Jak přimět vaše hortenzie, aby zmodraly

Modrá je oblíbeným odstínem zahradníků. Trend používat modré květy, jako jsou hortenzie, roste. Než se však pokusíte, aby hortenzie zmodraly, je tu trochu studia a plánování.

Síran hlinitý a pH půdy – rozhodněte se pro rovnováhu
Půda, jak ví každý zahradník, ovlivňuje konečný výsledek vzhledu květin a jiných květů. Hortenzie jsou bílé shluky, které rostou do keřů asi šest stop na výšku a tři až čtyři stopy na šířku, v závislosti na dostupné pěstební místnosti.

Hortenzie jsou krásným doplňkem zahrady, když jsou ošetřeny síranem hlinitým, aby se bílé shluky květů změnily na nádherně modrou barvu.

Půdní testery lze zakoupit v jakémkoli místním zahradním centru a mají velkou hodnotu při udržování adekvátního pH potřebného k zmodrání hortenzie. Síran hlinitý se také prodává v zahradních centrech ve dvou až třílibrových baleních pro běžné použití.

pH půdy pro hortenzie
Hortenzie milují kyselou půdu s hodnotou pH pět až sedm. To poskytuje kyselou rovnováhu potřebnou k udržení zdraví hortenzií. Přidáním síranu hlinitého do půdy chemická reakce síranu hlinitého v půdě s pěti až sedmi úrovněmi pH změní kvetoucí hortenzie krásný odstín modré.

Jak aplikovat síran hlinitý na hortenzie
Nejlepší způsob, jak aplikovat síran hlinitý na hortenzie, je postupovat podle pokynů na obalu. Ve většině případů se síran hlinitý aplikuje do půdy kolem základny rostliny hortenzie.

Nezapomeňte půdu lehce obracet zahradnickými vidlemi, aby se chemická reakce zapracovala hlouběji do půdy. Pro tmavší modrý odstín přidejte síran hlinitý několik týdnů po první aplikaci. Před přidáním druhé aplikace zkontrolujte hladinu pH.