Jak používat kukuřičnou mouku ve vaší zahradě

Existuje mnoho různých způsobů, jak lze kukuřičnou mouku využít ve vaší zahradě. Skvělou zprávou je, že jeho používání umožňuje dokončit úkoly bez rizika poškození domácích mazlíčků nebo dětí. Zde je několik nápadů na použití kukuřičné mouky ve vaší zahradě, které byste možná chtěli zvážit.

Stimulujte kompostování
Kompost je skvělý způsob, jak přidat živiny pro vaše rostliny do vaší zahrady. Pomáhá také uvolňovat tyto živiny rychlostí, kterou je vaše rostliny mohou využít.

Kompost také pomáhá zemi udržet vlhkost, aby vaše rostliny nevysychaly na horkém letním slunci.

Kompostování může také pomoci odstranit toxiny z půdy a zároveň ji ponechat ve skvělé kondici, aby podpořila kořeny rostlin. Když vyrábíte kompost, nezapomeňte začlenit kukuřičnou mouku v poměru jedna libra na krychlový yard.

Pomůže vašim materiálům rychleji se rozložit podporou prospěšných mikrobů a také pomůže urychlit proces kompostování. Pokud jste s výrobou kompostu začali pozdě, zvyšte množství kukuřičné mouky, protože to proces urychlí.

Příprava postele
Když připravujete svou zahradu na výsadbu, nezapomeňte do země zapracovat kukuřičnou mouku. Měli byste se zaměřit na dávku asi 30 liber celozemné nebo zahradnické kukuřičné mouky na 1 000 čtverečních stop.

Vaše rostliny ocení extra živiny, které mohou získat z kukuřičné mouky.

Začlenění kukuřičné mouky také pomůže zabránit tomu, aby se plevel rozjel. Rostliny pěstované v zahradách, kde se do půdy zapracovává kukuřičná mouka, často trpí méně chorobami.


Léčba plísně skvrnitosti listů
Pokud si na listech všimnete hnědé skvrny, pak mohou trpět nějakou skvrnitou houbou. I když byste se měli vyhnout zalévání listů, když dáte žíznivým rostlinám nápoj, a hmyz může způsobit plíseň na listech, mnoho případů reaguje velmi dobře na kukuřičnou mouku. Snažte se aplikovat kukuřičnou mouku v poměru dvě libry na 1 000 čtverečních stop.
Zatímco celá mletá kukuřičná mouka obvykle funguje nejlépe, můžete použít téměř jakýkoli druh kukuřičné mouky.

Můžete si také připravit čaj z kukuřičné mouky smícháním jednoho šálku kukuřičné mouky s pěti galony vody a jejím postříkáním na postižené rostliny. Když už jste u toho, můžete také nastříkat tuto kúru na hnědé skvrny na vašem dvoře, aby se znovu ozelenily. V obou případech byste měli po aplikaci kukuřičné mouky zalévat.


Kontrola plevele
I když jste udělali hodně pro to, abyste zastavili růst plevele tím, že jste do půdy před výsadbou zasadili kompost na bázi kukuřičné mouky, pokud zaznamenáte plevel, můžete znovu použít kukuřičnou mouku. Zkuste aplikovat dvě libry na 100 čtverečních stop. Zkuste si pro aplikaci této směsi vybrat období, kdy nebude pršet. Pokud je to možné, nechte zahradu vyschnout.

Kontrola hmyzu
Použití kukuřičné mouky je zvláště účinné při hubení mravenců. Jednoduše nasypte kukuřičnou mouku tam, kde vidíte, jak se mravenci pohybují. Budou nosit kukuřičnou mouku zpět do svého hnízda, kde na ní budou hodovat. Protože jejich systémy nezvládají lepek, zemřou hlady.

Kontrola řas
Pokud máte na zahradě vodní prvek nebo pěstujete vodní zahradu, pak tam použijte kukuřičnou mouku. Použijte jej v poměru 5 liber na 1 000 čtverečních stop, abyste svázali přebytečný fosfor ve vodě. Pomáhá také udržovat rovnováhu pH ve vodě, aby řasy nemohly začít růst. Vzhledem k tomu, že tato léčba je nejúčinnější, když je kukuřičná mouka na dně vody, zvažte umístění kukuřičné mouky do pytloviny nebo síťovaného sáčku spolu s některými kameny. Poté sáček vhoďte do vody.

Existuje mnoho různých způsobů, jak využít kukuřičnou mouku na vaší zahradě. Skvělou zprávou je, že vaše zahrada bude vypadat krásně a vy nebudete škodit životnímu prostředí.

Zdroj: gardenloversclub.com