Jak strávit 3 dny v Los Angeles

LA je rozlehlé město s mnoha různými oblastmi, takže tři dny sotva stačí na poškrábání povrchu, ale s pečlivým plánováním určitě uvidíte hlavní vrcholy. Mnoho lidí si myslí, že Los Angeles je domovem Hollywoodu, Universal Studios a chodníku slávy, ale kromě turistických pastí a nevkusných autobusových zájezdů je toho k vidění mnohem víc. Celoroční slunce, vysoké palmy a písečné pláže z něj činí přitažlivou destinaci pro cestovatele, kteří rádi kombinují pláž s městským průzkumem. Nejlepší ze všeho je, že město andělů má skvělou gurmánskou scénu a některé z nejlepších mexických jídel mimo Mexiko.

Pokud se chcete na 3 dny v Los Angeles vydat po trochu méně turistickém itineráři, může být právě pro vás.

1. den: Prozkoumání západního Hollywoodu

Začněte den volna brunchem v Urthh Cafe na Melrose, oblíbené lahůdce známé pro své bio produkty a super čerstvé saláty. Až si vyložíte žaludek, možná budete chtít zajít do slavného obchodu Paul Smith – ne na nákup oblečení, ale vyfotit se před obří, jasně růžovou zdí. Slovo varování – můžete se ocitnout ve frontě za ostatními, kteří jsou tam také ze stejného důvodu – pózovat pro fotky na Instagramu.

Pokud se CHCETE vejít do nákupů, když jste v LA, zamiřte do The Grove – venkovního nákupního centra s obchody jako Nordstrom, Nike a Anthropologie. Zastavte se na macarons v Laduree nebo se projděte po Farmer’s Market a vyzvedněte si svačinu, pokud máte po všem tom impulzivním nákupu hlad.

Po Grove stojí za to navštívit Los Angeles County Museum of Art (LACMA) – největší muzeum umění na západě USA. Venku najdete krásnou instalaci s názvem Urban Light – sbírku dvou set a dvou zrestaurovaných starožitných litinových pouličních lamp.

V noci jste si mohli udělat nějaké procházení barů ve WeHo, než se zastavíte na půlnoční občerstvení v Guisados. I když v Mexiku nic nebude stejné jako pojídání pouličního jídla, tato tacos jsou nejlepší v LA.

2. den: Santa Monica & Venice Beach

Krásou Los Angeles je život na pobřeží, takže jakmile prozkoumáte památky Hollywoodu, možná budete chtít uniknout z městské džungle a vyrazit na pláž. Santa Monica a Venice Beach jsou nejbližší pláže do centra LA a obě místa mají skvělé restaurace.

Santa Monica je známá svým fotogenickým molem a má spíše rodinnou atmosféru, zatímco pláž Venice Beach je grungičtější a skvělá pro sledování. Pokud je pěkné počasí (což obvykle bývá), možná si budete chtít půjčit kola a projet se po cyklostezce mezi dvěma plážemi. Začněte tím, že si dáte něco k jídlu v Blue Plate v Santa Monice a poté se vydáte na nábřeží, kde si můžete vyfotit molo a dát si kávu na terase hotelu The Georgian.

V Benátkách se zastavte a obdivujte nejlepší lidi na světě cvičící na Muscle Beach, posaďte se a sledujte děti předvádějící triky ve skateparku nebo si kupte nějaké svérázné suvenýry v jednom z benátských pouličních stánků. Poté se vydejte k Benátským kanálům, které jsou mimo Itálii nejblíže skutečným Benátkám. Pro drinky při západu slunce si nenechte ujít příležitost navštívit High Rooftop Lounge, kde si můžete vychutnat denní drinky a živé DJs.

3. den: Griffithova observatoř a nápis Hollywood

Pokud jste viděli film ‚Pretty Woman‘, budete vědět, že Rodeo Drive je nejdražší nákupní ulice v LA, plná luxusních značkových obchodů. Nemusíte mít černého Amexa, abyste si užili tuto část města, protože je stále příjemné podívat se na výlohy a fotit okázalá auta zaparkovaná venku. Zastavte se v Nate ‘n Al, oblíbené restauraci ve stylu restaurace, která je otevřená od roku 1945 a je známá svými lahůdkovými sendviči.

Dále naskočte na autobusovou linku DASH Observatory a dostaňte se do Griffith Parku, který se může pochlubit nejkrásnějšími výhledy na Los Angeles a slavný nápis Hollywood. Griffith Park je jedním z nejlepších míst v LA pro pěší turistiku, takže si nazujte běžecké boty a prozkoumejte jednu z mnoha zdejších stezek.

S příchodem noci je Griffithova observatoř tím nejlepším místem pro fotografování, protože můžete zachytit růžové panorama a blikající světla města pod nimi. Samotná hvězdárna se může pochlubit planetáriem, divadlem a slunečními dalekohledy.

Na večeři se zastavte v Eveleigh ve West Hollywood, kde se podávají talíře z farmy až na stůl inspirované americkou a evropskou venkovskou kuchyní.

 

Zdroj: americantravelblogger.com