdci mohou být pravidelně problémem. Existují však udržitelná řešení, takže se zahradníci nemusí obávat, že by tito škůdci ohrozili estetický vzhled nebo živobytí rostliny. Pokud si všimnete přítomnosti obtížných škůdců, lze rostlinu účinně ošetřit neemovým olejem.

Závěr
Jak je zřejmé z výše uvedeného stručného přehledu, kolumbíny jsou naprosto úžasně vypadající rostliny, které mohou přispět ke kultivaci krásné zahrady. Péče o columbines a jejich pěstování není obtížné a proces můžete zahájit již dnes podle jednoduchých pokynů uvedených výše. Pravděpodobně tak zjistíte, že se vaše zahrada stane krásným útočištěm, jakým by měla být. Hodně štěstí!