Nápady na velkolepé zahradní vodní stěny

Všichni milujeme myšlenku okořenit naše zahrady a dvory něčím, co není běžné. Ať už je to velkolepý květináč nebo výjimečná socha, představa něčeho, co přesahuje krásný rostlinný život, podněcuje představivost. S ohledem na to bychom rádi prozkoumali svět vodních stěn.

Tyto jedinečné vodní prvky ve své divoké rozmanitosti pramení z hlavní myšlenky: velké vertikální plochy, na které voda tančí a tvoří stěny, což vytváří výjimečnou a tajemnou přítomnost. Vodní stěny napodobují vzhled a dojem tekoucího vodopádu nebo vlhké stěny jeskyně nebo dokonce řízeného toku profesionální fontány. Přinášejí do každé zahrady klid, relaxační zvuky a jiskřivý vzhled.

Protože existuje tak široká škála funkcí, které spadají pod deštník vodních stěn, vzali jsme některé z našich oblíbených nápadů a vytvořili krátký seznam, abychom rozpumpovali vaši představivost. Níže uvidíte více tradičních vodních stěn spolu s funkcemi na špici kreativního zahradního designu. Umístění, funkce a vzhled každého z těchto projektů je úžasně jedinečný. To, co funguje v jedné zahradě, může být úplně jiné než to, co vzkvétá v jiné, takže při pročítání níže uvedených nápadů mějte otevřenou mysl. Zahrnuli jsme zdrojové odkazy pro každou položku na našem seznamu a doporučujeme vám vyhledat základní informace, pokyny a širší svět nápadů na vodní stěny dostupné online.

1. Stěna podobná vodopádu

Tato funkce proudí nekonečný pás vody ze strany vyvýšených květináčů na terase. Stojí vedle schodiště, pomáhá definovat zeď a dodává prostoru nesmírnou vizuální přitažlivost a tajemnost.

2. Volně stojící stěna

Tento design zahrnuje trojici tenkých vodopádových zdrojů, rozmístěných diagonálně přes jedinečnou stěnu na okraji terasy. Je zarámovaný v odborně upraveném křoví a obsahuje nádrž zabalenou do leštěných kamenů.

3. Vodní závěsy

Tento úžasný vodní prvek zavěšuje „závěs“ mezi sloupy na zahradní zdi v řeckém stylu. Voda stojící nad umělým jezírkem se valí do širokého vertikálního prostoru pro velkolepou, průhlednou dělicí stěnu v zahradě.

4. Monolitická vodní stěna

Tato velká černá vodní stěna, která přitahuje pozornost a napomáhá soukromí na terase, nahrazuje plot spolu s hustými lemujícími rostlinami. Texturovaný povrch umožňuje vodě hravě tančit ve světle na jemném prostoru tmavých tónů uprostřed světlé a zelené zahrady.

5. Měděná fontána

Tato volně stojící jednotka nesplňuje nejpřísnější definici vodní stěny, ale stále se jedná o vodní prvek založený na stěně. Podle nás to vypadá fantasticky. Jasný měděný tón kontrastuje s přírodním okolním prostředím, zatímco silná stuha vody se rozlévá na lože z leštěných kamenů.

 

6. Elegantní kamenná zeď

Tento nadčasově vypadající kus obsahuje směs cihel a kamenů, které vytvářejí mozaiku textury, aby se voda rozlila. Propracovaná struktura zahrnuje horní nádrž, která se rozlévá do uměle vytvořeného rybníka na dně, plus vyřezávané liány přes vertikální povrch.
udělejme-vodopád-v-malé-zahrádce-s-cihlovou-dům-domu-zahradě-s-malým-vodopádem

 

7. Vodní oblouk

Tato dechberoucí vodní stěna je další velkou odchylkou od jejich jádra, s velkou měděnou strukturou „rámu dveří“, která ustupuje tenkému pásu vody. To vytváří jakýsi vizuální vstup do zahrady s vodou jiskřící ve slunečním světle přes leštěné kameny.

 

8. Diskrétní plotová vodní stěna

Tato vodní stěna, sevřená mezi párem bohatých vertikálních zahrad na elegantní dřevěné stěně, má složitě texturovaný podklad. Tento prvek vyniká svou jemností a je dokonale orámován bohatou vegetací.

9. DIY kamenná vodní stěna

Jednou z nejuspokojivějších činností pro každého neohroženého zahradníka je stavba propracovaných, krásných prvků, jako jsou tyto. S trochou těžkého zvedání, časem a kreativitou si můžete vytvořit vlastní vodní stěnu, podobně jako na obrázku níže.

10. Rohová vodní stěna

Tato zakázková funkce stojí jako součást velké stěny, která obepíná sníženou terasu a vytváří diskrétní oázu v rohu. Řada horizontálních lamel dodává vodě vizuální zajímavost a překážky, zatímco tmavá podložka jí pomáhá spojit se s okolním listím.

Doufáme, že jste si tuto galerii užili a cítili se stejně inspirovaní jako my! Svět možností vodních stěn je rozsáhlý a rozmanitý.