Jak strávit 2 dny v Seattlu

Seattle, domov gigantů jako Boeing, Microsoft, Amazon a Starbucks, je rostoucí město, které se navždy mění. Město má několik fantastických pivovarů, kde můžete ochutnat řemeslná piva, a může se pochlubit mnoha atrakcemi od Space Needle po Museum of Flight. Ano, prší, ale léta jsou nádherná a je to ideální období roku vyrazit ven a navštívit místa, jako je ostrov Vashon a vodopády Snoqualmie. Seattle jako brána do severozápadního Pacifiku je skvělým místem, kde se můžete na pár dní založit, než se vydáte na výlet podél pobřeží. Pokud máte v Seattlu 2 dny, doporučuji vám vidět a udělat toto:

Den 1: Centrum Seattlu

První den budete pravděpodobně chtít prozkoumat vše, co centrum Seattlu nabízí. Pokud ale máte chuť na alkoholický nápoj, doporučujeme zamířit do Copperworks Distillery, kde můžete ochutnat spoustu různých destilátů vyrobených ze sladového ječmene a destilovaných v tradičních měděných destilačních přístrojích. Po pár ginech, vodkách a whisky se však možná budete potácet z palírny!

Dále zamiřte na Pike Place Market, který je světově proslulý svým „házením ryb“, kde prodavači ryb baví turisty házením ryb, které si zákazníci zakoupili před zabalením. Tradice vlastně začala, aby se celý proces urychlil, ale nyní je to také docela zábavný akt. Po procházce Pike Place Market se vydejte do vůbec prvního Starbucks. Káva zde chutná stejně jako káva v každém druhém Starbucks, ale fronta venku je obrovská jen proto, že je první.

Dále zamíříte do Space Needle, která je nejznámějším orientačním bodem v Seattlu. Space Needle, postavená pro světovou výstavu v roce 1962, dominuje panoramatu Seattlu a nabízí skvělé výhledy z vyhlídkové plošiny. Je to rozhodně jedna z věcí, které musí každý udělat při své první návštěvě Seattlu.

Hned vedle je Chihuly Garden and Glass Museum, které je domovem některých nádherných uměleckých děl slavného umělce foukaného skla Dale Chihuly. I když nejste zrovna na umění, je to opravdu působivé a skvělý způsob, jak zabít hodinu. Vrcholem je rozhodně „Glasshouse“ – 40 stop vysoká stavba zimní zahrady s oranžovými a žlutými skleněnými květy na stropě.

Jakmile skončíte v Chihuly Garden and Glass, zamiřte dolů do střešního baru Frolik na drinky při západu slunce – toto místo je opravdu zaneprázdněné, pokud je teplý letní den. K večeři podává Noi Thai vynikající autentické thajské jídlo v propracovaném prostředí.

2. den: Georgetown a muzeum létání

Letecké muzeum je bezesporu jednou z nejlepších atrakcí v Seattlu. Pokud jste #avgeek nebo prostě milujete letadla, pak je toto muzeum přímo pro vás. Mají zde všechny typy letadel, které si lze představit, vyprávějí příběh letu od minulosti až po současnost. Vrcholem je určitě let na Concorde a prezidentově letadle – Air Force One.

Poté se pravděpodobně budete cítit trochu nervózně, takže navštivte Sisters and Brothers – podnik Nashville Hot Chicken, kde se podávají místní řemeslná piva a nejlepší smažené kuře, jaké jste kdy ochutnali. Toto místo je roztomilé a nezávislé, navíc mají venku stoly a židle, takže si můžete užívat slunce.

Charles Smith Winery je hned vedle, takže se vydejte na ochutnávku vín. Místo je světlé a vzdušné, s prostorným salonkem v patře, kde můžete posedět a vychutnat si výhled z oken od podlahy až ke stropu.

Kde se ubytovat v Seattlu
2 dny nejsou moc času na prozkoumání Seattlu, ale rozhodně vám umožní zaškrtnout některé z nejlepších věcí, které můžete ve městě dělat.

 

Zdroj: americantravelblogger.com