Nápady na velkolepé DIY zahradní koule

Při návštěvě zahrad přátel nebo dokonce profesionálních výstav ve veřejných a soukromých instalacích jste si mohli všimnout určité poutavé koule, která se leskla ve slunečním světle. Říká se jim zahradní koule a přicházejí v závratné řadě stylů. Nejlepší na tom je, že si můžete vytvořit svůj vlastní!

Našli jsme sortiment návodů pro kutily na internetu, abychom vám přinesli ty nejlepší projekty, které vaší zahradě dodají jiskru a překvapení. Existuje celá řada metod pro vytváření koulí a jejich lesknutí a níže jsme sdíleli naše oblíbené.

Jednou z hlavních metod vytváření těchto báječných atrakcí je použití starých bowlingových koulí. Další zahrnuje přepracování starých koulí svítidel. Povrchy lze docílit, aby se leskly řadou metod, od lepení na ozdoby až po nástřik. Jde o to, že existuje téměř nekonečná řada způsobů, jak vytvořit vlastní zahradní koule.

Pojďme se ponořit do galerie a podívat se na tyto krásky! Poskytli jsme stručný popis, ale nezapomeňte kliknout na přiložené odkazy pro úplný rozpis pokynů potřebných k vytvoření vlastní zahradní koule v daném stylu.

Mozaikové zahradní koule

Mozaiková zahradní koule je obecný pojem pokrývající řadu různých stylových koulí, všechny se společným prvkem: kousky materiálu jsou na povrch nanášeny ručně, pro skutečně detailní mozaikový vzhled. Výše uvedené obrázky ukazují několik možností.

Tento skutečně jedinečný pohled na mozaikový design vyžaduje množství vícebarevných kuliček, ale výsledky mluví samy za sebe. Nápaditý a naprosto poutavý design evokuje jasný, hravý smysl pro styl.


 

 

Odvážné uspořádání mozaikových zahradních koulí na tomto trávníku předvádí možné složité návrhy, když začnete s plánem a budete se ho držet. Pomocí specificky barevných a zrcadlených kusů během procesu výroby můžete přidat krásné vzory na povrch vaší zahradní koule.

Kromě těchto jednotlivých projektů máme na DIYNetwork skvělého průvodce, který lze použít k vytvoření mozaikové zahradní koule jakéhokoli stylu.

 

Zrcadlová zahradní koule

Zde je další projekt, který velkolepě využívá staré bowlingové koule. S trochou stříbrného chromového metalického spreje a výplně pro zakrytí otvorů pro prsty můžete mít ohromující kouli, která se zrcadlí k dokonalosti.

Malovaná lampa Globus

Tento projekt vyžaduje minimum povyku, pokud se můžete rozloučit s koulí svítidla. Vše, co potřebujete, je barva ve spreji v barvě dle vašeho výběru k výrobě tohoto jemného zahradního doplňku.

 

Živé zahradní koule

Zde máme projekt, který úhledně kombinuje sukulentní zahradnictví a dekorativní míčový design. Pomocí kulovitého květináče a určité dovednosti se sukulenty můžete mít z vaší zahradní koule rašící dokonalé kulaté pole krásné zeleně.

Tato zahradní koule z vinné révy je zdánlivě jednoduchá. Pomocí prakticky jakéhokoli nafukovacího míče můžete začít balit liány a začít s dokonale kulovitým a přírodním zahradním míčem.

Křišťálová koule

Tento konečný nápad není ani tak DIY jako „kupte si to sami“, protože obecně se nám líbí myšlenka nechat foukání skla na profesionálech. Při koupi takovéto pěkné koule je však umístění a možnosti orámování na vaší fantazii.

Jak připevnit mozaikové dlaždice na kouli
Na kouli můžete použít jakýkoli druh dlaždice a vytvořit tak na kouli vzor nebo design. Je důležité mít na míči něco jako tenkou sadu, aby dlaždice nespadly, když se namočí z venkovního sezení. Pro snížení hmotnosti koule lze pod vrstvu tenkovrstvého materiálu, který je podobný cementu, použít polystyrenovou kouli. To usnadňuje zvedání poté, co jsou dlaždice na svém místě.