Jak vidět to nejlepší z Atlanty zdarma

Hlavní město státu Georgia je plné věcí k vidění a dělání, které nestojí ani korunu, od bukolických parků a hřbitovů po rušnou BeltLine, od pouličního umění po muzea světové úrovně, od funky čtvrtí po farmářské trhy a historické památky od občanská válka k hnutí za občanská práva.

Zde jsou nejlepší bezplatné věci, které můžete dělat v Atlantě.

Obdivujte ve Vysokém muzeu
Moderní High Museum v Atlantě bylo první, které vystavovalo umění z pařížského Louvru, a je destinací známá svou architekturou jako exponáty světové úrovně. Nápadná obílená vícepatrová budova ukrývá stálou sbírku poutavého nábytku z konce 19. století, raná americká moderní plátna od George Morrise a Alberta Gallatina a poválečné práce Marka Rothka. Každou druhou neděli v měsíci High nabízí volný vstup pro všechny návštěvníky.

Prohlídka národního historického místa Martina Luthera Kinga Jr
Historické místo připomíná život, dílo a odkaz vůdce občanských práv. Stránka zabírá několik bloků. Zastavte se ve vynikajícím návštěvnickém centru a zorientujte se s mapou a brožurou místních lokalit, 20minutovým filmem, Novým časem, Novým hlasem a exponáty, které objasňují kontext – segregace, systémový útlak a rasové násilí, které inspirovaly a poháněly King’s práce.

Jděte na procházku do parku Historic Fourth Ward
Tento 17akrový městský park za Ponce City Market byl jedním z prvních projektů společnosti BeltLine. V parku je zadržovací jezírko pro dešťovou vodu, které napájí fontány a Splashpad v parku, dětské hřiště a venkovní divadlo a skate park částečně financovaný legendou skateboardingu Tonym Hawkem.

Má také zajímavou historii: tento pohled byl kdysi domovem zábavního parku, kasina a hřiště a lidé věřili, že Clear Creek, který protéká pod parkem, má terapeutické vlastnosti. Ale Sears, Roebuck and Co. to všechno pohřbili, když v roce 1926 postavili své masivní cihlové sídlo (nyní Ponce City Market).

Ponořte se do minulosti Atlanty na hřbitově v Oaklandu
Kromě uložení hrobů autorky Margeret Mitchell, golfového velikána Bobbyho Jonese a prvního černošského starosty Atlanty Maynarda Jacksona je historický zahradní hřbitov v Atlantě (z roku 1850) jedním z mála hřbitovů na světě, který se může pochlubit návštěvnickým centrem a muzejním obchodem. . Oaklandský hřbitov nabízí tematické prohlídky, hudební festival s názvem Tunes from the Tombs a další akce. Můžete se ale také projít a obdivovat pěkná mauzolea.

Prozkoumejte místo narození Martina Luthera Kinga Jr
Bezplatné prohlídky domu Kingova dětství s průvodcem, kdo dřív přijde, je dřív na řadě, trvá asi 30 minut a vyžaduje registraci ve stejný den, kterou lze provést v návštěvnickém centru v National Historic Site – přijeďte brzy, místa se rychle plní. Prohlídky mohou vyrazit kdykoli mezi 10:00 a 16:00, ale zbytek parku můžete navštívit ve svém volném čase před určeným časem prohlídky.

Získejte funky na Little Five Points
Little Five Points je již dlouho jednou z nejmódnějších a nejfunkčích káp v Atlantě, která je lemována svéráznými vintage obchody, hlavními obchody, tetovacími salony, oblíbenými bary, komediálními kluby a hudebními podniky.

Můžete zde utratit tolik nebo tak málo, kolik chcete, ale i když máte omezený rozpočet, můžete strávit hodiny procházkami po bočních uličkách obdivováním krásných historických domů a pouličního umění, sledováním lidí na náměstí, kopáním beden. v Criminal Records a nechat se chytit na sousedských festivalech, jako je Hallowe’en Parade.

Zastavte se u First Ebenezer Baptist Church
Martin Luther King Jr., jeho otec a dědeček zde byli všichni pastori a matka King Jr. byla ředitelkou kůru. Bohužel ji zde zavraždil vyšinutý střelec, když v roce 1974 seděla u varhan.

Restaurování za mnoho milionů dolarů, dokončené v roce 2011, vrátilo kostel zpět do období 1960–68, kdy King Jr sloužil jako spolupastor se svým otcem. V budově kostela dnes hrají smyčkové nahrávky Kingových projevů.

Vydejte se na projížďku na kole do parku Piedmont
Nádherný, nesourodý městský park a dějiště mnoha kulturních a hudebních festivalů, Piedmont Park má fantastické cyklostezky a sobotní zelený trh (od 9:00 do 13:00).

Obdivujte Living Walls Atlanta
Projekt Living Walls Atlanta, který spoluzaložila peruánsko-americká Monica Campana, si klade za cíl kurátorovat a produkovat veřejná umělecká díla, která jsou zdarma a přístupná místním obyvatelům i návštěvníkům.

Za posledních 10 let stála společnost Living Walls za více než 150 veřejnými nástěnnými malbami v celé metropolitní oblasti, z nichž některé byly spojeny s budováním komunity a úsilím o veřejné zdraví, jako je národní kampaň #StartTalkingStopHIV a spolupráce s Adult Swim. Můžete si prohlédnout jejich webové stránky, abyste se dozvěděli, jaké nástěnné malby jsou v současné době v oblasti metra v Atlantě a o umělcích, kteří je vytvořili.

Zapoťte se na The Atlanta BeltLine
Pokud jste vášnivým televizním divákem, pravděpodobně jste viděli letmý pohled na Atlantský pás BeltLine, i když jste nikdy nebyli ve městě – Stranger Things, Walking Dead a série Hunger Games se natáčely podél této mocné zelené cesty.

