Jak si vyrobit vlastní jedinečnou mozaikovou ptačí koupel

Krok 1
Nejprve si můžete vzít plastový talířek na rostliny, který lze zakoupit v železářství za asi pět dolarů.

Krok 2
Dále si kupte několik vícebarevných talířů z místního dolarového obchodu. Barvy, které si vyberete, výrazně ovlivní design vaší mozaiky.

Krok 3
Pomocí několika plastových velkých sáčků na zip umístěte talíře dovnitř a upusťte je na zem, aby se rozbily. Rozbité desky by se nyní měly rozbít na lépe zvládnutelné střepy. Chcete-li tento proces urychlit, použijte kladivo a rozbijte je na ještě menší velikosti.

Krok 4
Postříkejte pánev nějakým podšálkem, aby mohla kousky snadněji přilepit na povrch podšálku. Toni totiž používá lepidlo, které nejlépe funguje s vodou.

Krok 5
Dále zvedne kousky talíře a uspořádá je do mozaikového designu, který si přejete. Toni v této části procesu používá také skleněné korálky pro akcenty.
Krok 6
Jakmile je stanoven preferovaný design, můžete zahájit proces lepení. Pro tuto část procesu použijte malé kousíčky, které udrží střepy mozaiky na místě. Nechcete to přehánět, protože později budete používat spárovací hmotu k udržení mozaiky na místě. Můžete také nastříkat trochu vody, aby lepidlo lépe přilnulo. Pokud je to druh, který se váže s vodou, roztáhne se, a proto byste měli používat malé kapky.

Krok 7
Pokud byste chtěli okraj podšálku ozdobit skleněnými korálky pro design, můžete je tam také nalepit. Pokud korálky začnou odpadávat, protože je lepidlo nepřilepilo na místo, použijte malířskou pásku, která je drží na místě, dokud nezaschnou.

Krok 8
Jakmile jsou kousky usazeny na místě, promíchejte spárovací hmotu podle pokynů na obalu. Talíř zcela potřete spárovací hmotou tak, aby na něm byla tenká vrstva.

Krok 9
Jakmile se spárovací hmota nanese na talířek, setřete vrstvy přebytečné spárovací hmoty vlhkou houbou. Jakmile je setřeno, měli byste snadno vidět své mozaikové kousky a korálky.

Krok 10
Nechte nasáklý talířek uležet asi dvě hodiny. Po dokončení skutečně otřete talířek od přebytečné spárovací hmoty nebo nečistot.

Krok 11
Počkejte další tři dny, než spárovací hmota zcela zaschne.

Krok 12
Naneste několik vrstev tmelu na dlaždice a spárovací hmoty na mozaikový talířek.

Krok 13
Počkejte dalších asi 24 hodin, než tmel ztuhne.

Krok 14
Nastříkejte na uzavřený talířek čirý ochranný nátěr; tím bude zajištěno, že celá vana pro ptáky bude plně vodotěsná a bude schopna odolat povětrnostním vlivům.

Krok 15
Jakékoli přebytečné kousky můžete použít k vytvoření další koupele pro ptáky. Pro jiný akcent použijte na tuto mozaiku různé barevné spárovací hmoty a talířové střepy.