Nápady na terénní úpravy krásného bílého plotu

Bílý laťkový plot je jedním z nejvíce nesmazatelných kusů zahradních snímků moderní doby. Je to skutečně všestranný, univerzální znak dobře udržované krajiny, který se objevuje na bezpočtu trávníků a zahrad po celém světě. Nedotčené bílé tóny dokonale kontrastují se zemitými zelenými a výraznými barvami, což je v nebesích dokonalé, pokud jde o promyšlené zahradní nápady. Je to prázdné plátno, na které můžete promítat svou nejlepší práci.

Protože existuje mnoho způsobů, jak začlenit bílý plot do vaší krajiny, sdíleli jsme sbírku některých našich oblíbených nápadů. Zdobení a integrace bílého plotu do vaší zahrady je snadný a atraktivní způsob, jak zkrášlit každou zahradu; obrázky sdílené zde vám ukážou, jak to lze udělat!

Náš první nápad je na obrázku níže. Vidíme záblesk zářivě růžových růží, které se plazí nahoru a přes plot, rozlévající se zeleň skrz lamely.

Popínavé růže jsou skvělými společníky pro bílé ploty, které se ovíjejí a zavěšují na konstrukci stejně jako oni.

Zde je obzvláště nápadný příklad toho, jak zarámovat a doplnit váš bílý plot. Překypující divokým kontrastem barev máme šalvěj, rozrazil a mátu kočičí vytvářející záhon, na kterém stojí vysoké růžové růže. Růže, které se tyčí nad nižšími rostlinami a vyčnívají mezi bílým plotem, dokonale ladí se svěžími zelenými a fialovými odstíny, které zakrývají spodní polovinu plotu.

Tento obrázek ukazuje pohled zblízka na purpurové petúnie shlukující se u jednoduchého bílého plotu. Nízký plot je podepřen řadou velkých květináčů s petúniemi, které umožňují pohyb květin podle rozmaru a rozmanitou sadu aranžmá, které se mají předvádět v průběhu ročních období.

Slunečnice jsou dalším ikonickým zahradním obrázkem. Umístěte vedle sebe s bílým laťkovým plotem a máte ohromující klasický portrét moderní krajiny. Obrovské, jasné květy se budou tyčit nad téměř každým plotem a ponechávají zelené, listové stonky, aby tvořily zelené pozadí vysoce kontrastního bílého plotu. To vytváří hustě zahalenou hranici jakéhokoli dvora bez impozantní přítomnosti vysokého plotu.

Když už mluvíme o vysokém kontrastu, bílé ploty jsou nejlepší, když se rovná množství výrazných barev. Tulipány mohou být perfektním řešením pro přidání galaxie barev do každé zahrady, protože naprosto ladí s neutrální bílou barvou plotu. Jak vidíme zde, vrstvy fialových, oranžových, žlutých a růžových cibulovin tvoří brilantní pozadí jednoduchého, nízko posazeného bílého plotu.


Tento rozkošný miniaturní bílý laťkový plot ohraničuje svěží zahradu plnou zeleně a překypující květy macešky violy. Jasné, vícebarevné květy fungují jako dokonalá fólie pro bílé oplocení a dodávají celkovému obrazu detaily, texturu a vizuální složitost.


U tohoto moderního bílého plotu se tlačí velká vlna fialových hortenzií, které obklopují sloupky a převracejí se velkými výbuchy teplých barev. Velké barevné květy jsou pěkným protipólem k tenkým bílým liniím oplocení, zajišťují teplý a příjemný vzhled a zároveň poskytují soukromí.


Dalším tradičním oblíbencem jsou sedmikrásky, které jsou ceněné pro svůj optimistický jas květu, hrdě žluté na pozadí moře zeleně. Jednoduchá barevná kombinace zelené, bílé a výrazné žluté, která zaplňuje zahradu a hustě tlačí na tento bílý laťkový plot ve tvaru šipky, vytváří příjemně nadčasový vzhled.


Zde je rustikální staromódní bílý laťkový plot, který obklopuje svěží a hustě obydlenou zahradu. Banda různých barevných květin lemuje spodní okraj plotu a dodává detail a vizuální přitažlivost blednoucím bílým sloupkům. Tento vzhled maskuje bod, ve kterém se plot dotýká země, což mu umožňuje organicky stoupat z porostu.