Projekt, který vzešel z diplomové práce z roku 1999 tehdejšího studenta Georgia Tech Ryan Gravel, otevřel svou první stezku v roce 2008 a v současnosti čítá 12 mil mezi svými aktivními stezkami – Eastside Trail, Westside Trail, Northside Trail a Southwest Connector Spur Trail. Nejzajímavější pro turisty je 3 míle Eastside Trail.

Eastside Trail spojuje moderní městskou čtvrť Inman Park s parkem Piedmont v Midtown, spojuje botanickou zahradu v Atlantě, park Historic Fourth Ward, Freedom Park a 19 mil dlouhou stezku Stone Mountain Trail, stejně jako čtvrti jako Virginia-Highland, Midtown, Poncey-Highland, Old Fourth Ward, Inman Park, Cabbagetown a Reynoldstown.

Na trase je 17 přístupových bodů, které míjí množství potenciálních zastávek v boxech: Ponce City Market, New Realm Brewing Co, Ladybird Grove & Mess Hall a King of Pops a další.

Navštivte muzeum CDC Davida J. Sencera
Toto bezplatné muzeum vypráví příběh Centra pro kontrolu nemocí a mnoha vědeckých objevů, které zde byly učiněny. S 20 000 položkami ve svých archivech a rotující řadou exponátů, které pokrývají vše od historie chřipkového viru až po dopad změny klimatu na veřejné zdraví.

Podívejte se na budovu státního kapitolu státu Georgia
Hlavní město se zlatou kupolí je politickým centrem Atlanty. Bezplatné prohlídky s průvodcem umožňují návštěvníkům nahlédnout do americké politiky na státní úrovni.

Zahrajte si ve fontáně v Centennial Olympic Park
Olympijský park Centennial v Atlantě je centrem města pro návštěvníky. V parku samotném se nachází mimo jiné tančící vodní fontána Fountain of Rings, Deka vzpomínek na počest obětí olympijského bombardování v roce 1996 a vodní zahrada. Obsahuje také některé z hlavních památek města, včetně Centra pro občanská a lidská práva, World of Coca-Cola a Georgia Aquarium.

Naplňte si břicho na farmářském trhu Dekalb
Atlanta se stala mezinárodním centrem díky svému rušnému letišti a jedním z nejlepších způsobů, jak zažít tuto rozmanitost na vlastní kůži, je zamířit na farmářský trh Dekalb – stačí se podívat, kde nad hlavou vlají vlajky 184 zemí. Je součástí struktury Atlanty od roku 1977 a zaměstnanci zastupují 40 zemí, mluví 50 různými jazyky a dialekty.

To, co začalo jako relativně malý provoz, se proměnilo v rozlehlé nákupní centrum o rozloze 140 000 čtverečních stop s pekárnou, rybím trhem, džusovým barem, prodejnou sýrů a nekonečnou řadou produktů ze všech koutů světa.

Možná neodoláte jít domů, řekněme, s celým jackfruitem nebo lákavým pečivem – ale už jen to, že si to vezmete, může být dostatečným potěšením.

Získejte lekci historie na Kennesaw Mountain
Generál Sherman skvěle zapálil obchodní čtvrť v Atlantě během občanské války – kus historie zobrazený v technicolor ve filmech jako Gone With the Wind. Než však dorazil do města, musel Sherman čelit generálu Konfederace Josephu E. Johnstonovi v Kennesaw Mountain 25 mil severovýchodně od vlastní Atlanty.

Více o této historické bitvě se můžete dozvědět v parku Kennesaw Mountain National Battlefield Park, kde je 17,3 mil stezek prošpikovaných vysvětlujícím značením, děly a dalšími efemérami občanské války. Kromě procházek přírodou je zde také oblíbené pozorování ptactva. Za vjezd do parku se platí malý poplatek 5 USD za den, ale o některých svátcích si můžete Kennesaw Mountain užít zdarma.

Žasněte nad pouličním uměním na The Krog Street Tunnel
Pro některé z nejlepších veřejných umění v Atlantě se vydejte do tohoto zábavného malého podchodu mezi historickými čtvrtěmi Cabbagetown a Inman Park. Od 60. let je magnetem pro graffiti a nadále je místem, kde se mohou obyvatelé Atlanty vyjádřit. Pokaždé, když jdete, je to jiné a snadno se tam dostanete pěšky nebo na kole, i když poblíž je také parkoviště. Jen zamiřte na 86 Krog Street Northeast a sledujte vůni spreje vanoucí ve vánku.

Podívejte se na prezidentskou knihovnu a muzeum Jimmyho Cartera
Toto centrum se nachází na kopci s výhledem na Downtown a nabízí exponáty zdůrazňující prezidentství Jimmyho Cartera (1977–1981), včetně repliky Oválné pracovny a jeho Nobelovy ceny. Nenechte si ujít klidnou japonskou zahradu a vnitrozemí motýlí zahrady.

1,5 míle dlouhá, upravená stezka Freedom Park Trail odtud vede přes Freedom Park k národní historické památce Martina Luthera Kinga Jr. Vstupné pro dospělé stojí $ 8, ale dospívající a děti do 16 let jsou zdarma.

Podívejte se na zvířata v přírodní rezervaci Clyde Shepherd
Uprostřed města (no, dobře – venku v Decatur, ale máte představu), najdete tuto 28akrovou přírodní rezervaci, domov bobrů, lišek, želv, čolků rudoskvrnných, kojotů a opravdové mraky ptáků. Je to vítaný kousek divočiny v srdci obrovské městské oblasti.