Kontejnerové zahrady: 8 fantastických nápadů

Zahradnictví s kontejnery je fantastická činnost pro každého, kdo má zelený palec, a nejen pro ty, kteří mají nedostatek místa. Kromě zachování otevřeného prostoru můžete upřednostňovat vzhled květináčů nebo možnost je přemisťovat, aby vyhovovaly vašim představám. Kontejnerové zahradnictví otevírá dveře nekonečným možnostem!

Jde o to, že zahradničení je osobní a svět nabízí nekonečně rozmanitý bufet možností, jak upravit zahradu podle svého vkusu. Ve jménu rozšíření vnímání kontejnerového zahradnictví jsme shromáždili některé z nejlepších nápadů, které jsme mohli najít z celého internetu.

Každý z těchto projektů dodá stejnou měrou krásu a funkčnost. Kontejnery se svým omezeným prostorem nutí neohroženého zahradníka určitou formu kreativity: čeho lze dosáhnout v tomto jedinečném kontejneru? Odpověď je jako vždy omezena pouze vaší představivostí. 8 nápadů, které jsme probrali níže, se dotýká jen malého zlomku nabízených možností, když se rozhodnete vyzkoušet zahradničení v kontejnerech.

1. Květináč zdobený drahokamy

S trochou stříbra, některými šperky, korálky nebo jinými třpytivými doplňky můžete okamžitě okořenit každou zahradu. Náš příklad zvýrazňuje kontrast mezi kovovým leskem a jemnými přírodními rostlinnými barvami s úhledně doplňující nádobou se stříbrným lemováním.

2. Zahradní přívěs, Silver Falls

Pomocí závěsného koše nebo květináče na podstavci můžete nechat dlouhé, splývavé, luxusně padající květiny rozlévat se směrem k zemi. Efekt vodopádu je nádherný a může podtrhnout jakoukoli sadu zářivě barevných žárovek.

3. Sázeč sudů na víno

Tento projekt poskytne klasický vzduch každému prostoru, kde je umístěn. Design sudu na víno je nadčasovým kusem užitkové dekorace a vytváří perfektní květináč. Rustikální, opotřebovaný vzhled může pouze pomoci zdůraznit jasnou rozmanitost čehokoli, co je uvnitř zasazeno.

 

4. Nádoba na pelargónie

Zde vidíme, jen stěží, malý kamenný květináč s různými rostlinami, soustředěnými kolem muškátů. Tento zelený bufet stojí na nízké kamenné zdi a dodává této oblasti hloubku, vizuální přitažlivost a barvu.

 

5. Tmavé listy

Pokud máte květináč se světlejšími barvami nebo světlé okolí, proč nezvolit vysoce kontrastní vzhled s tmavým listím? Vzhled na míru je jako navléknout smoking na vaši zahradu. Tmavé listy vytvoří paletu, kde mohou zářivé barvy okolních květin skutečně zářit.

6. Tropický dotek

Zatímco horizontální prostor je při výsadbě v kontejneru na prvním místě, jít doslova nad rámec může znamenat rozdíl. Přidání pestrobarevných listů do vašeho miniaturního záhonu poskytne tropickou atmosféru a nesmírný vizuální zájem, který rámuje křehká poupata níže.

 

7. Přetékající Jiřiny, Petúnie a další

I když zahradničíte v kontejneru, nemusíte se při výsadbě omezovat. Naše ukázková fotografie níže ukazuje, čeho lze dosáhnout správou prostoru, obětavostí a časem. Hrnec je tak přecpaný barevnými dávkami, že je těžké rozeznat samotnou nádobu!

 

8. Nádoba na zeleninu

Kontejnerové zahradnictví se nemusí omezovat na květiny a zeleň. Použití vašeho přenosného květináče k pěstování zeleniny je fantastický a ekonomický nápad. Díky schopnosti pohybovat se se slunečním zářením a požadavky počasí můžete zajistit perfektní růst vaší zeleniny v nádobě. Nejlepší ze všeho je, že ti, kteří mají omezený prostor, si mohou pěstovat vlastní zeleninu!

 

Doufáme, že jste si užili tuto chuť překvapivého množství rozmanitosti ve světě kontejnerového zahradnictví. Těmito 8 projekty jsme pouze poškrábali povrch kreativity. Podívejte se na přiložené odkazy pro další nápady, nebo si jednoduše pořiďte vlastní nádoby a hrajte jazz! Ať už máte omezený prostor nebo hledáte něco nového k vyzkoušení, kontejnerové zahradnictví stojí za šanci.