Nejkrásnější zahrady na světě – Butchart Gardens ve Victorii, Britská Kolumbie

Butchart Gardens se nachází ve Victorii v Britské Kolumbii a je úžasným útočištěm květinového designu. Tyto zahrady jsou domovem původní divoké zvěře a pečlivě kultivovaných záhonů, které plynule splývají s okolní krajinou. Místo si získalo mezinárodní věhlas, což mu umožnilo být označen jako národní historické místo Kanady.

 

Původně známý jako Sunken Garden, areál byl poprvé navržen pro umístění luxusních zahrad v roce 1921 na místě vyčerpaného vápencového lomu. Zahrady se nadále vyvíjely a v průběhu let přijímaly nové instalace. Italské a růžové zahrady se staly prosperujícími přírůstky, protože oblasti otevřené pro veřejnost se nadále rozrůstaly. V roce 1953 mohly zahrady oslavit 50. výročí. Tato příležitost byla ve znamení instalace podzemní elektroinstalace, která umožňuje noční osvětlení dodnes.

Kromě květin a vegetace je v zahradě mnohem více atrakcí pro veřejnost. V prosinci roku 2009 byl slavnostně otevřen Růžový kolotoč a Dětský pavilon, díky čemuž se zahrady staly vynikajícím místem pro společné vyžití rodin. Po areálu jsou také rozesety krásné zvěřiny, které hostí řadu jedinečných atrakcí. Mezi nejoblíbenější patří ty, které se věnují výhradně divoké zvěři. Do zahrad se pravidelně sjíždějí návštěvníci, aby na vlastní kůži zažili medvědy, pštrosy, koně a zebry. Lokalita je také domovem značného množství druhů ptáků, které lze vidět po celý rok. Mnoho z těchto ptáků přirozeně žije v zahradách, zatímco jiné druhy jsou umístěny v dech beroucích ptačích budkách postavených na místě.


Zahrady přitahují také milovníky sochařství a uměleckého designu. Téměř milion návštěvníků má každý rok možnost vidět bronzové sochy, které jsou rozesety po nádherných zahradách. Jeden takový kousek zakoupili majitelé zahrady během zahraniční cesty v roce 1973. Při plavbě po Středomoří zakoupili odlitek pocházející z Florencie. Tato socha s názvem „Tacca“ odráží divoké prase. Jeho nos je ve skutečnosti vyhlazený do vysokého lesku díky návštěvníkům, kteří si obvykle mnou nos pro štěstí. Japonské zahrady mají fontánovou sochu, která zahrnuje také tři jesetery. Návštěvníci mohou také pokračovat v průzkumu areálu, aby objevili kruh bronzových holubic, které byly zasvěceny výročí svatby a ztvárněním osla a hříběte.

Zahrady dodávají na jejich kráse tím, že se nacházejí přímo u malebného pobřeží. Je možné jet lodí pro 12 osob podél břehů, abyste lépe porozuměli ekologické roli zahrady v oblasti. Můžete si také naplánovat svůj pobyt kolem mnoha klasických a jazzových koncertů, které se v zahradách konají po celý rok.


Květiny a keře se rozšiřují podél malých úpatí, které jsou odděleny kamennými cestami. Ostré barvy a nedotčená organizace dělají z každého kroku potěšení.

Po celé zahradě jsou rozmístěny tulipány všech odrůd. Kvetou každou sezónu a odrážejí modré, fialové a jemné pastely.

Návštěvníci jsou také ohromeni vysokými stromy, které jsou obklopeny jemným listím. Tyto živé svatyně jsou často hned vedle polí s krásnými zelenými trávami.

Večerní osvětlení zahrad dává návštěvníkům pocit neskutečné krásy. Jemné barvy každé květiny září a pulzují životem.

Mnohé z cest jsou lemovány oblouky porostlými vinnou révou, které nabízejí vlastní květy. Každý z oblouků se spojuje a vytváří uklidňující koridory krásy a elegance.

Každý prvek zahrady, pokrytý krásnou zelení, propůjčuje velkolepou přitažlivost areálu jako celku.

Značný počet bronzových soch je začleněn do nádherných fontán, které jsou domovem květin a liliových polštářků. Každá socha je jedinečná a individuálně získaná za účelem vylepšení zahrady.

V celém areálu jsou také izolované bazény a zátoky. Tato útočiště mají fontány, které jsou krásné jak v noci, tak ve dne.

Elegantní terénní úpravy zahrnují mnoho jemných a okouzlujících nuancí. Mezi nimi jsou malé vodopády a zrcadlící jezírka určené k výživě rostlin.

Japonské zahrady využívají autentické dekorace, které doplňují živé doplňky. Na procházce vás doprovází dřevěné zábradlí a bambusové konstrukce.

V italských zahradách se nacházejí zahradní zdi a řada bronzových soch, které dodávají prostředí přitažlivost. Tato instalace byla jedním z prvních přírůstků zahrady.

Šíře květinového života v zahradách je ohromující. Od jednoduchých lilií a sedmikrásek až po jemné asijské květy, určitě odejdete s oblíbenou odrůdou.

Každý návštěvník by si měl na chvíli prohlédnout vodní kolo, které vytváří teplé prostředí pro jednu z mnoha bronzových soch a květinových záhonů, které v Kanadě kvetou.

Každá část zahrady je osvětlena, což dává návštěvníkům příležitost prohlédnout si areál za různých podmínek.

Zdroj: gardenloversclub.com