Jedna tajná přísada pro zářivé růže

Růže jsou jednou z nejkrásnějších květin, které můžete na zahradě mít, ale také mohou být náročné na pěstování. Hmyz je miluje a vyžaduje hodně péče, aby prospíval. Další úsilí, které je vyžadováno pro zářivé růže, stojí za to, ale existuje několik triků, které vám pomohou snadno pěstovat krásné růže. Epsomská sůl je známá tím, že je skvělá pro tělo, ale protože se skládá ze síranu hořečnatého, je to vlastně skvělý nástroj, který mohou zahradníci použít k vytvoření krásných růží.

Jak může Epsomská sůl růžím prospět?

Může pomoci růžovým keřům růst plnější.
Pomáhá novým růžím kvést dříve v roce.
Dokáže rostlinu posílit, aby se stonek tak snadno nezlomil.
Dokáže rozjasnit barvu růží.
Růže se více otevřou, což znamená, že rostliny budou vypadat zdravěji.
Barva listů bude jasnější, protože rostlina bude schopna absorbovat více živin.
Jak lze použít epsomskou sůl

V půdě: Ještě než si koupíte růže k výsadbě na zahradu, můžete ošetřit půdu na zahradě, kde je plánujete zasadit. Budete chtít přidat asi šálek epsomské soli na každých 100 čtverečních stop půdy. Epsomskou sůl neposypte pouze na povrch půdy, ale dobře ji promíchejte, aby pomohla růžím růst. Můžete také přidat asi lžíci epsomské soli do půdy, když sázíte růže.

Ke kořenům: Dalším způsobem, jak můžete svým růžím pomoci k dobrému začátku, je namočit kořeny do směsi epsomské soli, než je zasadíte. Směs by měla obsahovat asi půl šálku epsomské soli na každý galon teplé vody. Pro dosažení nejlepších výsledků budete chtít nechat kořeny nasáknout v této směsi přes noc, než je přesadíte na své konečné místo.

Na základně rostliny: Jakmile je růže zasazena do půdy ve vaší zahradě, budete chtít posypat trochu epsomské soli také na povrch půdy. Ujistěte se, že neposypete příliš mnoho, protože to může bránit jejímu růstu a dokonce rostlinu úplně zabít. Chcete jen asi lžíci epsomské soli na každou nohu ve výšce růžového keře, který pěstujete. Jakmile aplikujete Epsomskou sůl do půdy, budete muset rostlinu zalít, aby ji mohly absorbovat kořeny. Pokud chcete, můžete sůl rozpustit ve vodě, než ji nanesete na základnu rostliny.

Můžete také vytvořit růžovou potravu, kterou nasypete do půdy u kořene rostliny (půl galonu na ošetření) kombinací této základní směsi s:

1 šálek vojtěškové moučky
1 hrnek sádry
½ šálku kostní moučky
2 lžíce jablečného octa
2 lžíce melasy
Další galon teplé vody

Na listy: Na listy růžových keřů lze použít také směs epsomské soli, která je rozzáří. Pokud si všimnete, že listy jsou na vaší rostlině trochu žluté, měli byste k postřiku listů použít tekutou směs. U rostliny, která je asi stopu vysoká, byste k ošetření listů měli použít jednu polévkovou lžíci epsomské soli a galon vody. Pokračujte v postřiku listů jednou týdně, dokud listy nezískají zářivě zelenou barvu. To také pomůže udržet škůdce daleko od rostliny, takže možná budete chtít pokračovat v léčbě několikrát během roku.

Důležité poznámky
Příliš mnoho epsomské soli může způsobit kyselost půdy, což zničí živiny v půdě, které rostlina potřebuje k růstu.
Nikdy byste neměli přidávat epsomskou sůl do zahrady, když je růžový keř na přímém slunci.
Tento proces hnojení lze použít až třikrát ročně.
Použití epsomské soli jako hnojiva je pro vaše mazlíčky mnohem bezpečnější než tradiční hnojiva.